Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: craqs »

Z ciekawostek: w Atece po FL w bezprzewodowym CarPlay działa rozszerzona integracja z nawigacją na telefonie. Co to oznacza?

Jeśli używamy np. map Apple (nie sprawdzałem z Google Maps) i telefon jest podłączony przez CarPlay do samochodu, to na ekranie za kierownicą możemy wyświetlić podstawowe informacje o trasie: następny manewr, odległość do następnego manewru, czas przybycia, odległość do celu. Oczywiście nie jest to tak samo funkcjonalne jak wyświetlenie mapy na tym ekranie, ale i tak lepsze to niż nic :-)

Dodatkowe info: https://www.frequentbusinesstraveler.co ... oss-sport/

Obrazek



Sponsor

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Sponsor


GregwwA
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2021, 21:46
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: GregwwA »

czy ktos z was po aktywacji opcji bez kabla ma /mial problemz polaczeniami telefonicznymi ? Od czasu do czasu mam bug ze mimo odebrania zielona sluchawka i dzwiekiem via carplay nie wlychac rozmowy w glosnikach i jedyne co pomaga to restart calego systemu - parowalem tel od nowa nie pomaga

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: craqs »

GregwwA pisze:
18 paź 2021, 8:46
czy ktos z was po aktywacji opcji bez kabla ma /mial problemz polaczeniami telefonicznymi ? Od czasu do czasu mam bug ze mimo odebrania zielona sluchawka i dzwiekiem via carplay nie wlychac rozmowy w glosnikach i jedyne co pomaga to restart calego systemu - parowalem tel od nowa nie pomaga
Tak, zdarzyło mi się to do tej pory 1 raz. Miałem też pojedynczą sytuację gdzie rozmówca narzekał na bardzo cichy głos - okazało się że w tamtym momencie używanym mikrofonem nie był ten wbudowany w samochód, tylko ten w telefonie (który leżał gdzieś nisko na półce, więc miał prawo słabo zbierać).

Podejrzewam że takie rzeczy mogą zostać poprawione w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Bartek_Ateca »

Czy ktoś z Warszawy (lub okolic) mógłby odblokować mi Apple CarPlay bezprzewodowe? Pacjent: Ateca po FL (2020) i iPhone 13

madrid2012
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2019, 14:12
Lokalizacja: Płock
Samochód: Ateca FL
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: madrid2012 »

Bartek_Ateca pisze:
27 lis 2021, 13:44
Czy ktoś z Warszawy (lub okolic) mógłby odblokować mi Apple CarPlay bezprzewodowe? Pacjent: Ateca po FL (2020) i iPhone 13
Hej, jestem z Płocka i mam taką możliwość. Jak chcesz to nie ma problemu 👍.
Za ten post autor madrid2012 otrzymał podziękowanie:
Michu83 (04 sty 2022, 22:17)
Ocena: 5.26%

Vangel
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2022, 18:19
Lokalizacja: Pyskowice
Samochód: Seat Leon FR 2021
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Vangel »

Panowi (Panie), specjalnie zarejestrowałem się żeby powiedzieć jak się cieszę, że znaleźliście obejście problemu bezprzewodowego CarPlay :) Od sierpnia walczę z tym tematem, kupiłem Carlinkit 3.0, który okazał się w jakimś stopniu niekompatybilny z moim Seatem Leonem: po wielu bojach w końcu go uruchomiłem, ale nie ma dźwięku podczas odtwarzania. Apple Music, Spotify, podcastów itd. Dźwięk działa tylko przy nawigacji, Siri i rozmowach telefonicznych. Poza tym adapter łączy się szybko i działa równie szybko co po kablu, ale problem z dźwiękiem wydaje się nie do rozwiązania.

Muszę teraz znaleźć czarodzieja od kodowania samochodów, ale przynajmniej wiem już jakie 3 opcję muszę zmienić :) Bo chyba nie warto dla tej jednej zmiany inwestować w interface OBD. Mam tylko pytanie laika: czy przyszłe, ewentualne aktualizacje oprogramowania samochodu napiszą zmianę tych parametrów czy to są kwestie ze sobą niepowiązane?

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: tomal218 »

Hi jak wiesz co zmienić to wpadaj do mnie udostępnię obd11 i pomogę w kodowaniu za free
oso soplón !!! :lol:

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Kubawojcik »

Jak cos to w Warszawie moge udostepnic obd eleven next gen.

I dziekuje za opis. Udalo sie uruchomic bezprzewodowy CP.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Bonifacy »

Wczoraj po raz pierwszy pojawiły się u mnie problemy z wyświetlaniem GoogleMaps na wyswietlaczu ( używam kabla). Na ekranie pojawiały się zakłócenia, pikselowanie. Mieliście z tym do czynienia? Co może być źródłem problemu?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Endrju »

Jest to oryginalny kabel? Ja bym szedł w tym kierunku. Zmień najpierw panel na dobrej jakości, najlepiej orginalny od smartfona.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