Nawigacja wpisywanie celu
: 03 lip 2021, 15:40
Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem, czy nie wyłączyłem jakiejś opcji i z tego powodu napotykam na trudność.
Otóż gdy chcę wpisać cel w nawigacji (seatowskiej, fabrycznej), nie rozpoznaje ona intuicyjnie wpisywanej nazwy, jeśli nie jest ona dokładnie taka, jak jest zapisana w danych nawigacyjnych. Chcę jechać np. na aleję Mickiewicza, zaczynam wpisywać Mickiewi... I nic. Nie ma żadnej podpowiedzi. Muszę dopiero wpisywać: "aleja Adama Mickiewicza" - wtedy po "alei" i przy wpisywaniu "Adama" pojawia się właściwa podpowiedź.
Podobnie każda inna ulica - trzeba zacząć od wpisywania słowa "ulica" i dopiero w dalszej kolejności nazwę.
A jak jeszcze przed nazwiskiem jest jakiś tytuł, stopień wojskowy, imię to wszystko się komplikuje.
Czy jest jakiś sposób na szybsze dojście do tego, żeby nawigacja podpowiedziała cel? W Golfie, gdy zacząłem wpisywać nazwę ulicy (Mick...), nawigacja natychmiast podpowiadała właściwą. W Seacie trzeba wpisywać wszystko literka po literce. A jak się nie wie, że w systemie dana ulica zapisana jest jako "ulica generała Władysława Sikorskiego", to nie ma szans na to, by nie tylko szybko, ale w ogóle odnaleźć cel, bo wpisując intuicyjnie tylko "Sikorskiego" nawigacja proponuje prowadzenie do centrum miejscowości, co w przypadku dużego miasta jest żadną pomocą.
Oczywiście nie trzeba pisać, jak niebezpiecznie jest w tej sytuacji wprowadzać cel podczas prowadzenia auta. A na asystenta głosowego liczyć nie można, bo kobieta zdziwiona pyta "słuuuuchaaaam?"
Czy ktoś ma sposób na tę nawigację? Oczywiście, można wcześniej wpisać adres w aplikacji i przesłać do samochodu, ale przecież nie zawsze można z wyprzedzeniem zaplanować całą podróż.
Jest to bardzo irytujące. Dopiero po półrocznym używaniu samochodu zdałem sobie z tego sprawę.
Otóż gdy chcę wpisać cel w nawigacji (seatowskiej, fabrycznej), nie rozpoznaje ona intuicyjnie wpisywanej nazwy, jeśli nie jest ona dokładnie taka, jak jest zapisana w danych nawigacyjnych. Chcę jechać np. na aleję Mickiewicza, zaczynam wpisywać Mickiewi... I nic. Nie ma żadnej podpowiedzi. Muszę dopiero wpisywać: "aleja Adama Mickiewicza" - wtedy po "alei" i przy wpisywaniu "Adama" pojawia się właściwa podpowiedź.
Podobnie każda inna ulica - trzeba zacząć od wpisywania słowa "ulica" i dopiero w dalszej kolejności nazwę.
A jak jeszcze przed nazwiskiem jest jakiś tytuł, stopień wojskowy, imię to wszystko się komplikuje.
Czy jest jakiś sposób na szybsze dojście do tego, żeby nawigacja podpowiedziała cel? W Golfie, gdy zacząłem wpisywać nazwę ulicy (Mick...), nawigacja natychmiast podpowiadała właściwą. W Seacie trzeba wpisywać wszystko literka po literce. A jak się nie wie, że w systemie dana ulica zapisana jest jako "ulica generała Władysława Sikorskiego", to nie ma szans na to, by nie tylko szybko, ale w ogóle odnaleźć cel, bo wpisując intuicyjnie tylko "Sikorskiego" nawigacja proponuje prowadzenie do centrum miejscowości, co w przypadku dużego miasta jest żadną pomocą.
Oczywiście nie trzeba pisać, jak niebezpiecznie jest w tej sytuacji wprowadzać cel podczas prowadzenia auta. A na asystenta głosowego liczyć nie można, bo kobieta zdziwiona pyta "słuuuuchaaaam?"
Czy ktoś ma sposób na tę nawigację? Oczywiście, można wcześniej wpisać adres w aplikacji i przesłać do samochodu, ale przecież nie zawsze można z wyprzedzeniem zaplanować całą podróż.
Jest to bardzo irytujące. Dopiero po półrocznym używaniu samochodu zdałem sobie z tego sprawę.