Nawigacja wpisywanie celu

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: Bonifacy »

Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem, czy nie wyłączyłem jakiejś opcji i z tego powodu napotykam na trudność.

Otóż gdy chcę wpisać cel w nawigacji (seatowskiej, fabrycznej), nie rozpoznaje ona intuicyjnie wpisywanej nazwy, jeśli nie jest ona dokładnie taka, jak jest zapisana w danych nawigacyjnych. Chcę jechać np. na aleję Mickiewicza, zaczynam wpisywać Mickiewi... I nic. Nie ma żadnej podpowiedzi. Muszę dopiero wpisywać: "aleja Adama Mickiewicza" - wtedy po "alei" i przy wpisywaniu "Adama" pojawia się właściwa podpowiedź.

Podobnie każda inna ulica - trzeba zacząć od wpisywania słowa "ulica" i dopiero w dalszej kolejności nazwę.
A jak jeszcze przed nazwiskiem jest jakiś tytuł, stopień wojskowy, imię to wszystko się komplikuje.
Czy jest jakiś sposób na szybsze dojście do tego, żeby nawigacja podpowiedziała cel? W Golfie, gdy zacząłem wpisywać nazwę ulicy (Mick...), nawigacja natychmiast podpowiadała właściwą. W Seacie trzeba wpisywać wszystko literka po literce. A jak się nie wie, że w systemie dana ulica zapisana jest jako "ulica generała Władysława Sikorskiego", to nie ma szans na to, by nie tylko szybko, ale w ogóle odnaleźć cel, bo wpisując intuicyjnie tylko "Sikorskiego" nawigacja proponuje prowadzenie do centrum miejscowości, co w przypadku dużego miasta jest żadną pomocą.

Oczywiście nie trzeba pisać, jak niebezpiecznie jest w tej sytuacji wprowadzać cel podczas prowadzenia auta. A na asystenta głosowego liczyć nie można, bo kobieta zdziwiona pyta "słuuuuchaaaam?"

Czy ktoś ma sposób na tę nawigację? Oczywiście, można wcześniej wpisać adres w aplikacji i przesłać do samochodu, ale przecież nie zawsze można z wyprzedzeniem zaplanować całą podróż.

Jest to bardzo irytujące. Dopiero po półrocznym używaniu samochodu zdałem sobie z tego sprawę.



Sponsor

Nawigacja wpisywanie celu

Sponsor


overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: overheat »

Jest dokładnie tak jak mówisz. Ta nawigacja to straszny kał i też nie znalazłem na nią sposobu.

Rozwiązałem ten problem przez wykupienie Full Linka i używanie Car Playa. Google Maps a seatowska nawigacja to niebo, a ziemia. Wniosek dla mnie taki na przyszłość, żeby nigdy nie kupować fabrycznej nawigacji do samochodu, bo to strata pieniędzy. Może było to potrzebne 15 lat temu, teraz już nie.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: Bonifacy »

Z nawigacji w smartfonie też korzystam, ale na dłuższych trasach - zwłaszcza po to, by mieć ostrzeżenia przed suszarkami. Ale w mieście wolę fabryczną. Nie jest ona aż taka zła - przede wszystkim jest online i pozwala na omijanie miejskich korków. Jak cel jest już zapisany w pamięci, nie ma problemów, ale gdy wpisuje się cel wcześniej nieznany, to nie jest fajnie.
Ciekawe, że nawigacja w Golfie, którego kupiłem w 2013, nie miała tej niedoskonałości. Nie była jednak online :-(

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: geranium »

nie wiem co wy to macie za nawigacje ale fabryczna seatowska nawigacja wyszukuje adresy bez problemów wpisując np. Kapela...nów znajduje u mnie około 25 miejsc zawierające słowo 'kapela' i to z punktami POI niezależnie w której jest części czy to aleja Kapelanów czy Kapelanów wojskowych

znalezione elementy są wyświetlane w liście a w prawym górnym rogu jest podana liczba znalezionych elementów

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: Bonifacy »

Hmmm. Właśnie o to chodzi, że u mnie tak nie działa. Może nie mam włączonej jakiejś opcji albo co?

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: Jarek »

geranium pisze:
05 lip 2021, 15:56
nie wiem co wy to macie za nawigacje ale fabryczna seatowska nawigacja wyszukuje adresy bez problemów ....
hahaha, dobre. Nadaje się do działu "Humor". :lol: :lol: :lol:
Tylko się nie obraź od razu, bo piję do nawigacji a nie do Ciebie :D
Wyszukuje bez problemu, to prawda...ale jak wpiszesz cały tekst. Bonifacemu chodzi o inteligentne podpowiedzi po każdej wpisanej literce, chyba o to. A tego ja też nie zauważyłem, ale mogę się mylić. Z drugiej strony, muszę przyznać, że prowadzenie do adresów, z których często korzystam i mam zapisane "na mapie" nawigacji fabrycznej jest komfortowe - bo wystarczy w nie "stuknąć" aby prowadziła do celu.
Niestety szukanie ulic jest słabe. Asystent to w ogóle porażka.
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: geranium »

proponuję ci jeszcze raz przeczytać mój post ze zrozumieniem...i napisz którego fragmentu nie rozumiesz to ci wytłumaczę, bo chyba każdy głupi rozumie że po wpisaniu fragmentu tekstu to inteligentne podpowiedzi..

a żeby ci było jeszcze głupiej to wpisywany fragment tekstu jest zaznaczony na czerwono w znalezionych pozycjach

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: Jarek »

Czy ja napisałem gdzieś, że nie rozumiem jakiegoś elementu Twojej wypowiedzi ??? Napisałem co myślę o nawigacji i tyle.
Nie rozumiem natomiast, czemu tak wyskakujesz. Wyluzuj.
Aha, i nie może mi być "jeszcze głupiej", bo nie ma takiej formy w języku polskim. :D
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: Endrju »

Panowie proszę o kulturę osobistą przy wypowiedziach.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Nawigacja wpisywanie celu

Post autor: geranium »

Jarek pisze:
05 lip 2021, 17:50
geranium pisze:
05 lip 2021, 15:56
nie wiem co wy to macie za nawigacje ale fabryczna seatowska nawigacja wyszukuje adresy bez problemów ....
hahaha, dobre. Nadaje się do działu "Humor". :lol: :lol: :lol:
Tylko się nie obraź od razu, bo piję do nawigacji a nie do Ciebie :D
Wyszukuje bez problemu, to prawda...ale jak wpiszesz cały tekst. ......
skróciłem zbędne ..

z tego wnioskuję że nie zrozumiałeś co napisałem wyżej
....wpisując np. Kapela...nów znajduje u mnie około 25 miejsc zawierające słowo 'kapela' i to z punktami POI niezależnie w której jest części czy to aleja Kapelanów czy Kapelanów wojskowych...
a więc wyjaśniam
wpisując po LITERCE wyszukuje podpowiedzi, wpisane LITERKI zaznacza na czerwono w znalezionych tekstach

PS.

Kod: Zaznacz cały

Jeśli chodzi o koronarestrykcje to już w Polsce jest głupio, ale jeszcze głupiej jest chyba w Królestwie Hiszpanii. Tam państwo traktuje normalnie turystów, a swoich obywateli więzi w domach.
https://nczas.com/2021/03/28/mozna-glup ... -w-domach/

Kod: Zaznacz cały

Słowo po niedzieli: Czy może być jeszcze głupiej?
https://ddb24.pl/artykul/slowo-po-niedzieli/628995
tak na marginesie

ODPOWIEDZ