Hot spot w Atece FL.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: piotrzet »

geranium pisze:
08 sty 2021, 17:50
esim ma też orange pytanie co na to seat?? i co wtedy z SOS
Orange musi wspierać najpierw konkretny model. Samo esim nie wystarczy. Esim również jest w T-Mobile.



Sponsor

Re: Hot spot w Atece FL.

Sponsor


Graco_46
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:36
Samochód: Ateca FL FR 1.5 TSI DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Graco_46 »

Odświeżę temat. Co z tym e-sim? Ma ktoś patent jak podmienić operatora cubic na np. Orange? Samochód, który jest czyjąś własnością to urządzenie jak smartfon i jego właściciel powinien mieć możliwość wyboru operatora e-sim wbudowanego w aucie...

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Eleonor »

Graco_46 pisze:
21 sty 2022, 7:42
Odświeżę temat. Co z tym e-sim? Ma ktoś patent jak podmienić operatora cubic na np. Orange? Samochód, który jest czyjąś własnością to urządzenie jak smartfon i jego właściciel powinien mieć możliwość wyboru operatora e-sim wbudowanego w aucie...
A masz w smartfonie odblokowany root ? Pewnie nie ...
W ten sposób właśnie producent się zabezpiecza ...
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: geranium »

Graco_46 pisze:
21 sty 2022, 7:42
Odświeżę temat. Co z tym e-sim? Ma ktoś patent jak podmienić operatora cubic na np. Orange? Samochód, który jest czyjąś własnością to urządzenie jak smartfon i jego właściciel powinien mieć możliwość wyboru operatora e-sim wbudowanego w aucie...
w OBD możesz sobie sprawdzić operatora i zapewne podmienić pytanie tylko czy zadziała bo niby czemu miałaby działać? i kto weźmie odpowiedzialność za to...

Graco_46
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:36
Samochód: Ateca FL FR 1.5 TSI DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Graco_46 »

geranium pisze:
22 sty 2022, 19:22
Graco_46 pisze:
21 sty 2022, 7:42
Odświeżę temat. Co z tym e-sim? Ma ktoś patent jak podmienić operatora cubic na np. Orange? Samochód, który jest czyjąś własnością to urządzenie jak smartfon i jego właściciel powinien mieć możliwość wyboru operatora e-sim wbudowanego w aucie...
w OBD możesz sobie sprawdzić operatora i zapewne podmienić pytanie tylko czy zadziała bo niby czemu miałaby działać? i kto weźmie odpowiedzialność za to...
Myślę, że powinno zadziałać - od momentu zakupu auta wbudowana karta e-sim jest moją własnością - więc powinienem mieć możliwość wyboru operatora przesyłu danych. A dlaczego? To proste - ceny - ich wysokość w cubic jest nieporozumieniem. Co do odpowiedzialności za coś... Chodzi ci o połączenia alarmowe lub serwisowe? Przecież mogą być obsługiwane równie dobrze przez np. Orange czy innego operatora, u którego mamy usługi telefoniczne lub internetowe.

Online
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Misiek »

Graco_46 pisze:
08 lut 2022, 6:32
geranium pisze:
22 sty 2022, 19:22
Graco_46 pisze:
21 sty 2022, 7:42
Odświeżę temat. Co z tym e-sim? Ma ktoś patent jak podmienić operatora cubic na np. Orange? Samochód, który jest czyjąś własnością to urządzenie jak smartfon i jego właściciel powinien mieć możliwość wyboru operatora e-sim wbudowanego w aucie...
w OBD możesz sobie sprawdzić operatora i zapewne podmienić pytanie tylko czy zadziała bo niby czemu miałaby działać? i kto weźmie odpowiedzialność za to...
Myślę, że powinno zadziałać - od momentu zakupu auta wbudowana karta e-sim jest moją własnością - więc powinienem mieć możliwość wyboru operatora przesyłu danych. A dlaczego? To proste - ceny - ich wysokość w cubic jest nieporozumieniem. Co do odpowiedzialności za coś... Chodzi ci o połączenia alarmowe lub serwisowe? Przecież mogą być obsługiwane równie dobrze przez np. Orange czy innego operatora, u którego mamy usługi telefoniczne lub internetowe.
Jeśli chodzi o połączenie alarmowe, to od kwietnia 2018 nasza wspaniała Unia wprowadziła w nowych samochodach (nowo homologowanych) obowiązek istnienia między innymi połączenia alarmowego eCall 112. Obowiązek, więc bezpłatnie, bez abonamentów i bezterminowo, więc niezależnie od operatora, czy karty SIM, E-SIM. System ten ma działać także (poza specjalnym przyciskiem w kabinie) całkowicie automatycznie i bez udziału pasażerów, w razie poważnego wypadku, zagrożenia życia, i wysyłać między innymi dane o lokalizacji wypadku. Nie wyobrażam sobie więc sytuacji, że jest on zależny od opłaty niemałego haraczu. Nie jestem pewien w 100 %, więc jeśli ktoś jest lepiej zorientowany w temacie, to proszę o poprawienie mnie, ale według mnie powinno to działać bezpłatnie aż do "śmierci" samochodu.

A tak przy okazji, widzę, że masz wersję FR 1,5 l z DSG : czy słyszysz u siebie w kabinie przy obrotach 1100 - 1600 wyraźne buczenie, dudnienie ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Endrju »

Nie mylisz się. Połączenie alarmowe działa bez względu. Czy masz opłacone Seat Connect czy nie.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (08 lut 2022, 11:04)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Graco_46
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:36
Samochód: Ateca FL FR 1.5 TSI DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Graco_46 »

Misiek
Nie mam żadnego dudnienia ze strony silnika/skrzyni - jak dotąd chodzi wzorowo - ale przebieg to tylko 10500 km - ale już po pierwszej zmianie oleju.

Online
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: Misiek »

Graco_46 pisze:
08 lut 2022, 13:16
Misiek
Nie mam żadnego dudnienia ze strony silnika/skrzyni - jak dotąd chodzi wzorowo - ale przebieg to tylko 10500 km - ale już po pierwszej zmianie oleju.
Dzięki wielkie, pytałem ponieważ wcześniej się nie wypowiadałeś, a ten FR dostępny u nas w salonie na jazdy próbne buczy niemiłosiernie w tym zakresie obrotów, a handlowiec jeszcze twierdzi, że to "najcichszy silnik i cichszego nigdzie nie znajdę". I faktycznie większość z Was twierdzi w wątku "Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi", że nic nie buczy. Szkoda tylko, że nie ma u nas innego dla porównania, bo wtedy już mógłbym spokojnie zamówić.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Hot spot w Atece FL.

Post autor: coulomb »

Endrju pisze:Nie mylisz się. Połączenie alarmowe działa bez względu. Czy masz opłacone Seat Connect czy nie.
Ale chyba tylko przez 10 lat?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