Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Jarek »

Już gdzieś pisałem, że taka jest polityka VAG. Flagowa marka - TIG - ma, a biedniejsza (Ateca) nie i mieć nie będzie (oficjalnie). Musi być różnica. Zauważcie, że tak samo robią na rynku np. telefonów komórkowych itp.


Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Sponsor

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Misiek »

Jarek pisze:
07 maja 2021, 8:01
Już gdzieś pisałem, że taka jest polityka VAG. Flagowa marka - TIG - ma, a biedniejsza (Ateca) nie i mieć nie będzie (oficjalnie). Musi być różnica. Zauważcie, że tak samo robią na rynku np. telefonów komórkowych itp.
Tak jak czytam te doniesienia o AA bezprzewodowo, to mnie powoli krew zalewa.
To znaczy, że bezprzewodowo, to ma być aż taki straszny luksus zarezerwowany tylko i wyłącznie dla "flagowych marek", czytaj drogich lub przynajmniej pozycjonowanych wyżej ? No chyba tam ktoś na głowę upadł i to z wysoka. Ja rozumiem kolejność wprowadzania udogodnień i nowości, tak jak to było kiedyś, że pierwsze to F1, następnie marki na prawdę luksusowe (topowe BMW, Audi i Mercedesy), a dopiero na końcu pozostałe, tańsze, dla każdego, dla szaraczków. Tak kiedyś było z ABS i ESP, a aktualnie z systemami wspomagania jazdy. Jak dziś pamiętam, że z wypiekami na twarzy oglądało się filmy pokazujące jak automatycznie ESP wyprowadza samochód z niekontrolowanego poślizgu bocznego, czy jak ABS umożliwia ominięcie przeszkody podczas hamowania. A ostatnio czytałem, że Unia znów ma za jakiś czas wprowadzić kolejny nakaz instalowania niektórych systemów zwiększania bezpieczeństwa WE WSZYSTKICH samochodach, nawet tych najtańszych.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Tritium »

Moje zapytanie wysłane do importera dotyczyło bezprzewodowego Carplay’a. Odpowiedź w formie cytatu zamieściłem na forum.

Importerem jest:
Volkswagen Group Polska SP. Z O.O.
ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań
Tel. 616273000
Email: bokseat@seat-auto.pl


Zamiast walczyć z wiatrakami najpierw sprawdźcie czy aktywacja w kompie w Ateca po FaceLift ustawienia o którym ktoś pisał, że jest USB only coś daje. Zakładam, że jest to kwestia kodowania. Pytałem czy ktoś siedzi na hiszpańskim forum i coś wyśledził na temat aktywowania Carplay.

Miałem ostatnio okazję poznać gościa co siedzi VAGach, koduje ludziom różne rzeczy. Jak mi opowiedział jakie są możliwości ustawienia - zmiany kodowania tego tempomatu reagującego na znaki to zgłupiałem. Powiedział, że kamera potrafi zczytać znak z 200m do przodu i można to tak ustawić, że auto spokojnie odpuści z gazu i delikatnie wyhamuje do ograniczenia, a nie tak jak u nas ustawili, że wali po hamulcach przy samym znaku. Nie mówiąc już o ustawieniu priorytetów sczytywania prędkości (navi/znaki drogowe).

Także może zacznijmy od grzebania w ustawieniach kompa.

GregwwA
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2021, 21:46
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: GregwwA »

Widze ze minelo juz kilka tygodni od ostatniego posta czy komus udalo sie uruchomic carplay przez bt? Odebralem 2 dni temu nowe terraco (wyprodukowane w czerwcu) ale problem ten sam tylko usb :/

GregwwA
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2021, 21:46
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: GregwwA »

https://www.drive2.com/l/576513529935299111/

koledzy z uaktywnili opcje o której ktoś pisał kilka postów wcześniej po komentarzach widać ze inni też czy ktos sprawdzał w PL ?

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: craqs »

GregwwA pisze:
18 wrz 2021, 21:07
https://www.drive2.com/l/576513529935299111/

koledzy z uaktywnili opcje o której ktoś pisał kilka postów wcześniej po komentarzach widać ze inni też czy ktos sprawdzał w PL ?
O, to wygląda naprawdę obiecująco! Z chęcią sprawdziłbym to na swoim samochodzie (2020 FL) ale nie mam interfejsu ani programu. Czy ktoś z Was orientuje się czy np. w OBD11 da się manipulować wymienionymi pod tym linkiem parametrami?

