Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Piotr_seat
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2020, 15:38
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Piotr_seat »

Dziękuję Wszystkim za pomoc. Przynajmniej wiem, że nie skorzystam z dostępnych tutaj rozwiązań. Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie w necie więc zobaczymy, czy sprawdzi się u mnie. W innym przypadku pozostanie mi jedynie zakup karty SD w internecie.



Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


jary75
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2020, 11:08
Samochód: SEAT ATECA 1,5TSI dsg xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: jary75 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami w temacie aktualizacji navi (oczywiście bez plusa).
Moje auto jest z placu, w konfiguracji, której już nie można było zmienić. Z założenia nie zależało mi na fabrycznej navi, ponieważ zamierzałem korzystać z AA. Ale oczywiście trafiłem na forum ateca-klub.pl. Przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem powalczyć z aktualizacją swojej navi. W między czasie co najmniej dwa razy rozmawiałem z doradcą handlowym, z którym ogarniałem zakup auta i człowiek na wszystkie świętości zarzekał się że w tym aucie usługi mapcare nie ma. Bo oni takich aut nie zamawiają. Podczas wymiany oleju po ok. 1,7kkm człowiek w serwisie w innym mieście stwierdził że po VIN nie jest w stanie stwierdzić czy mam mapcare (kłóci mi się to trochę z tym co wyczytałem w niniejszym forum).
Co w takim razie zrobiłem (w punktach):
1. Jasne że kopia zapasowa (fabrycznie była wgrana wersja 1030).
2. Pobranie ze strony Seat map europy (wersja 1310 (najnowsza dostępna) ok. 13GB).
3. Wycinka podkatalogów w katalogu 00 na karcie SD. Katalog EEC zostawiłem w spokoju (po lekturze niniejszego forum).
4. Skopiowałem świeżo pobrane podkatalogi z katalogu 00 w miejsce wyciętych na karcie w katalogu 00.
5. Karta wylądowała w odpowiednim miejscu w aucie.
6. I okazuje się że działa.
Nie musiałem formatować karty. Nie sprawdzałem, również czy podmiana katalogu EEC na ten z najnowszy pobrany wraz z aktualizacją coś zmieni.
Skoro działa, "nie trza psuć". Dodam jeszcze że karta SD oczywiście oryginalna, pojemność 16 GB.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Krzysiek1979r »

@jary 75 na Twoim miejscu ściągnął bym mapę z tej strony https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... download#/ wybierając np T-ROCka masz nowszą 1430.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: michal 76 »

Jary75 jak nie podmienisz katalogu ECC ( zostawisz ten pobrany) to nie będzie działać

jary75
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2020, 11:08
Samochód: SEAT ATECA 1,5TSI dsg xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: jary75 »

Z katalogiem ECC nie będę już eksperymentował. Skoro działa to nie ma co kombinować.
Ale za to wrzuciłem na kartę wersję 1430 ze strony VW (zgodnie z sugestią Krzysiek1979r) i hula.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: l3niwi3c »

Śmieszne jest to, że już połowa 2020, a aktualizacji dalej nie ma
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Krzysiek1979r »

l3niwi3c pisze:
06 lip 2020, 19:36
Śmieszne jest to, że już połowa 2020, a aktualizacji dalej nie ma
Szkoda że niemiecka strona jest zablokowana (wymaga logowania) ostatnimi czasy tam zawsze było o kilka dni szybciej. Może ta strona nie będzie już aktualizowana, a jest inna do której wymagane jest logowanie? Może VAG się zorientował się jak łatwo można aktualizować ich mapy i chce to jak najbardziej ukrócić? :-)

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

na niemieckiej stronie do logowania jest dokładnie to sama wersja mapy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


goral1035
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2020, 17:31
Samochód: alhambra II
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: goral1035 »

Panowie nie mogę ściągnąć tej mapy 1430 vw, za każdym razem dochodzi do 4GB i stop

jary75
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2020, 11:08
Samochód: SEAT ATECA 1,5TSI dsg xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: jary75 »

goral1035 pisze:
07 lip 2020, 17:44
Panowie nie mogę ściągnąć tej mapy 1430 vw, za każdym razem dochodzi do 4GB i stop
Masz na priv.

ODPOWIEDZ