Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 665
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: TomeL »

Ciekawostka. Po aktualizacji do 1430 zniknęła mi ikonka do przełączania widoku z dużego na mały ekran i odwrotnie. Trzeba tapnąć w miejsce, w którym kiedyś była i działa.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Online
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Eleonor »

TomeL pisze:
24 lis 2019, 18:42
Ciekawostka. Po aktualizacji do 1430 zniknęła mi ikonka do przełączania widoku z dużego na mały ekran i odwrotnie. Trzeba tapnąć w miejsce, w którym kiedyś była i działa.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Może to wina tego zacieniowania ...
A może przez to że wersja nie do Ateki ...
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 665
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: TomeL »

Pasek jest w navi z plusem i ja paska nie mam. Widać wszystko na górnej belce. 1430 jest 6PO czyli tak jak wszystkie wcześniejsze (prawie).
Na szczęście taki problem to nie problem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Szoszon
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2018, 13:14
Samochód: Seat ATECA FR 2.0TSI 190KM 4x4 DSG Magic Black
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Szoszon »

Cześć, Panie i Panowie,

w ten weekend trochę się "pobawiłem" z moją nawigacją (Navi bez plusa) i zrobiłem najpierw aktualizację z wersji 1115 (volkswagenowska z niemieckiej strony) na 1310 ze strony seata (polskiej). Na ekranie pojawił się wariant "V...". Po dalszych poszukiwaniach udało się ściągnąć z ang. strony VW aktualizację 1430 (cała Europa, Polska bez *) - 13GB danych. Po wgraniu tej aktualizacji pojawiło się w opisie "6PO..".
Oczywiście profilaktycznie w obydwu przypadkach podmieniałem "just in case" pliki w EEC na te z datą wcześniejszą niż zakup auta (kupowałem z placu i w sumie nawet nie wiem, czy jest w nim MapCare, czy nie..)
Co ciekawe - u mnie ikonka przełączania trybu z małego na duży jest na swoim miejscu, nic jej nie zasłania. Nie mam też "paska horyzontu", ale pisaliście, że to tylko w "plusie" się pojawia.
Przyznam, że nie ogarniam tych oznaczeń (mimo przeczytania wszystkich 41 stron tematu)...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzysiek1979r
Posty: 80
Rejestracja: 09 cze 2018, 20:17
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 7DSG Xcellence,Audi Q7 3.0TDI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Krzysiek1979r »

@Szoszon nie tylko ty tak masz, jakie oznaczenie by nie było to mapa działała i to najważniejsze.
Wydaje mi się również, że mapa urosła objętościowo, ale nie jestem pewien, bo nie zapisałem sobie ile miała poprzednia wersja.
ta Polska z * lub bez to zawsze po niemiecku jest gwiazdka po angielsku nie ma :-)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2019, 8:57 przez Krzysiek1979r, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Masz racje urosła o 100 Mb
Co do oznaczeń po zmianie map to też nie mam pojęcia o co w tym chodzi jakoś nigdzie nie natknąłem się na opis tych oznaczeń

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: hetman72 »

Dograłem POI z radarami do map i uważam że użyteczność tego jest znikoma, przynajmniej przy Yanosiku.
Jest bo jest, piknie coś co jakiś czas ale żebym wiedział o co chodzi to za cholerę.
Za to aktualizacja map z Golfa do Navi z Plusem dużo zmieniła.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Rowitt777
Posty: 30
Rejestracja: 05 wrz 2019, 20:40
Lokalizacja: Paczkowo k/Poznania
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Rowitt777 »

Takie pytanie techniczne , czy wam też tak wolno kopiują się te mapy na oryginalna kartę pamięci seata ?
Ściągnąłem z strony VW ten pierwszy pakiet 14,5 G i na windows prawie godzinę , na Linux było o połowę krócej.
Mam takie wrażenie że przy poprzednim kopiowaniu szło to dużo szybciej co prawda o 100 MB mniej.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Dokładnie też miałem takie wrażenia, że kopiowanie na kartę trwało dłużej, niż przy innych aktualizacjach.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

hetman72 pisze:
28 lis 2019, 21:35
Dograłem POI z radarami do map i uważam że użyteczność tego jest znikoma, przynajmniej przy Yanosiku.
Jest bo jest, piknie coś co jakiś czas ale żebym wiedział o co chodzi to za cholerę.
Za to aktualizacja map z Golfa do Navi z Plusem dużo zmieniła.
No POI jest do Navi tej w aucie i wtedy ma to sens jak piknie spojrzysz na mapę i wiesz o co chodzi jeśli używasz innej Navi możesz polegać na tym właśnie dźwięku, bo wiesz, że w pobliżu może być radar Coś na zasadzie nowego gadżetu do auta jaki ostatnio jest na fali przyklejasz go w aucie mały krążek z wifi i jeśli gdzieś jest radar do pipka i świeci dioda. Tak, że nie narzekaj ciesz się tym, że masz taką możliwość, bo sam Yan osik ci tego nie da. :)

ODPOWIEDZ