Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: geranium »

ciekawi mnie jak ktoś ma wykupioną aktualizację, to czy wymieniają kartę ?

i druga sprawa czy karta 32GB z CID z orginalnej karty 16GB będzie działać ?
Krzysiek1979r pisze:
13 cze 2021, 13:40
...
Czy może ktoś wie za co odpowiadają pliki z katalogów ze skrótami państw, które znajdują się w katalogu \maps\00\sds?
Czy to są np POI?

Pozdrawiam
Krzysiek
program korzysta generalnie z plików se_default.cfg i tam są POI, ikony itd. jest to archiwum..

próbowałem kiedyś podmieniać ikony poi itd. jednak nie udało mi się tak spakować powtórnie archiwum aby program działał

ale zmieniając nazwy możemy mieć kolory ze Skody (dla mnie ładniejsze..) ale minus jest taki że serwisy mamy ze Skody a nie z Seata



Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: mczelny2401 »

Kolega na forum Leona opisał co i jak z najnowszą aktualizacją ;)
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... 93#p774193
Za ten post autor mczelny2401 otrzymał podziękowanie:
geranium (14 cze 2021, 18:22)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: l3niwi3c »

Skoro wszedł nowy system info, to sądzicie, że przestaną aktualizować nam mapy do starszego systemu? Bo nie wiem czy warto inwestować w większą kartę pamięci
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Misiek »

l3niwi3c pisze:
16 cze 2021, 11:22
Skoro wszedł nowy system info, to sądzicie, że przestaną aktualizować nam mapy do starszego systemu? Bo nie wiem czy warto inwestować w większą kartę pamięci
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że nawigacja składa się z dwóch części : z czystych map aktualizowanych okresowo z częstotliwością w zależności od producenta i "koncepcji" autorów, naturalnych zmian w drogach i innych obiektach POI oraz z oprogramowania do jej obsługi jak : moduł współpracy z odbiornikiem GPS, wyświetlanie map / wizualizacja, obliczanie trasy i ewentualnie inne elementy / funkcje dodatkowe aktualizowane znacznie rzadziej, w razie konieczności naprawy błędów lub wprowadzaniu nowych funkcji. Dlatego też uważam, że same mapy (dane) są te same dla starszych i nowszych wersji. Kiedyś jak Automapa uchodziła za najlepszą mapę, to dane mapy były takie same, wspólne i dla Androida i dla Ios'a.

Jeżeli tak nie jest i ktoś jest lepiej zorientowany, to chętnie poczytam szczegóły i się douczę, uzupełnię wiedzę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Luk4as »

@l3niwi3c ja wywaliłem języki zostawiając tylko PL i wszystko zajmuje 14.2

Myślę, że w przyszłości będzie można usunąć kilka innych dodatków z których nie korzystamy ...

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: xoy »

Zainstalowałem mniejszą mapę (Europa 4: Andorra, Belgium, Germany, France, Italy, Croatia *, Liechtenstein, Luxembourg, Malta *, Monaco, Netherlands, Austria, Poland *, San Marino, Switzerland, Slovakia, Slovenia, Czech Republic, Hungary, Vatican City) o wadze ~8.3 GB.

Mam wrażenie, że dzięki odchudzeniu pliku (8.3 vs wcześniejsze ~14.5) system ładuje się szybciej.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: geranium »

z wiadomych powodów kupiłem nową kartę 32G z mapą po włożeniu wszystko działało OK ale po tygodniu wypisuje "Baza danych nawigacyjnych niedostępna" przy wkładaniu karty jest informacja że karta zawiera dane nawigacyjne a po chwili w/w komunikat

Czyżby kara padła czy może być inny powód ?

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Jarek »

Nie chciałem zakładać osobnego wątku, więc wpisuję tu.
W RP wprowadzono przepis o maksymalnej prędkości 50 km/h w terenie zabudowanym bez względu na porę dnia. VC w terenie zabudowanym pokazuje dalej dwie opcje, czyli 50 i 60 "w nocy".
Otóż zastanawia mnie, kto lub co jest odpowiedzialne za wprowadzenie zmian. Domyślam się, że fabryczna nawigacja "wprowadza" dane do wirtualnego kokpitu, więc ta właśnie nawigacja powinna być uaktualniona, ale przez kogo ???
Nie jest to jakiś wielki problem, ale może ktoś z Was wie "jak to działa" lub powinno działać
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

dostawca map. Takie informacje zawarte są w danych map.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Jarek »

Czyli Seat Polska czy kto? Grupa VW? Pytam z ciekawości, bo nie mam zielonego pojęcia kto jest dostawcą map w np. Atece.
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

ODPOWIEDZ