Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: dzwoniec »

Wejdź w BT z poziomu telefonu i kliknij w zapamiętane "My SEAT <ID>". przywróci połączenie
Za ten post autor dzwoniec otrzymał podziękowanie:
Bonifacy (25 lut 2021, 22:56)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Bonifacy »

Spróbuję, ale przedtem to było bezskuteczne.

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Tritium »

Bubuchaha pisze:
20 lut 2021, 13:28
Cześć,

Zainteresował mnie temat bezprzewodowego carplay bo od niedawna jestem posiadaczem Ateca poFL i mam ten sam problem.
Znalazłem 2 filmiki, gdzie pokazują proces połączenia bezprzewodowego. Niestety auta pochodzą z innych rynków.

1. Ameryka Północna - Ateca - połączenie kablem - pytanie na iPhone czy wyrażasz zgodę. A za chwilę drugie pytanie czy chcesz używać apple carplay bezprzewodowo czy tylko po kablu - u mnie to pytanie się nie pojawia.
Po potwierdzeniu apple carplay działa bezprzewodowo bez żadnych problemów.

2. Niemcy - seat tarraco - łączą telefon przez bluetooth i z automatu dostają pytanie czy chcesz połączyć carplay bezprzewodowo.

Z uwagi na wątpliwości czy przypadkiem iphone nie ogranicza tej funkcjonalności w Polsce - znalazłem artykuł polskiego dziennikarza który bez problemu uruchomił to w bmw.

Czyżby problem był jednak w sofcie seata na rynek polski?

Pozdrawiam
Paweł
Zerknij na stronę 7 tego tematu. To zamierzone działanie wg. importera.
Bonifacy pisze:
22 lut 2021, 12:24
Spróbuję, ale przedtem to było bezskuteczne.
Nie masz podłączonego jakiegoś pendriva w aucie?


Czy ktoś może sprawdzić to kodowanie carplay w aucie po FL?

Bubuchaha
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2021, 13:09
Samochód: Ateca FR 1,5 TSI FL
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Bubuchaha »

Tritium pisze:
23 lut 2021, 11:58
Bubuchaha pisze:
20 lut 2021, 13:28
Cześć,

Zainteresował mnie temat bezprzewodowego carplay bo od niedawna jestem posiadaczem Ateca poFL i mam ten sam problem.
Znalazłem 2 filmiki, gdzie pokazują proces połączenia bezprzewodowego. Niestety auta pochodzą z innych rynków.

1. Ameryka Północna - Ateca - połączenie kablem - pytanie na iPhone czy wyrażasz zgodę. A za chwilę drugie pytanie czy chcesz używać apple carplay bezprzewodowo czy tylko po kablu - u mnie to pytanie się nie pojawia.
Po potwierdzeniu apple carplay działa bezprzewodowo bez żadnych problemów.

2. Niemcy - seat tarraco - łączą telefon przez bluetooth i z automatu dostają pytanie czy chcesz połączyć carplay bezprzewodowo.

Z uwagi na wątpliwości czy przypadkiem iphone nie ogranicza tej funkcjonalności w Polsce - znalazłem artykuł polskiego dziennikarza który bez problemu uruchomił to w bmw.

Czyżby problem był jednak w sofcie seata na rynek polski?

Pozdrawiam
Paweł
Zerknij na stronę 7 tego tematu. To zamierzone działanie wg. importera.
Bonifacy pisze:
22 lut 2021, 12:24
Spróbuję, ale przedtem to było bezskuteczne.
Nie masz podłączonego jakiegoś pendriva w aucie?


Czy ktoś może sprawdzić to kodowanie carplay w aucie po FL?
Cześć,

Dzieki za komentarz. Temat przeczytałem. Na stronie 7 jest cytat od importera, który twierdzi że za brak funkcjonalności na polskim rynku odpowiedzialny jest apple :

Bezprzewodowe połączenie z Full Link (iOS/Android) nie są aktualnie w Polsce dostępne. Dostępność tej funkcjonalności na poszczególnych rynkach jest zależna od jej twórców - Apple i Google.

