System audio wiesza się i restartuje

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
wzm
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2017, 20:53
Samochód: 1.4 TSI DSG Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

System audio wiesza się i restartuje

Post autor: wzm »

Od jakiegoś czasu mam problemy z systemem audio, conajmniej raz na kilka dni całość się wyłącza i restartuje (w zależności od przypadku to trwa od kilku sekund do minuty). Muzyki słucham przez iphone + bluetooth, czasami podłączam do mirror link ale to nie ma jakiegoś większego znaczenia. Auto trafiło do ASO ale "usterki nie stwierdzono", ponieważ trudno ją wywołać na żądanie. Polecono mi nagranie filmu ale trudno to zrobić podczas jazdy. Dziś rano udało mi się zarejestrować przypadek zawiechy po połączeniu telefonicznym, a mianowicie nie szło się rozłączyć oraz przełączyć na tryb media. Generalnie jestem bardzo niezadowolony ze stabilności działania tego systemu. Zamierzam wrócić do ASO z nagraniem i zobaczymy czy coś z tym zrobią. Czy to jakiś popularny problem czy coś ewidentnie u mnie nie tak?



Sponsor

System audio wiesza się i restartuje

Sponsor


Online
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: System audio wiesza się i restartuje

Post autor: Endrju »

Pojedyncze zawiechy to pewnie miał każdy użytkownik ale jeśli chodzi o Twój przypadek to naprwno powinieneś wrócić do ASO. Ja mam auto od marca i zawiesił mi się raz.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: System audio wiesza się i restartuje

Post autor: patryk7133 »

wzm pisze:
05 lis 2017, 18:50
Od jakiegoś czasu mam problemy z systemem audio, conajmniej raz na kilka dni całość się wyłącza i restartuje (w zależności od przypadku to trwa od kilku sekund do minuty). Muzyki słucham przez iphone + bluetooth, czasami podłączam do mirror link ale to nie ma jakiegoś większego znaczenia. Auto trafiło do ASO ale "usterki nie stwierdzono", ponieważ trudno ją wywołać na żądanie. Polecono mi nagranie filmu ale trudno to zrobić podczas jazdy. Dziś rano udało mi się zarejestrować przypadek zawiechy po połączeniu telefonicznym, a mianowicie nie szło się rozłączyć oraz przełączyć na tryb media. Generalnie jestem bardzo niezadowolony ze stabilności działania tego systemu. Zamierzam wrócić do ASO z nagraniem i zobaczymy czy coś z tym zrobią. Czy to jakiś popularny problem czy coś ewidentnie u mnie nie tak?
Witam czytałem ostatnio na zagranicznych forach i są to dosyć częste przypadki w naszych systemach audio ciężkie do zdiagnozowania ale zdarza się że serwisy wymieniają esyconect w kilku przypadkach pomogły właśnie amatorskie nagrania wideo w takich przypadłościach życzę powodzenia :)

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System audio wiesza się i restartuje

Post autor: arbal »

Też raz zawiesił mi się system audio (a właściwie wszystko na wyświetlaczu LCD). Mam wersję modelową 2019 z silnikiem 1.5TSI.
System zaczął niesamowicie wolno działać, przełączanie między funkcjami CAR, APP, RADIO trwało niesamowicie wolno. Przełączenie stacji radiowej trwało kilka sekund. Wyłączenie silnika nie pomaga.

Pomaga reset całego systemu, a wykonuje się go wciskając i przytrzymując pokrętło włączające (lewe) tak długo aż pojawi się logo SEAT na wyświetlaczu.

Więcej zawieszeń systemu odpukać na tą chwile nie miałem.
Problem wiążę na razie z Android Auto i słabej jakości kablem USB, który powodował rozłączanie się komunikacji pomiędzy telefonem i systemem multimedialnym.

Ziaren
Posty: 63
Rejestracja: 29 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Atecu FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: System audio wiesza się i restartuje

Post autor: Ziaren »

Auto mam pół roku. Freeze + restart wystąpił (jesli mnie pamiec nie myli) trzykrotnie. Nie zgłaszałem bo ze względu na rzadkie występowanie nie jest to u mnie super-upierdliwe.

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: System audio wiesza się i restartuje

Post autor: MusiC ManiaC »

U mnie zwiechy ostatnim czasy występują dość często i nie wiem czy jest to wynikiem pogody (zimno) czy ostatnią wizytą w ASO. Niemniej jednak irytuje mnie to bardzo, jak zgłoszę w ASO to i tak pewnie napiszą że temat nie występował jak auto było u nich i zalecają dalszą obserwację, podobnie jak napisali z "pierdzącym" głośnikiem.

ODPOWIEDZ