Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
bartekh
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:05
Samochód: SEAT Leon 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bartekh »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.
Posiadam w samochodzie NaviSystem (bez plusa) i nie mam wykupionego MapCare.
Borykałem się z pewnym problemem po aktualizacji map a mianowicie:
Nawigacja działała poprawnie ale po wpisaniu w nawigacji pewnych adresów (jednym z przykładów jest Zakopane ul Nowotarska 35) pojawiał się komunikat "Obliczanie drogi przejazdu nie powiodło się. błąd dostęp do danych nawigacyjnych". 99% adresów działało poprawnie. Widziałem że ktoś w tym wątku też miał z tym problem, ale niestety na tamta chwilę nikt nie potrafił pomóc.

Metodą prób i błędów doszedłem do tego że rozwiązaniem tego problemu jest podmiana kompletnego katalogu maps/EEC na ten z oryginalnej karty pamięci. Po jego podmianie nawigacja zaczęła działać w 100% i prowadzi również do w/w adresu.
Poniżej kompetna instrukcja:
1) Tworzymy kopie oryginalnej karty pamięci (np w c:\kopia_nawigacji\
2) Pobieramy mapy (dla NaviSystem bez plusa do Leona 5F pobrałem ze strony VW bo tam znalazłem wersję 1430 https://vw-maps-cdn.lighthouselabs.eu/v ... 430_V12.7z)
3) Usuwamy wszytskie pliki z karty pamięci
4) Wypakowujemy pobrane archiwum (najlepiej programem 7zip)
5) Z wypakowanego archiwum kopiujemy folder 'maps' bezpośrednio na oryginalną kartę pamięci
6) Usuwamy z karty pamięci CAŁY folder ECC (karta_sd:\maps\ECC)
7) W miejsce usuniętego folderu ECC kopiujemy również folder ECC, ale tym razem z utworzonej w pkt 1 kopii zapasowej oryginalnej karty (np: c:\kopia_nawigacji\maps\ECC)

Mam nadzieję że pomogłem tym co mieli podobny problem do mojego a przy okazji udało się zrobić (już kolejny raz) instrukcję aktualizacji krok po kroku :)

Pozdrawiam
Za ten post autor bartekh otrzymał podziękowanie:
tomal218 (17 paź 2020, 21:22)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Daavid
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2020, 17:42
Samochód: Seat Leon fr 2015
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Daavid »

Próbowałem różnych metod, kolega z forum podesłał mi swój plik ale dalej nie działa.. Mam prośbę, czy ktoś z was ma kartę nawigacji z numerem 6P0 919 866? Występują te liczby jeszcze z literka "D" i "H" na końcu i w serwisie powiedzieli mi , że to ta sama seria. Pytanie moje brzmi czy ktoś z w/w numerem karty mógłby mi podrzucić plik pod podmianę ? Będę bardzo wdzieczny, ostatnia deska ratunku , a jeżeli to nie poskutkuje to zastanowię się nad nową karta..

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: tomal218 »

Daavid pisze:
15 paź 2020, 21:13
Próbowałem różnych metod, kolega z forum podesłał mi swój plik ale dalej nie działa.. Mam prośbę, czy ktoś z was ma kartę nawigacji z numerem 6P0 919 866? Występują te liczby jeszcze z literka "D" i "H" na końcu i w serwisie powiedzieli mi , że to ta sama seria. Pytanie moje brzmi czy ktoś z w/w numerem karty mógłby mi podrzucić plik pod podmianę ? Będę bardzo wdzieczny, ostatnia deska ratunku , a jeżeli to nie poskutkuje to zastanowię się nad nową karta..
HI
poslalem na email moje to ,,r,,
Obrazek
Za ten post autor tomal218 otrzymał podziękowanie:
Daavid (16 paź 2020, 15:21)
Ocena: 5.26%
oso soplón !!! :lol:

