Chip Box

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Seata Ateca
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Chip Box

Post autor: Luk4as »

Ja widze to tak. Auta klasy premium ktore maja monitorowanie bledow online po chipie co jakis czas maja wysylany raport o bledzie typu przekroczony moment albo za wysokie cisnienie itd i do takiego klienta dzwoni serwis zeby zweryfikowac czy to wina uszkodzonego czujnika czy cos innego. Jesli to wada producenta to producent woli zapobiegac przed awaria niz pozniej pchac sie w koszta.

W przypadku aut bez polaczenia online bledy sa zapisywane w pamieci samochodu. Doklsdna godzina i przebieg kiedy wystapil blad. Oczywiscie blad bedzie sporadyczny wiec serwis bez wnikania go usunie chyba ze dostanie przekaz wysylania takich logow do centrali i tam ktos to przeanalizuje i wyjdzie. Oczywiscie bledy te mozna skasowac przed wizyta w serwisie i po sprawie.

Raczej nie ma co oczekiwac ze elektryk w seacie wyjdzie z inicjatywa zeby samemu cos analizowac bo on po prostu sie na tym nie zna.

Juz pomijam fakt ze spece np elektrycy w salonach nie pracuja bo za 2 tysiace miesiecznie to im sie nie oplaci skoro na prywacie maja 2 ale dniowki



Sponsor

Re: Chip Box

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Chip Box

Post autor: Luk4as »

Chociaz zeby zapisac logi to serwis musi miec wpiety vas/odis podczas jazdy i tak zapisuje logi. Tak u mnie kiedys centrala analizowala logi dsg w skodzie

Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Chip Box

Post autor: Fircyk »

Zacząłem tą burzę to napiszę skąd to info "MASTER TUNING "PIASECZNO szukajka i tel. wszystko rozjaśni wystarczy zadzwonić. Z tej hamowni korzysta też "Sportmile Polska" z bardzo dużym doswiadczeniem i bazą klientów.

Marcin1983
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2019, 10:24
Samochód: Sest Ateca 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: Marcin1983 »

looki12 pisze:
16 mar 2019, 10:43
Marcin1983 pisze:
16 mar 2019, 10:34
Witam.
Myślę o założeniu boxa do swojej Ateci 2.0 TSI , pytanie jak to sie ma do gwarancji czytałem ze niektóre auta z grupy VAG maja łączność z serwerem głównym i sa dzięki temu w stanie wykryć nawet boxa ponieważ rejestrują w czasie rzeczywistym co sie dzieje w samochodzie.
Macie jakies doświadczenia w tej sprawie, czy ktos kto ma boxa byl juz na serwisie gwarancyjnym i nie bylo problemów? Dajcie znac to dosc istotna kwestia.
Ja mam box dte w 2.0 tsi i 19.04 jestem umówiony na pomiary na hamowni a 23.04 na przegląd na 30 tys km postaram się dać znać po wszystkim.

Witam,

Jak tam po przeglądzie sprawa wygląda, z tego co pisałeś miał byc 23.04.
Pozdrawiam.

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

Marcin1983 pisze:
24 kwie 2019, 23:55
looki12 pisze:
16 mar 2019, 10:43
Marcin1983 pisze:
16 mar 2019, 10:34
Witam.
Myślę o założeniu boxa do swojej Ateci 2.0 TSI , pytanie jak to sie ma do gwarancji czytałem ze niektóre auta z grupy VAG maja łączność z serwerem głównym i sa dzięki temu w stanie wykryć nawet boxa ponieważ rejestrują w czasie rzeczywistym co sie dzieje w samochodzie.
Macie jakies doświadczenia w tej sprawie, czy ktos kto ma boxa byl juz na serwisie gwarancyjnym i nie bylo problemów? Dajcie znac to dosc istotna kwestia.
Ja mam box dte w 2.0 tsi i 19.04 jestem umówiony na pomiary na hamowni a 23.04 na przegląd na 30 tys km postaram się dać znać po wszystkim.

