Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Online
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 350
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: rybsko »

Jakie macie patenty na wygodne słuchanie audiobook'ów przez Apple CarPlay? Chodzi mi zarówno o odsłuchiwanie i nawigowanie po takich wydaniach, które zostały nagrane w jednym lub kilku dużych plikach, jak i takich, gdzie każdy mały rozdział, to osobny plik i rozdziałów jest bardzo dużo.



Sponsor

Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Sponsor


Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: Bonifacy »

Ja używam wyłącznie aplikacji Legimi. W bibliotece miejskiej dostaję bezpłatne kody, jak się na nie załapię (można też wykupić abonament) i korzystam. Nie mam większego doświadczenia, bo dopiero w tym miesiącu zacząłem słuchać w samochodzie.

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: root »

Jak korzystasz z jakichś dedykowanych aplikacji, jak Audioteka, Bookbeat czy Storytel, to one mają swoje aplikacje na CarPlaya.
A jak masz swoje pliki MP3 (nie wnikam z jakiego źródła), to ja zrobiłem sobie serwer RSS na stronie, wrzucam tylko pliki MP3 do dedykowanego folderu i słucham tego przez aplikację do podcastów.

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: YoursTruly »

Ja wrzucam zwyczajnie przez iTunes na telefon i słucham z aplikacji wbudowanej - Books

Online
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 350
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: rybsko »

root pisze:
25 lip 2023, 10:05
Jak korzystasz z jakichś dedykowanych aplikacji, jak Audioteka, Bookbeat czy Storytel, to one mają swoje aplikacje na CarPlaya.
A jak masz swoje pliki MP3 (nie wnikam z jakiego źródła), to ja zrobiłem sobie serwer RSS na stronie, wrzucam tylko pliki MP3 do dedykowanego folderu i słucham tego przez aplikację do podcastów.
Chodzi mi o własne pliki. Ciekawy pomysł z tym RSS, może być strzał w dziesiątkę, proste do ogarnięcia.
YoursTruly pisze:
25 lip 2023, 10:16
Ja wrzucam zwyczajnie przez iTunes na telefon i słucham z aplikacji wbudowanej - Books
Books - muszę obadać, dzięki za hint. Natomiast iTunes - strasznie nienawidzę tej aplikacji, ale nawet pomijając ten fakt, wrzucenie 50 plików z 50 rozdziałami wprowadziło istny chaos, pomimo że moja biblioteka liczy może 5 albumów :D Chyba, że coś robię w tym względzie nie tak, jak należy...

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: YoursTruly »

rybsko pisze:
25 lip 2023, 14:52
root pisze:
25 lip 2023, 10:05
Jak korzystasz z jakichś dedykowanych aplikacji, jak Audioteka, Bookbeat czy Storytel, to one mają swoje aplikacje na CarPlaya.
A jak masz swoje pliki MP3 (nie wnikam z jakiego źródła), to ja zrobiłem sobie serwer RSS na stronie, wrzucam tylko pliki MP3 do dedykowanego folderu i słucham tego przez aplikację do podcastów.
Chodzi mi o własne pliki. Ciekawy pomysł z tym RSS, może być strzał w dziesiątkę, proste do ogarnięcia.
YoursTruly pisze:
25 lip 2023, 10:16
Ja wrzucam zwyczajnie przez iTunes na telefon i słucham z aplikacji wbudowanej - Books
Books - muszę obadać, dzięki za hint. Natomiast iTunes - strasznie nienawidzę tej aplikacji, ale nawet pomijając ten fakt, wrzucenie 50 plików z 50 rozdziałami wprowadziło istny chaos, pomimo że moja biblioteka liczy może 5 albumów :D Chyba, że coś robię w tym względzie nie tak, jak należy...
Ja też nie znoszę iTunes, ale wszystkie alternatywy są płatne. Jak audiobooki mają poustawiane poprawnie metadane (tytuł, numer utworu itp.) to Books powinien to rozpoznać bez problemu.

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Jak słuchać audiobooków przez Apple CarPlay

Post autor: root »

rybsko pisze:
25 lip 2023, 14:52
Chodzi mi o własne pliki. Ciekawy pomysł z tym RSS, może być strzał w dziesiątkę, proste do ogarnięcia.
Ja korzystam z tego skryptu: https://git.herrbischoff.com/screaming- ... ger/about/
Nie jest idealny, ale wystarczający. Jedyna wada to że potrafi się timeoutować jak jest za dużo albo za dużych plików.

ODPOWIEDZ