Korek-lejek płynu do spryskiwaczy

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Korek-lejek płynu do spryskiwaczy

Post autor: sailor 88 »

Z racji tego, że pora roku sprzyja częstemu uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy, polecam wymianę korka wlewu na model gumowy z lejkiem stosowany w Skodzie. Cena niewielka, a bardzo ułatwia zalewanie płynu. Do kupienia w każdym serwisie Skody, albo wysyłkowo.
Numer katalogowy 000096706
https://allegro.pl/oferta/korek-zaslepk ... 8647273049

Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 5):
Jarek (04 gru 2021, 18:00) • jarv1s (11 gru 2021, 10:20) • Masmix (15 gru 2021, 11:07) • Endrju (30 gru 2022, 9:12) • retuk (07 lip 2023, 22:30)
Ocena: 26.32%


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Korek-lejek płynu do spryskiwaczy

Sponsor


flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Korek-lejek płynu do spryskiwaczy

Post autor: flash »

Masz takowy? Jak się sprawdza? Bo z jednej strony się napaliłem, ale z tego co znalazłem w internecie, to jednak nie jest taki super. Myślałem że służy trochę jako lejek, ale wlewanie po tej gumie z góry też powoduje rozlewanie płynu, zwłaszcza z pełnego baniaka, więc zacząłem wątpić w sens wydania 18 zł w ASO Skody...

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Korek-lejek płynu do spryskiwaczy

Post autor: coulomb »

flash pisze:
29 gru 2022, 21:30
Masz takowy? Jak się sprawdza? Bo z jednej strony się napaliłem, ale z tego co znalazłem w internecie, to jednak nie jest taki super. Myślałem że służy trochę jako lejek, ale wlewanie po tej gumie z góry też powoduje rozlewanie płynu, zwłaszcza z pełnego baniaka, więc zacząłem wątpić w sens wydania 18 zł w ASO Skody...
Zamontowałem taki kilka miesięcy temu. Moim zdaniem się sprawdza - naprawdę dużo łatwiej nalewa się płyn, ponadto przy większym mrozie mam jakoś większe zaufanie do tej gumy niż tamtego plastiku (obawa o pęknięcie w miejscu odginania).
Nie jest to wielki "lej" i tak - nie zapobiega on zawsze rozlaniu płynu, zwłaszcza przy tym dziwnym 5l baniaczku oryginalnego płynu VW - który jeśli jest pełny to tak naprawdę trzeba przechylić pod kątem większym niż 90 stopni aby z niego zaczęło cokolwiek lecieć - i nagle bam! - zaczyna "rzygać" seriami płynu.

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Korek-lejek płynu do spryskiwaczy

Post autor: flash »

Mam i ja. Właśnie zamontowałem. Lekko dotyka tego czarnego elementu, ale ogólnie się mieści i w niczym nie przeszkadza. Płynu jeszcze nie wlewałem, więc za jakiś czas dam znać czy jest lepiej czy nie. Kupione w Skodzie za 19 zł.

Przed:

Obrazek

Po:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