Modyfikacja przycisku START-STOP

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Seata Ateca
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: flash »

Do poliftowej jest to samo (10pin). :)

Montaż 30s. :P
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
Misiek (22 gru 2022, 0:10)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Sponsor


CBRobson
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:32
Samochód: Arona mojej...małżonki ;)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: CBRobson »

Cześć. Czy ktoś rozbierał przycisk start-stop, posiada fotki, robił pomiary mulimetrem? Czy mozna zablokować przycisk np.papierkiem? Pytam ponieważ w aucie innej marki wlasnie w ten sposób posiadam wył.system start stop.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: overheat »

CBRobson pisze:
30 gru 2022, 13:40
Cześć. Czy ktoś rozbierał przycisk start-stop, posiada fotki, robił pomiary mulimetrem? Czy mozna zablokować przycisk np.papierkiem? Pytam ponieważ w aucie innej marki wlasnie w ten sposób posiadam wył.system start stop.
Co prawda nie rozbieralem przycisku, ale z doswiadczenia i wykształcenia zakladalbym że ten w atece jest jedynie przedłużeniem stanu logicznego jakiegoś pinu w mikrokontrolerze (sterowniku).

Nie jest aktywny pod tym wzgledem, ze kontroler czyta jakis jego wewnętrzny stan, ktory mozesz zamrozić, a jedynie, wychodząc z założenia, że domyslnie S/S jest wlaczone, reaguje na jego zwarcie i wtedy dokonuje zmiany w S/S. Przycisk jest bezstanowy, to glupi switch z diodą. Stan jest zarzadzany wyżej. To dużo tańsza implementacja dla producenta.

To, co robia te moduly o ktorych mowimy w tym watku to symulacja zwarcia przycisku dokladnie tak jak robi to uzytkownik, aby kontroler załączył odpowiedni tryb S/S. Czyli taki sztuczny palec. Dodatkowo pamietaja wewnętrznie jaki stan byl ostatnio i pozwlają na funkcję pt. przywróć ostatni stan S/S jak w instrukcji kilka postow wczesniej.

CBRobson
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:32
Samochód: Arona mojej...małżonki ;)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: CBRobson »

Over...dzieki za odp. Zasadę dzialania SS znam, budowy przycisku-mikrostyku w tej marce moge sie domyslac. Temat poznalem ucząc sie na innym aucie, innej marki, i tam jest prosty ukl.rozłączajacy. Podaje +SS na - auta na 1s. i rozłącza sie, przy zablokowanym klawiszu. I tak sie zastanawiam nad zasadą działania w Seacie, bo cos z tym trzeba zrobić. Masz moze schemat, wiesz jaki przewód idzie do klawisza SS?

CBRobson
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:32
Samochód: Arona mojej...małżonki ;)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: CBRobson »

Dobra juz wiem, na 1str. są podane kolory przewodów. Już mi się mylą te fora 😊

exvigo
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2023, 12:08
Samochód: Ateca 2.0 TSI FR
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: exvigo »

Byłbym wdzięczny za wrzucenie aktualnego linku, co należy kupić do Ateci 2023. Z góry dzięki!

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: flash »

exvigo pisze:
18 sty 2024, 14:39
Byłbym wdzięczny za wrzucenie aktualnego linku, co należy kupić do Ateci 2023. Z góry dzięki!
Tutaj napisane co: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 519#p37519, a kilka postów wyżej na tej samej stronie link do ali. :)
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
exvigo (23 sty 2024, 11:56)
Ocena: 5.26%

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: krowka1978 »

flash pisze:
18 sty 2024, 15:56
exvigo pisze:
18 sty 2024, 14:39
Byłbym wdzięczny za wrzucenie aktualnego linku, co należy kupić do Ateci 2023. Z góry dzięki!
Tutaj napisane co: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 519#p37519, a kilka postów wyżej na tej samej stronie link do ali. :)
To jest właśnie psucie idei forum. Klepanie ciągle tego samego, bo komuś się nie chce, nawet wyżej spojrzeć... Ale gdy o marce FIAT tylko coś się pojawi, to wielkie larum podnoszone, ale lepiej niż na forum kijanki, gdzie gdy ktoś napisał, że FIAT ma lepsze zabezpieczenie antykorozyjne, to bana dostał... Może coś się zmieni i tu też dostanę :P
Co do interfejsiku S&S jeszcze filmy w sieci są, nawet u pewnego Hiszpana na kanale Ateca, z linkami, czy jakoś tak... Jak ma być dobrze, skoro społeczeństwo nieporadne i wszystko na tacy trzeba dać, a w tym przypadku to już dramat? A i jeszcze z matką na rozmowę o pracę iść, czy mamusia idzie kłócić się z dziekanem, bo student synuś oblał...

Aż mi teraz brakuje gościa z innego forum, który takich leni ustawia do porządku :mrgreen:
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: rybsko »

krowka1978 pisze:
18 sty 2024, 17:58
To jest właśnie psucie idei forum. Klepanie ciągle tego samego, bo komuś się nie chce, nawet wyżej spojrzeć...
Abstrahując od tego, że oczywiście czasem to kwestia lenistwa, a czasem zwykła nieumiejętność wyszukiwania informacji - jak oceniasz wpływ na możliwość znalezienia na forum relewantnych informacji na temat Seata Ateca w sytuacji, gdy prawie każdy wątek niesie elaboraty na temat fiata? To nie psucie idei forum tematycznego? Że o sabotażu efektywności wyszukiwania nie wspomnę... ;)
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowanie:
Misiek (18 sty 2024, 22:22)
Ocena: 5.26%

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Modyfikacja przycisku START-STOP

Post autor: krowka1978 »

rybsko pisze:
18 sty 2024, 19:58
krowka1978 pisze:
18 sty 2024, 17:58
To jest właśnie psucie idei forum. Klepanie ciągle tego samego, bo komuś się nie chce, nawet wyżej spojrzeć...
Abstrahując od tego, że oczywiście czasem to kwestia lenistwa, a czasem zwykła nieumiejętność wyszukiwania informacji - jak oceniasz wpływ na możliwość znalezienia na forum relewantnych informacji na temat Seata Ateca w sytuacji, gdy prawie każdy wątek niesie elaboraty na temat fiata? To nie psucie idei forum tematycznego? Że o sabotażu efektywności wyszukiwania nie wspomnę... ;)
Jeżeli już podajesz taki argument, to poproszę o wartość procentową wątków, w których są owe elaboraty. Wtedy wyjdzie Twoja definicja "prawie każdego". Jest mnóstwo wątków, w których nie dałem żadnego posta :mrgreen: Ile to będzie wątków procentowo z elaboratami, 1, 10, 90? Dla mnie prawie każdy to 95%. Liczba to konkret, a nie coś z czapy.

Na tym zakończę ze swojej strony posty nie na temat, żeby śmietnika nie robić.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

ODPOWIEDZ