Kod: Zaznacz cały

You just need to make some adaptations in the 5F block, namely, activate the 5GHz wifi and activate the wireless appconnect.
We are interested in the following parameters:
1) 5_ghz_wlan = on
2) function_configuration_connectivity-app_connect_over_wifi = yes
3) function_configuration_connectivity-apple_car_play = switch from usb only to on
4) function_configuration_connectivity-google_android_auto = switch from usb only to on
5) function_configuration_connectivity-wifi_client_mode_5GHz = on (in principle it has no effect, I guess, but let it be)
6) function_configuration_connectivity-WIFI_Hotspot_5GHz = on
7?) Function_configuration_connectivity-wlan_aps_to_ccu_routing = on I'm not sure if this parameter is needed, but in MG2021 it is enabled, and in MG2020 it is disabled. I turned it on myself.
Zainstalowałem sobie OBD11 na telefonie, ale bez połączenia z samochodem mogę przeglądać tylko "gotowe" adaptacje, pytanie czy da się modyfikować też parametry manualnie poza gotowymi adaptacjami? Jeśli tak, to jestem skłonny zaryzykować kupno softu i interfejsu i spróbować to aktywować...

Zdaję sobie sprawę że kolega z rosyjskiego forum używał innego, niestety sporo droższego oprogramowania i interfejsu ("I did everything through VAS5054A and ODIS 6.1.0"), jak na eksperyment to jednak za dużo kasy do wyrzucenia w błoto jeśli okaże się że to nie zadziała ;-)

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: geranium »

na forum OBDeleven masz cały wątek o tym..

na twoim miejscu zaczął bym od sprawdzenia kodów SWAP / FEC

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: rafikowicz »

GregwwA pisze:
18 wrz 2021, 21:07
https://www.drive2.com/l/576513529935299111/

koledzy z uaktywnili opcje o której ktoś pisał kilka postów wcześniej po komentarzach widać ze inni też czy ktos sprawdzał w PL ?
Co prawda sprawdziłem z Android Auto, ale udało mi się odblokować bezprzewodowy FullLink przez OBDeleven. U mnie w Atece po FL (z końca 2020) wystarczyło włączyć 3 opcje: app_connect_over_wifi, apple_car_play i google_android_auto. Pozostałe były już włączone domyślnie :)
Za ten post autor rafikowicz otrzymał podziękowania (w sumie 2):
craqs (23 wrz 2021, 14:03) • Endrju (23 wrz 2021, 19:25)
Ocena: 10.53%

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: craqs »

rafikowicz pisze:
23 wrz 2021, 10:33
GregwwA pisze:
18 wrz 2021, 21:07
https://www.drive2.com/l/576513529935299111/

koledzy z uaktywnili opcje o której ktoś pisał kilka postów wcześniej po komentarzach widać ze inni też czy ktos sprawdzał w PL ?
Co prawda sprawdziłem z Android Auto, ale udało mi się odblokować bezprzewodowy FullLink przez OBDeleven. U mnie w Atece po FL (z końca 2020) wystarczyło włączyć 3 opcje: app_connect_over_wifi, apple_car_play i google_android_auto. Pozostałe były już włączone domyślnie :)
Czy do tego żeby odblokować te opcje użyłeś OBD11 Basic czy Pro? (https://obdeleven.com/en/content/24-subscription)

Skoro mamy potwierdzenie, to czas na zakupy :D

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: rafikowicz »

craqs pisze:
23 wrz 2021, 14:05
Czy do tego żeby odblokować te opcje użyłeś OBD11 Basic czy Pro? (https://obdeleven.com/en/content/24-subscription)

Skoro mamy potwierdzenie, to czas na zakupy :D
Ja kupowałem OBD11 2 lata temu jak jeszcze kupowało się jednorazowo licencję Pro z urządzeniem i mam dostęp do wszystkiego. Z tego co widzę teraz coś się pozmieniało i wprowadzili subskrypcję, także niestety nie pomogę :( Pytaj innych, którzy są na bieżąco w wątku o OBDEleven ;)

ODPOWIEDZ