Chip Box

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Chip Box

Post autor: Janisz »

Dodam, że ZAWSZE trzeba odpiąć boxa i najlepiej sprawdzić czy nie wygenerował nam jakiegoś błędu. Jak tak to trzeba pokasować błędy i dopiero jechać na przeglądy bądź ewentualne reklamacje.


Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Sponsor

Re: Chip Box

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: zinger »

Janisz pisze:
06 mar 2019, 11:33
Zobacz opcję RaceChip...będziesz zadowolony ;)

Obrazek

Akurat z tymi box'ami miałem/mam styczność. Znajomy miał w VW Golfie 7 w silniku 1.4 125km i 150km. Akurat za każdym razem były to manuale. Jeździło bez najmniejszych problemów. Ze skrzynią w manualu nie było problemu. Przy skrzyni DQ250 z tym silnikiem też nie było problemów. Skrzynia trochę poszarpywała ale co tu się dziwić, wzrost mocy i momentu a program skrzyni ten sam.

Zamów sobie np. RaceChip i jedź na hamownię. Stwierdzisz, że Ci nie odpowiada to odeślesz i jedyne na co wydasz to właśnie na hamownię.

Dystrybucję RaceChip masz w PL ale ceny wyższe. Jeżeli masz działalność to najlepiej zamówić z DE bez vatu. Netto wychodzi ok. 1000zł ;)
No wlasnie patrzylem i jest o polowe taniej niz hpfactory i zastanawiam sie o co chodzi, ze taka roznica i w czym.
Cenowo wychodzi podobnie w DE i u nas, chyba ze w DE za 280E jest juz sterowanie BT, ktore u nas ekstra 200zl platne?

W cenie nie ma montazu i zadnego strojenia pod konkretne auto/silnik?

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Chip Box

Post autor: Janisz »

Montaż trwa 5 minut więc nie powinno to stanowić problemu.

Co do cen w PL to widzę, że się poprawiły. Rok i dwa lata temu opłacało się zamawiać z DE. Box'y dedykowane są pod silnik. Możesz zamówić go do Ateci 1.4 a za chwilę przepiąć do Golfa 7 z tym samym silnikiem.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

Box dte różni się chociażby tym że pobiera sygnał z czujnika wałka rozrząd i dzięki temu można go lepiej wysterowac/dopasować do konkretnego silnika Racechip tego nie potrafi. Nie twierdzę że Racechip jest zły ale Szukając informacji na temat jego i boxa DTE (HPfactory) trafiłem na temat z forum BMW gdzie koleś porównał (mierzył czasy itp) obydwa boxy w jednym samochodzie i dte było lepsze. Dodatkowo w Niemczech kilka osób pozwało Racechip za zawyżanie danych odnośnie przyrostu.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Chip Box

Post autor: Janisz »

To do ilu czujników podłączany jest box raczej uzależnione jest od wersji silnika. RaceChip do 1.4 ma dwa czujniki. Patrząc na foto od HP Factory to widać na zdjęciu, że box podpinany jest również do dwóch czujników. Mowa oczywiście o silniku 1.4.

http://hpfactory.pl/produkt/1-4-tsi-150 ... ol-x-4374/
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

Niestety nie, dte zawsze korzysta z 3 czujników zdjęcia są poglądowe, wiązka zawsze ma 3 czujniki i to jest przewaga boxa HPfactory bo wie jakie obroty ma silnik i wystarczy napisać do DTE lub HPfactory i to potwierdzą. Mam zamontowany w 1.5 ecoboost od Forda i 2.0 tsi w Atece. Podczas wizyty na hamowni z Fordem taką informację otrzymałem. Dzięki temu jest możliwość indywidualnych ustawień dla konkretnego samochodu bo box wie jakie są obroty i może dostosować parametry ciśnienia itp.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: zinger »

No ok, czyli mamy:
- HPF ma 3 czujniki, daje +25KM i 37Nm za 2350 vs
- Race z 2 czujnikami, deklarujacy przyrost az 37KM i 63Nm za 1450zl

No i nie wiem, dalej, w ktora strone ewentualnie isc...

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

zinger pisze:
07 mar 2019, 11:16
No ok, czyli mamy:
- HPF ma 3 czujniki, daje +25KM i 37Nm za 2350 vs
- Race z 2 czujnikami, deklarujacy przyrost az 37KM i 63Nm za 1450zl

No i nie wiem, dalej, w ktora strone ewentualnie isc...
Ja oczywiście nie namawiam do Hpf (nie mam nic wspólnego z nimi) ale poczytaj zagraniczne fora i przyrost jaki podają ma się nijak to tego co jest w DE mają sprawy o oszustwo. Nawet na polskim forum bmw też to potwierdzają. Racechip to to samo co vtech itp. slSam się też zastanawiałem jak zakładałem do Forda ale po sprawdzeniu opinii zdecydowałem się na dte. Napisz do Hpf i z pewnością Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: zinger »

looki12 pisze:
07 mar 2019, 11:39
zinger pisze:
07 mar 2019, 11:16
No ok, czyli mamy:
- HPF ma 3 czujniki, daje +25KM i 37Nm za 2350 vs
- Race z 2 czujnikami, deklarujacy przyrost az 37KM i 63Nm za 1450zl

No i nie wiem, dalej, w ktora strone ewentualnie isc...
Ja oczywiście nie namawiam do Hpf (nie mam nic wspólnego z nimi) ale poczytaj zagraniczne fora i przyrost jaki podają ma się nijak to tego co jest w DE mają sprawy o oszustwo. Nawet na polskim forum bmw też to potwierdzają. Racechip to to samo co vtech itp. slSam się też zastanawiałem jak zakładałem do Forda ale po sprawdzeniu opinii zdecydowałem się na dte. Napisz do Hpf i z pewnością Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
Tzn kto ma sprawy i kantuje?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Chip Box

Post autor: Luk4as »

RaceChip

ODPOWIEDZ