Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

no GM nie mają najaktualniejszych map.
Waze owszem- to mapa społecznościowa należąca do Google gdzie każdy użytkownik może być edytorem i pod nadzorem starszych rangą kolegów może wprowadzać zmiany na mapie w miejscach w których podróżował.
Poza tym wiele informacji GM pobierają właśnie z Waze. Np zamknięcia i remonty, dane o ruchu.
Zmiany do map można zgłaszać na oficjalnym forum, FB, Slack, Discord itd. A te publikowane są codziennie z dwudniowym przesunięciem co wynika z kolekcjonowania zmian do publikacji.
Sugeruje spróbować osobiście, nie nastawiając się z góry negatywnie.
Jeżdżę od 4 lat na niej i tu na prawdę mogę powiedzieć mapy są jednymi z najbardziej aktualniejszych.
Nowe odcinki autostrad czy esek otwierane są w Waze w chwili ich rzeczywistego oddania do ruchu.
I nie nie pracuje dla Waze, jestem jej zadowolonym użytkownikiem.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Misiek
Posty: 2443
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Misiek »

thecichy pisze:
30 paź 2020, 7:14
Misiek pisze:
30 paź 2020, 1:09
...
Niestety Google także ma niezłe miny - ciotka jechała do nas z Łodzi i pojechała właśnie według Google i mało, że nadrobiła dobre kilka kilometrów popatrz na większe przynliżenie, to jeszcze uparcie z terenu Galerii Podlaskiej kierowało ją do lasu (naokoło za Cmentarzem Miejskim), przez który nawet najcięższa, najwyższa wersja Hummvie, czy innego transportera nie miałby najmniejszych szans :
...
Może tak być, nie musi - trzeba przynajmniej raz poczynić ten drobny wysiłek i zweryfikować wszystkie ustawienia i jest tam opcja prowadzenia przez drogi gruntowe (czy jakkolwiek się to nazywa). I o ile też wolałbym nie musieć tego robić (choć to naprawdę nieskomplikowane i wcale nie czasochłonne), o tyle Google Maps pozostaje zawsze najbardziej aktualną nawigacją z bieżącą informacją o natężeniu ruchu. Mnie nie raz to ratowało tyłek narzucając wcześniejszy zjazd z autostrady, gdzie na dalszym odcinku był korek z powodu wypadku i ludzie nie mogli przez godzinę zjechać.
Masz rację - to tylko jedyny znany mi bardzo specyficzny i kuriozalny przekład, jednak dlaczego poprowadził zupełnie niepotrzebnie kilka km okrężną drogą, kiedy normalnie, dla miejscowego jest o wiele, wiele krócej. I nie ma to nic wspólnego z drogami gruntowymi, bo Wysockiego, to jedna z szerszych i głównych ulic.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: geranium »

mapy googla mają taką "dziwną" przepadłość że pokazują w czasie rzeczywistym drogi alternatywne z czasem więc może warto z tego korzystać ?

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: JACA »

edit:
Temat na razie nieaktualny...
Ostatnio zmieniony 31 paź 2020, 18:28 przez JACA, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Jaca

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Rafiner »

Ja od lat jeżdze na naviexpercie, tylko ze on nie działa przez AA. Do Ateca dali navi w standardzie, jakbym mógł to bym nie brał.
Ok. 5 razy probowałem sie nawigowac z auta, ale za kazdym razem porazka. Nie ma rond czy oddanych dróg ponad rok temu, aktualizowalem przed wakacjami. Serio porażka.
Kożystam z google map, bo od razu spotify mam po podpięciu.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: greg_the_lazy »

Powinni użytkownikom dopłacać za tą nawigację. Ja korzystam z Waze i jestem mega zadowolony. Nie mówiąc o innych dobrociach AA

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Misiek
Posty: 2443
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Misiek »

greg_the_lazy pisze:
30 paź 2020, 23:40
Powinni użytkownikom dopłacać za tą nawigację. Ja korzystam z Waze i jestem mega zadowolony. Nie mówiąc o innych dobrociach AA Obrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
A wczoraj się właśnie dowiedziałem, że w Empiku za Konto Premium trzeba im jeszcze dopłacić żeby mieć zniżki, darmową dostawę i jeszcze kilka tak na prawdę nieprzydatnych rzeczy. A kiedyś przez kilka lat miałem rawie wszystko za darmo.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Młody »

Witam Panowie
Może wy znjadziecie rozwiązanie, próbuje wgrać nową mape do swojej Ateci i ciągle wyskakuje brak bazy danych. Chyba już wszystko próbowałem od formatu karty, zmiany alokacji po podmianke pojedynczych plików, jak i całych katalogów. Wrzucam starą mapę to na początku też pokazuje że nie widzi ale restart (10sekund) discovery media to pomaga, więc ten sam sposób próbowałem z nową ale dalej nie chce zagadać. Może ktoś już walczył z takim samy problemem i znalazł rozwiązanie?

Ps: Czy plik product.nds oraz overlnds też powinnie być w katalogu EEC ? bo widzę że to samo w katalogu EEC wld

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

a ja zadałem pytanie Seat na FB o brak aktualizacji map, info z dziś Obrazek

może ktoś się dopisze do wątku? Im nas więcej tym lepiej

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka



JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: JACA »

Zaktualizowałem dzisiaj swoje mapy do wersji 1430 (pobrane ze strony VW) i zrobiłem to zgodnie z instrukcją na stronie Seata:
https://www.seat.pl/serwis/my-seat/nawi ... wosci.html
Nic nie "kombinowałem" z katalogiem EEC. Zadziałało :)
--
Jaca

ODPOWIEDZ