Witam,

Jak tam po przeglądzie sprawa wygląda, z tego co pisałeś miał byc 23.04.
Pozdrawiam.
Cześć tak jestem po przeglądzie przed oczywiście wyjąłem boxa i profilaktycznie skan obdeleven i kasowanie błędów których było brak ale lepiej dmuchać na zimne :) serwis bez uwag dodatkowo pytałem jak wygląda sprawa boxów i powiedzieli że jeżeli będzie wyjęty i tak jak wspomniałem wykasowane błędy scan VCDS, OBDELEVEN itp to nie mają możliwości sprawdzenia a co za tym idzie brak podstaw do odrzucenia gwarancji serwis seat Warszawa :) po wyjęciu boxa i zrobieniu 300 km wiem że za późno go zamontowałem i trzeba było zaraz po dotarciu silnika :) mega polecam

Marcin1983
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2019, 10:24
Samochód: Sest Ateca 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: Marcin1983 »

looki12 pisze:
25 kwie 2019, 9:27
Marcin1983 pisze:
24 kwie 2019, 23:55
looki12 pisze:
16 mar 2019, 10:43

Ja mam box dte w 2.0 tsi i 19.04 jestem umówiony na pomiary na hamowni a 23.04 na przegląd na 30 tys km postaram się dać znać po wszystkim.

Witam,

Jak tam po przeglądzie sprawa wygląda, z tego co pisałeś miał byc 23.04.
Pozdrawiam.
Cześć tak jestem po przeglądzie przed oczywiście wyjąłem boxa i profilaktycznie skan obdeleven i kasowanie błędów których było brak ale lepiej dmuchać na zimne :) serwis bez uwag dodatkowo pytałem jak wygląda sprawa boxów i powiedzieli że jeżeli będzie wyjęty i tak jak wspomniałem wykasowane błędy scan VCDS, OBDELEVEN itp to nie mają możliwości sprawdzenia a co za tym idzie brak podstaw do odrzucenia gwarancji serwis seat Warszawa :) po wyjęciu boxa i zrobieniu 300 km wiem że za późno go zamontowałem i trzeba było zaraz po dotarciu silnika :) mega polecam
Ok. Dzięki za informację ja sie pewnie na razie nie zdecyduje. Zobaczymy czas pokaże, ale żadnych problemów nie masz przy użytkowaniu na codzień, jakis odczuć ze może cos nie tak itd.

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chip Box

Post autor: looki12 »

Jak dla mnie to tylko na plus zwłaszcza pedalbox, problemów brak i oby tak dalej :)

vider
Posty: 11
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:02
Lokalizacja: śląskie
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence DSG Comfort+ i 174 BHP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chip Box

Post autor: vider »

zinger pisze:
06 mar 2019, 9:41
vider pisze:
27 paź 2017, 23:37
1200zl za boxa + 300zl za hamownie, mozna boxa podkrecic samemu ale wtedy nie bedziesz wiedziec ile wychodzi
Kolego, jak auto po ponad roku z boxem? Jakies problemy? Orientowales sie czy i jaki wplyw ma na nasze skrzynie DQ200?
uzywam juz boxa 1,5 roku i jak narazie bez zadnych problemow. Z ciekawosci wypialem go ostatnio przed 30tys serwisem i jezdzilem tak ponad tydzien, powiem ze masakra, jednak box duzo daje. Auto lepiej sie zbiera, jest bardziej responsywne na gaz i bez negatywnego wplywu na spalanie czy skrzynie, nawet bym powiedzial z boxem mi spala o 0,1-0,2L mniej, na podstawie tego tygodnia bez boxa. Moje srednie spalanie po 45tys km to 7,4L/100km.
Nie orientowalem sie, poki co nie widze wplywu.
Ateca Xcellence 1.4 TSI DSG 174 KM, Comfort+ wraz z wieloma dodatkami. I love it!

Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Chip Box

Post autor: Fircyk »

Auto kolegi Już po gwarancji Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Chip Box

Post autor: Kuchar »

Bardzo ładny przyrost, ale to za sprawą downpipe'a ;)

ODPOWIEDZ