Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: hetman72 »

Tylko problem jest z tym, że pika jak mijam fotoradar, a co mi wtedy daje pikanie, jak zapłacę mandat.
Yanosik ostrzega z dużym wyprzedzeniem i to jest OK, wbudowana nawigacja max 50m przed, a to nie wystarczy do niczego.


Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Eleonor »

hetman72 pisze:
30 lis 2019, 8:59
Tylko problem jest z tym, że pika jak mijam fotoradar, a co mi wtedy daje pikanie, jak zapłacę mandat.
Yanosik ostrzega z dużym wyprzedzeniem i to jest OK, wbudowana nawigacja max 50m przed, a to nie wystarczy do niczego.
Nie wiem jak masz zrobione swoje POI - może masz jakiegoś gotowca ale ja jak sobie robiłem POI ( w Leonie ) to ustawiłem ostrzeganie dźwiękowe dla fotoradaru na 300m i doskonale to działało
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

hetman72 pisze:
30 lis 2019, 8:59
Tylko problem jest z tym, że pika jak mijam fotoradar, a co mi wtedy daje pikanie, jak zapłacę mandat.
Yanosik ostrzega z dużym wyprzedzeniem i to jest OK, wbudowana nawigacja max 50m przed, a to nie wystarczy do niczego.
Witam.

Jeśli instalowałeś radary z mojej paczki to działają one w ten sam sposób co cały system Navi w Atece Czyli ostrzeżenia dostajesz według prędkości poruszania się Przykładowo jedziesz z prędkością poniżej 50 km/h powiadomienie dostajesz około 300 metrów wcześniej jeśli jedziesz szybciej ostrzeżenie dostajesz wcześniej dokładnie tak samo jak wszystkie komunikaty z fabrycznej Navi.
U mnie tak właśnie to działa i nie miałem jeszcze powiadomienia po fakcie ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: hetman72 »

Po fakcie też nie mam powiadomienia, ale w bezpośredniej odległości.
Gdybym jechał mniej przepisowo to teoretycznie miałbym trafienie, bo nie da się w sposób bezpieczny wyhamować.
Ale z drugiej strony lepiej że są niż żeby nie było.
-----
Normalnie jeżdżę na Yanosiku i jest OK, ale gdy włączę AutoMapę to ma problem z głosem, za Chiny Ludowe nie mogę uzyskać głosu z navigacji na głośnikach samochodu. Nie wiem co się blokuje, ale problem mam. Pomaga przełączenie się na głośnik komórki, ale to nie rozwiązuje problemu. I tylko z Auto Mapą mam ten problem.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

gowka1
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:36
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: gowka1 »

Witam kolegów na forum,mam pytanie kupiłem seat Leon 2015 rok, z systemem nawigacji jak na zdjęciu, ale niestety nie było karty sd ośrodku i nawigacja nie działa, mam pytanie czy jeśli bym od kogoś dostał plik OVERAL.NDS to po ściągnięciu najnowszej mapy i wrzuceniu jej na odpowiednią kartę z odpowiednim CID i plikiem OVERAL.NDS ,moja nawigacja będzie działać. Pozdrawiam
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Teoretycznie istnieje taka możliwość jeśli masz oryginalną kartę Seat, Skoda, VW Navi to potrzebujesz tylko poprawnego pliku OVERALL. NDS.

Oryginalna karta SD Nawi jest konieczna.

gowka1
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:36
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: gowka1 »

Czytałem tutaj na forum że był jedną osoba która też nie miała karty,dostała plik OVERALL.NDS od kolegi z forum i karta zadziałała. Myślę że i u mnie też by to zadziałało. Może który z forumowiczów będzie mógł mi pomóc.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Masz Navi z 2015 i jeśli nie miałeś Map care to potrzebujesz pliku z 2015 roku najstarsza Ateca jest z połowy 2016 roku Navi z tego okresu to jeśli się nie mylę to 0521, więc raczej nie zadziała Jeśli ktoś posiada taki plik możesz spróbować jednak moim zdaniem bez oryginalnej karty to nie będzie działać.

Ps: Jest gdzieś na necie sposób by zrobić z nieoryginalnej karty SD kartę czytelną dla systemu Navi, ale to dosyć z komplikowane.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2019, 20:53 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

gowka1
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:36
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: gowka1 »

Hej Patryk7133 mam prośbę czy mógłbyś mi podrzucić linka do tego jak zrobić tą
oryginalną kartę do mojej nawigacji.Karte z odpowiednim CID już
mam.Pozdrawiam

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: geranium »

hetman72 pisze:
14 gru 2019, 19:43
...ale gdy włączę AutoMapę to ma problem z głosem, za Chiny Ludowe nie mogę uzyskać głosu z navigacji na głośnikach samochodu....
miałem podobny problem który rozwiązał się sam …ale po kolei

AM łączy się z radiem na kanale media i jak przełączysz się na media to bez problemu będziesz miał komunikaty z AM
problem rozwiązał się w momencie gdy jest telefon podłączony do AA (nie musi być używany wystarczy samo podłączenie) i w tym momencie są komunikaty z Am np., gdy gra radio..

TAK JEST U MNIE i działa świetnnie

spróbuj może u ciebie jest tak samo

ODPOWIEDZ