Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: ponczo »

A co jak nie mam żadnej karty pamięci w navi? Są dwa gniazda w jednostce w schowku, ale oba puste.



Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: geranium »

ponczo pisze:
16 sty 2022, 10:01
A co jak nie mam żadnej karty pamięci w navi? Są dwa gniazda w jednostce w schowku, ale oba puste.
i z czym masz problem ?

wkładasz do wolnego gniazda kartę z nawigacją i już masz jedno gniazdo zajęte :D

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Misiek »

bramkarz3 pisze:
16 sty 2022, 1:06
Misiek pisze:
15 sty 2022, 15:06
bramkarz3 pisze:
15 sty 2022, 12:56
Cześć koledzy, chciałbym pobrać pliki map z posta patryk7133, jednak linki chyba są uszkodzone i zrywa pobieranie po sciągnięciu 4GB. Czy ktoś dysponuje moze działającym linkiem albo mógłby wstawić swój plik na jakis serwer do pobrania ?
A jaki masz konkretnie komunikat o błędzie ? Czy próbowałeś pobrać kilka razy i za każdym razem jest to samo i dokładnie te same 4 GB ? Czy nie masz przypadkiem ograniczenia wielkości jednego pliku (system plików FAT32, to maksymalnie 4 GB właśnie) ? Jeżeli tak, to do pobrania użyj dysku z NTFS lub innym systemem z większym niż 4 GB maksymalnym rozmiarem pliku. Daj znać czy pomogło.
Okazało się że mój Google Chrome robi jakieś zwody i nie puszcza plików cięższych niz 4GB. Pobranie przez inna przeglądarke załatwiło temat i mapy już hulają w aucie :)
O, to ciekawostka, bo wcześniej o tym nic nie słyszałem. Próbowałem także teraz coś znaleźć u wujka Google i także nic, ludzie piszą tylko, że LTE od Orange faktycznie ma takie nieznane nikomu (także obsłudze) ograniczenie, bez względu na limit danych. Czy ta "inna przeglądarka" pobierała to samo z tego samego łącza, czy robiłeś to u znajomego, sąsiada poprzez inne ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

bramkarz3
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2022, 12:53
Samochód: Seat Ateca 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bramkarz3 »

Misiek pisze:
16 sty 2022, 12:20
bramkarz3 pisze:
16 sty 2022, 1:06
Misiek pisze:
15 sty 2022, 15:06


A jaki masz konkretnie komunikat o błędzie ? Czy próbowałeś pobrać kilka razy i za każdym razem jest to samo i dokładnie te same 4 GB ? Czy nie masz przypadkiem ograniczenia wielkości jednego pliku (system plików FAT32, to maksymalnie 4 GB właśnie) ? Jeżeli tak, to do pobrania użyj dysku z NTFS lub innym systemem z większym niż 4 GB maksymalnym rozmiarem pliku. Daj znać czy pomogło.
Okazało się że mój Google Chrome robi jakieś zwody i nie puszcza plików cięższych niz 4GB. Pobranie przez inna przeglądarke załatwiło temat i mapy już hulają w aucie :)
O, to ciekawostka, bo wcześniej o tym nic nie słyszałem. Próbowałem także teraz coś znaleźć u wujka Google i także nic, ludzie piszą tylko, że LTE od Orange faktycznie ma takie nieznane nikomu (także obsłudze) ograniczenie, bez względu na limit danych. Czy ta "inna przeglądarka" pobierała to samo z tego samego łącza, czy robiłeś to u znajomego, sąsiada poprzez inne ?
Dokładnie to samo udało mi się wyczytać w sieci, już nawet zacząłem się martwić bo właśnie z tego LTE Orange korzystam. Pobrałem przez Microsoft Edge z tego samego łącza :)

ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: ponczo »

geranium pisze:
16 sty 2022, 12:06
ponczo pisze:
16 sty 2022, 10:01
A co jak nie mam żadnej karty pamięci w navi? Są dwa gniazda w jednostce w schowku, ale oba puste.
i z czym masz problem ?

wkładasz do wolnego gniazda kartę z nawigacją i już masz jedno gniazdo zajęte :D
😁 myślałem, że każdy ma taką fabryczna kartę z mapami.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: geranium »

ponczo pisze:
16 sty 2022, 21:40
geranium pisze:
16 sty 2022, 12:06
ponczo pisze:
16 sty 2022, 10:01
A co jak nie mam żadnej karty pamięci w navi? Są dwa gniazda w jednostce w schowku, ale oba puste.
i z czym masz problem ?

wkładasz do wolnego gniazda kartę z nawigacją i już masz jedno gniazdo zajęte :D
😁 myślałem, że każdy ma taką fabryczna kartę z mapami.
bo każdy dostał taką kartę przy zakupie auta z nawigacją, stare modele 16G a nowe 32G

ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: ponczo »

Hm... to ja nie miałem.

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: looki12 »

Panowie to ja mam pytanie o pliki do podmiany (OVERALL.NDS itp), mam navi z plusem od nowości nie było karty, ale była wykupiona mozliwość aktualizacji przez 4 lata i do tej pory nie było problemu z aktualizacją. Dzisiaj pobrałem mapy i po włożeniu karty wyświetla że są dane do aktualizacji ale pożniej pokazuje brak danych :evil: czy ktoś może poratować plikami do podmianki albo może zna inny sposób do aktualizacji?

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Jarek »

Przeczytałem sporo postów z tego wątku i sprzed wielu miesięcy. Mam pytanie do TYLKO tych Forumowiczów, którzy mają Atekę z roku 2021.
Czy robiliście już aktualizację map?
Pytam, bo pomimo tego, że korzystam zawsze z Googla, powinienem co jakiś czas zaktualizować nawigację samochodową. Właśnie ściągam ponad 28 GB z oficjalnej strony, wgram na USB -C i poczekam aż się wgra. Pytanie brzmi, czy pendrive przed wgraniem plików ma być sformatowany na exFAT czy NTFS?
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: TomeL »

W tym roczniku aktualizacja jest OTA. I chyba tylko tak.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor TomeL otrzymał podziękowanie:
Jarek (15 mar 2022, 13:06)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