Chip Box

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Seata Ateca
looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

Marcin1983 pisze:
16 mar 2019, 11:13
Mam nadzieję ze oczywiście nic nie wyjdzie, ale czekam na informacje.
Ktory rocznik auta?
Ps. Jak przyrost mocy i momentu na dte?
Końcówka 2017. Teoretycznie 30-35 km i 50-60Nm ale dokładnie powiem 19 kwietnia. Mam założony również w Fordzie z 2017 r i tam wszystko ok na przeglądach.



Sponsor

Re: Chip Box

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Chip Box

Post autor: Endrju »

Marcin1983 pisze:
16 mar 2019, 11:16
Mam Atece rocznik 2019 i mam wrażenie ze jak sprawdzalem co można podłączyć to widziałem opcje WLAN. Jeszcze sprawdzę i dam znać.
Jak nie wzięłaś odrazu to nie zawsze jest możliwość odblokowania, zależy jakie radio.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Chip Box

Post autor: Janisz »

Wynik po hamowni. Seria i Racechip Pro2 z indywidualnym "strojeniem" podanym przez Racechip ponieważ na ich ustawieniu "Stage 3" wg. dołączonej instrukcji sypało błędami przy ruszaniu z LC.

Hamownia MAHA LPS 3000 PKW

Auto znajomego ;)

Silnik 1.4 150KM

Obrazek

Obrazek
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

Szału nie ma 13 hp i 35 Nm :/ potwierdza się że RaceChip zawyża wyniki w opisach.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Chip Box

Post autor: paprotek »

Czy warto dla kilku koni? Czy to w ogóle odczuwalne?
Wiadomo, kto nie próbuje to nie wie co zyska/straci, ale chyba gra nie warta świeczki.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Chip Box

Post autor: Janisz »

Byłem w trakcie hamowania auta. Słyszałem wszystkie rozmowy. Hamownia ta przerobiła sporo programów i przeróżnych boxów. Jak właściciel usłyszał, że to RaceChip to w sumie był sceptycznie nastawiony. On poleca DTE (RaceChip'y też montuje - klient nasz Pan. Jak już wpada RaceChip to ten najlepszy/najdroższy). Sprawdziłem od razu to DTE i tam deklarują 25hp i 37Nm. Mówił, że nie ma sensu zmieniać na DTE bo nie ugra się więcej Nm a dla 9KM to szkoda zmieniać bo i tak się tego nie odczuje. Pokazywał nam wyniki aut z silnikiem 1.4 po chipie i stwierdził, że ten RaceChip nawet ładnie wyszedł z tym momentem.

Ogólnie źle rozpatrujecie przyrost mocy. Producenci boxów piszą o przyroście względem serii deklarowanej przez producenta. Przyrost 35Nm jest naprawdę odczuwalny.

Ten box co jest zamontowany to wersja Pro2. Jakiś czas temu RaceChip przeszedł rebranding i nie wiadomo jak dokładnie odnieść poprzednie wersje do nowych.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

U mnie box Dte co prawda w Fordzie silnik 1.5 EB 150 hp seria po strojeniu i pomiarach wyszło +37 hp i 63Nm i to naprawdę czuć i warto było wybrać Dte dlatego w Atece też jest. Zobaczymy co będzie po strojeniu ale to dopiero w kwietniu. Szczerze to dla 13hp i 35 Nm to szkoda tracić czas na strojenie.

mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: mike »

Janisz pisze:
16 mar 2019, 23:52
Byłem w trakcie hamowania auta. Słyszałem wszystkie rozmowy. Hamownia ta przerobiła sporo programów i przeróżnych boxów. Jak właściciel usłyszał, że to RaceChip to w sumie był sceptycznie nastawiony. On poleca DTE (RaceChip'y też montuje - klient nasz Pan. Jak już wpada RaceChip to ten najlepszy/najdroższy). Sprawdziłem od razu to DTE i tam deklarują 25hp i 37Nm. Mówił, że nie ma sensu zmieniać na DTE bo nie ugra się więcej Nm a dla 9KM to szkoda zmieniać bo i tak się tego nie odczuje. Pokazywał nam wyniki aut z silnikiem 1.4 po chipie i stwierdził, że ten RaceChip nawet ładnie wyszedł z tym momentem.

Ogólnie źle rozpatrujecie przyrost mocy. Producenci boxów piszą o przyroście względem serii deklarowanej przez producenta. Przyrost 35Nm jest naprawdę odczuwalny.

Ten box co jest zamontowany to wersja Pro2. Jakiś czas temu RaceChip przeszedł rebranding i nie wiadomo jak dokładnie odnieść poprzednie wersje do nowych.
A co Panowie mówili o skrzyni DQ200, której podobno maksymalny moment obrotowy to 250NM. Jak taka skrzynia zniesie dodatkowe 40-50Nm?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Chip Box

Post autor: Luk4as »

Jak ? Jesli ona bez tuningow przy normalnej jezdzie potrafi sie sypac to sam sobie odpowiedz co by bylo gdyby

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Chip Box

Post autor: Luk4as »

I miej na uwadzw ze chip na silnik to jedno a brak zmiany mapy na skrzynie to druga wada

ODPOWIEDZ