Seat connect.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat connect.

Post autor: rybsko »

teo83 pisze:
29 lis 2022, 21:05
Cos musisz mieć z ustawieniami aplikacji nie tak. Ja ostatnio też robiłem testy i bez problemu z aplikacji moglem załączyć razem z wyborem wentylacja/ogrzewanie postojowe. Samo załączenie przez aplikacje "przetwarzanie" jakieś 30s
Dziś rano powtórka tej samej sytuacji. No, z twistem :D

Odpaliłem aplikacją postojówkę, oczywiście znów problem. Ale podjąłem tylko jedną próbę, bo doszedłem do wniosku, że na taki szybki wypad, to może nie warto. No więc zamknąłem apkę bez dalszego sprawdzania. Schodzę do auta, a tam już od 10 minut chodzi. Zaglądam do aplikacji - no rzeczywiście :lol:

Coś jest dramatycznie gównianie zrobione w tej łączności lub aplikacji...



Sponsor

Re: Seat connect.

Sponsor


Awatar użytkownika
franek
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2022, 9:57
Samochód: Ateca 1.5TSI - Style, Manual, MR23
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat connect.

Post autor: franek »

Ostatnia aktualizacja Seat Connect w sklepie Google Play przynosi wreszcie poprawnie działające powiadomienia PUSH np. kiedy auto opuszcza wyznaczony obszar.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat connect.

Post autor: Jarek »

To był najbardziej kuriozalny element aplikacji Connect. Często dostawałem informację, że samochód opuścił "mój" obszar .... następnego dnia. Jeżeli poprawili, to teraz pewnie powiadomienia przychodzą po 12 godzinach :)
PS. Mam dalej subskrypcję aplikacji Connect.....ale nie zamierzam jej przedłużać. Bez względu na to ile ma człowiek lat .... zawsze się uczy :)
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Seat connect.

Post autor: kapelusznik »

Powiadomienia o opuszczeniu obszaru nie respektują zmiany czasu na letni.
Po zmianie czasu jak wyjeżdżam rano z garażu dostaje info że opuściłem teren mimo że zdefiniowany czas minął ok 50 minut wcześniej.

Zegar w telefonie jak i samochodzie ustawiony poprawnie.
Śmiech na sali :-)

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat connect.

Post autor: Jarek »

Odkąd zrezygnowałem z Connecta, tzn, nie przedłużyłem umowy na następny rok, a to nastąpiło miesiąc temu, miałem na dzień dobry czerwony komunikat w samochodzie, że transmisja danych jest zatrzymana, czy niemożliwa - nie pamiętam dokładnie i cytuję z pamięci. W każdym razie coś takiego. Odczytałem i olałem. Minęły dwa tygodnie i komunikatów już nie ma, a wszystko działa. A nuż bym spanikował i kupił subskrypcję na następny rok. Niedoczekanie.
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Madhad
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2021, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca X 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Seat connect.

Post autor: Madhad »

rybsko pisze:
26 lis 2022, 9:11
Dziś znalazłem nowe zastosowanie dla aplikacji Seat Connect :D :lol:

Próbowałem z rana aplikacją odpalić ogrzewanie postojowe, bo jest taka opcja. Przy każdej próbie ok 1-2 minuty mielenia, po czym komunikat, że coś poszło nie tak. W końcu dałem za wygraną i odpaliłem ogrzewanie z kluczyka i oczywiście zadziałało. No i teraz wisienka: po odświeżeniu Connect'a już mogłem śledzić stan z włączonym ogrzewaniem... 🤦

Innymi słowy, możesz używać aplikacji Seat Connect do monitorowania stanu funkcji, których włączenie powinno działać za pomocą Seat Connect, ale nie działa :lol:
Dzwoniłam w tej sprawie. Mają znowu jakąś awarię. W sumie ta apka to takie trochę zgniłe jajo

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat connect.

Post autor: rybsko »

Ja dziś mam wysyp problemów z seatowymi systemami. Próbuję przedłużyć Seat Connect, ale nie jestem w stanie zmusić go do zaakceptowania mojej firmy i NIP, chociaż próbowałem już każdych sensownych ustawień w Seat ID.

No i leży system OSB Seat'a, a raczej samo logowanie. Wygląda na to, że postanowili coś odświeżyć, ale nie pozwolili domenom Seata i VW na współpracę, a VW obsługuje proces logowania. Sieje błędami aż miło.

Ale wracając do Seat Connect. Czy ktoś, kto przedłużał Seat Connect na firmę, mógłby się podzielić swoimi ustawieniami Seat ID? Oczywiście bez danych osobowych, ale ze wskazaniem co i jak ustawił, w szczególności wokół identyfikatora kraju oraz identyfikatora podatkowego. Dzięki z góry.

dobkos
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2021, 7:01
Samochód: Ateca FR 2021 DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Seat connect.

Post autor: dobkos »

Sprawdź czy masz europejski VAT w wyszukiwarce VIES. Miałem taki sam problem.
Za ten post autor dobkos otrzymał podziękowanie:
rybsko (18 kwie 2023, 13:00)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat connect.

Post autor: rybsko »

dobkos pisze:
03 kwie 2023, 21:46
Sprawdź czy masz europejski VAT w wyszukiwarce VIES. Miałem taki sam problem.
Dzięki za odzew. No faktycznie, nie ma mojego numeru, więc jeżeli system Seat/VW weryfikuje tam, no to nic dziwnego, że nie znajduje. Ciekawe, że infolinia nie ma takiej wiedzy :D :lol: Nie wspomnę już o bieda-UX i braku jakiegokolwiek komunikatu na czym w istocie polega problem.

Jakieś sprawdzone patenty aby NIP się rozpropagował tam?

EDIT: Okazuje się, że NIP europejski to nie NIP krajowy, a różni się urzędowym dodaniem "PL" z przodu... olaboga, kto to wymyślał... :lol: :D No nic, trochę się wyjaśniło, muszę złożyć aktualizację VAT-R 8-)

EDIT2: Po złożeniu aktualizacji VAT-R, potrzeba było ok 10 dni na dodanie NIP'u do bazy VIES. Potem zamówienie nie stanowiło już żadnego problemu.

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 106
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Seat connect.

Post autor: YoursTruly »

Czy ktoś z was też ma problem z zalogowaniem do Seat Connect? iOS here, wraca non-stop do ekranu logowania. Reinstall nie pomógł.

ODPOWIEDZ