Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Post autor: rybsko »

Dość często mam problemy z działaniem pewnych funkcji, takich jak nawigacja czy radio internetowe (że udało mi się ustawić stację radiową web, to w ogóle cud :D). Nie wiem czy jest pomiędzy tymi tematami zależność albo jakiś wspólny mianownik. Zastanawiam się jednak czy przypadkiem nie jest to w jakiś sposób związane z jakością/brakiem dostępu do internetu.

Jednocześnie zawsze jak jeżdżę, to jestem spięty z telefonem przez Apple Car Play.

I to prowadzi do zasadniczego pytania: czy ktoś może się orientuje czy funkcje auta, takie jak radio internetowe czy nawigacja, mogą w trybie połączenia full link korzystać z transmisji danych telefonu? Czy jest w ogóle taka możliwość, a jeżeli tak - czy wymaga ona jakiejś specjalnej konfiguracji?

Oczywiście, nie chodzi mi o funkcje samego Apple Car Play - zakładam, że one raczej ciągną wprost z telefonu. No, chyba że to też nie jest oczywiste? :)

Jakości transmisji zapewnionej przez auto nie jestem w stanie zweryfikować, ale wiem, że akurat w telefonie, w środku miasta, internetów nie brakuje...



Sponsor

Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Post autor: Endrju »

Bo auto nie ma dostępu do internetu z e-sim taka usługę trzeba osobno wykupić w Cubic, ale raczej się to nie opłaca no chyba że nie patrzysz na cenę a po prostu chcesz mieć. Najprościej jest zrobić hot spot ze smartfona i połączyć przez Wi-Fi samochodu.

Tu masz temat https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... =14&t=1295
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

romano
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2022, 23:07
Samochód: arona
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Post autor: romano »

ja mam jeszcze e-sim aktywne ale to jest porazka.Lacze przez hotspot i mam internetowe radio ale potrafi stracic sygnal.Ale z Tidalem nie umiem sie polaczyc.Ale to w innym temacie jest.Dodam tylko ze napisalem do Seata ale narazie nie mam odpowiedzi.Byle auto kupilem

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Post autor: rybsko »

Endrju pisze:
11 maja 2022, 22:52
Bo auto nie ma dostępu do internetu z e-sim taka usługę trzeba osobno wykupić w Cubic, ale raczej się to nie opłaca no chyba że nie patrzysz na cenę a po prostu chcesz mieć. Najprościej jest zrobić hot spot ze smartfona i połączyć przez Wi-Fi samochodu.

Tu masz temat https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... =14&t=1295
Auto dopiero co odebrane, zakładałem że eSim jest opłacony na rok z racji Seat Connect? Coś źle myślałem?

Dzięki za linka, umknął mi ten wątek. Będę testował hotspot.
romano pisze:
11 maja 2022, 23:13
ja mam jeszcze e-sim aktywne ale to jest porazka.Lacze przez hotspot i mam internetowe radio ale potrafi stracic sygnal.Ale z Tidalem nie umiem sie polaczyc.Ale to w innym temacie jest.Dodam tylko ze napisalem do Seata ale narazie nie mam odpowiedzi.Byle auto kupilem
No, właśnie tak trochę porażkowato się to zachowuje u mnie.

Cena, jaką wołają, byłaby do zaakceptowania gdyby to dobrze działało...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Post autor: Endrju »

E-sim jest aktywne cały czas to Seat connect jest opłacony na rok.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Źródło internetu, a full link, nawigacja, radio internetowe itp.

Post autor: rybsko »

romano pisze:
11 maja 2022, 23:13
ja mam jeszcze e-sim aktywne ale to jest porazka.Lacze przez hotspot i mam internetowe radio ale potrafi stracic sygnal...
Dziś w końcu przetestowałem łączenie mediów przez hotspot wifi z telefonu. Połączyłem się bez problemu, radio internetowe zaczęło responsywnie współpracować, ale niestety również traci sygnał co kilkanaście/kilkadziesiąt minut i już potem nie potrafi samodzielnie wrócić do stanu połączenia. Ba, nawet ręcznie nie za bardzo jest jak przywrócić łączność. Jeszcze gorzej - ponieważ byłem przełączony na hotspot wifi, to bluetooth nie działał, a więc i Apple CarPlay nie było już dostępne... Jeżeli dalej tak będzie to działać, to można powiedzieć, że nie działa.

Te wszystkie testy robiłem w trybie bezprzewodowym. W najbliższym czasie pokombinuję z kablem.

Jeżeli kabel nic nie da, to pozostanie korzystać wyłącznie w funkcji Apple CarPlay, który sam w sobie zdaje się działać dość stabilnie w połączeniu przez bluetooth.

ODPOWIEDZ