Daavid
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2020, 17:42
Samochód: Seat Leon fr 2015
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Daavid »

tomal218 pisze:
15 paź 2020, 22:34
Daavid pisze:
15 paź 2020, 21:13
Próbowałem różnych metod, kolega z forum podesłał mi swój plik ale dalej nie działa.. Mam prośbę, czy ktoś z was ma kartę nawigacji z numerem 6P0 919 866? Występują te liczby jeszcze z literka "D" i "H" na końcu i w serwisie powiedzieli mi , że to ta sama seria. Pytanie moje brzmi czy ktoś z w/w numerem karty mógłby mi podrzucić plik pod podmianę ? Będę bardzo wdzieczny, ostatnia deska ratunku , a jeżeli to nie poskutkuje to zastanowię się nad nową karta..
HI
poslalem na email moje to ,,r,,
Obrazek
Niestety ale nie działa :( :( ale wielkie dzięki za chęci ! :)

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: tomal218 »

bartekh pisze:
15 paź 2020, 8:28
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.
Posiadam w samochodzie NaviSystem (bez plusa) i nie mam wykupionego MapCare.
Borykałem się z pewnym problemem po aktualizacji map a mianowicie:
Nawigacja działała poprawnie ale po wpisaniu w nawigacji pewnych adresów (jednym z przykładów jest Zakopane ul Nowotarska 35) pojawiał się komunikat "Obliczanie drogi przejazdu nie powiodło się. błąd dostęp do danych nawigacyjnych". 99% adresów działało poprawnie. Widziałem że ktoś w tym wątku też miał z tym problem, ale niestety na tamta chwilę nikt nie potrafił pomóc.

Metodą prób i błędów doszedłem do tego że rozwiązaniem tego problemu jest podmiana kompletnego katalogu maps/EEC na ten z oryginalnej karty pamięci. Po jego podmianie nawigacja zaczęła działać w 100% i prowadzi również do w/w adresu.
Poniżej kompetna instrukcja:
1) Tworzymy kopie oryginalnej karty pamięci (np w c:\kopia_nawigacji\
2) Pobieramy mapy (dla NaviSystem bez plusa do Leona 5F pobrałem ze strony VW bo tam znalazłem wersję 1430 https://vw-maps-cdn.lighthouselabs.eu/v ... 430_V12.7z)
3) Usuwamy wszytskie pliki z karty pamięci
4) Wypakowujemy pobrane archiwum (najlepiej programem 7zip)
5) Z wypakowanego archiwum kopiujemy folder 'maps' bezpośrednio na oryginalną kartę pamięci
6) Usuwamy z karty pamięci CAŁY folder ECC (karta_sd:\maps\ECC)
7) W miejsce usuniętego folderu ECC kopiujemy również folder ECC, ale tym razem z utworzonej w pkt 1 kopii zapasowej oryginalnej karty (np: c:\kopia_nawigacji\maps\ECC)

Mam nadzieję że pomogłem tym co mieli podobny problem do mojego a przy okazji udało się zrobić (już kolejny raz) instrukcję aktualizacji krok po kroku :)

Pozdrawiam
dzieki za link do map pozdro
oso soplón !!! :lol:

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Tomektr »

Daavid odezwij się do kolegi Pab567 na forum Leona, myślę że pomoże. Może na tym forum też jest, na Leonie napewno

bartekh
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:05
Samochód: SEAT Leon 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bartekh »

Daavid, zauważyłem że to pliki z map które wysłał Ci tomal218 pochodzą od map opartych na hereMap (logo here na zdjęciu) a ja na swoich mapach mam logo TomTom-a. Postaram się wysłać Ci swoje pliki na priv, może to coś zmieni.

Daavid
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2020, 17:42
Samochód: Seat Leon fr 2015
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Daavid »

Wysłałem email na priv, dzięki !

bartekh
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:05
Samochód: SEAT Leon 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bartekh »

Daavid pisze:
20 paź 2020, 7:39
Wysłałem email na priv, dzięki !
Wysłałem Ci kompletny folder EEC

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: xoy »

aktualizacja map podobno jest opóźniona, bo właśnie TomTom ma problem ze swoimi mapami - wg info znalezionym na niemieckim forum, na zaktualizowanych mapach system rozpoznaje niektóre drogi nieprawidłowo jako płatne, co prowadzi do niewłaściwego wyboru drogi w przypadku zaznaczenia opcji "unikaj opłat"

ODPOWIEDZ