Co nie jest prawdą ponieważ apple carplay działa bezprzewodowo w innych Markach aut.

Pozdrawiam
Paweł.

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: craqs »

Bubuchaha pisze:
23 lut 2021, 16:50

Co nie jest prawdą ponieważ apple carplay działa bezprzewodowo w innych Markach aut.
No właśnie jest prawdą. Oficjalnego wsparcia od Apple dla CarPlay w Polsce nie ma: https://www.apple.com/pl/ios/feature-av ... le-carplay

To że funkcja działa (np. po kablu albo bezprzewodowo w innych samochodach) pomimo braku wsparcia to już inna sprawa, ale nadal importer ma "podkładkę" - apple nie wspiera, więc importer też nie :/

Dodam jeszcze, że lista wspieranych krajów dla CarPlay jest identyczna z listą wspieranych krajów dla Siri, co najprawdopodobniej oznacza, że nie doczekamy się oficjalnego wsparcia dla CarPlay dopóki Apple nie udostępni Siri w naszym kraju.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Bonifacy »

dzwoniec pisze:
22 lut 2021, 10:17
Wejdź w BT z poziomu telefonu i kliknij w zapamiętane "My SEAT <ID>". przywróci połączenie
Dwa razy zadziałało. Dziękuję.

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Tritium »

Obiecywałem kiedyś film z Carlinkit 2.0, jak działa u mnie bezprzewodowy Carplay w Ateca 2017 z iPhonem 6.

Jest mega nudny, bez modyfikacji, niezainteresowani nie wchodzić nawet, szkoda czasu. Jest lekkie opóźnienie ale cała reszta jest tak samo po kablu. Mam też film jak to wygląda w Atece 2021 na kablu z tym samym telefonem. Nie wiem czy jest sens wrzucać.


Jestem bardzo zadowolony z tego Carlinkita i z całym sercem polecam.


Czy sprawdzał ktoś OBD w poliftowej Atece te ustawienia USB only, o których parę postów wcześniej pisał geranium?
Nadal stoimy z informacją czego brakuje w naszych polskich autach, skoro w innych krajach działa bezprzewodowy Carplay w poliftowej wersji - 2021.
Za ten post autor Tritium otrzymał podziękowania (w sumie 2):
overheat (23 kwie 2021, 9:37) • tomal218 (05 maja 2021, 21:12)
Ocena: 10.53%

nJe
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2021, 14:05
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: nJe »

Tritium pisze:
11 lut 2021, 14:59
Złe wiadomości. Otrzymałem odpowiedź od importera dotyczącą mojego pojazdu (VIN) ale myślę, że dotyczy nas wszystkich.
Nie wiem czy nie powinno się wydzielić tematu bezprzewodowego Full Linka i połączyć siły z użytkownikami systemu Android.

Wysłane pytania:

1. Czy mój pojazd posiada bezprzewodowy Apple Carplay?
2. Jeżeli aktualnie ta funkcja jest niedostępna, to czy mój pojazd otrzyma tą funkcję w przyszłości i na jakiej zasadzie?
3. Jeżeli nie posiada i nie otrzyma, z czego to wynika? Skoro Seat, jako producent, z powodzeniem sprzedaje model Ateca z działającą funkcją bezprzewodowego Carplay'a w innych krajach?

Odpowiedź:
„Pana samochód nie jest wyposażony w bezprzewodowy Apple Carplay i nie otrzyma takiej funkcji w przyszłości. Bezprzewodowe połączenie z Full Link (iOS/Android) nie są aktualnie w Polsce dostępne. Dostępność tej funkcjonalności na poszczególnych rynkach jest zależna od jej twórców - Apple i Google.
Oferta aplikacji może być różna i dostosowana do danego pojazdu lub kraju. Treść i wielkość aplikacji oraz ich producenci mogą się różnić. Niektóre aplikacje są również uzależnione od dostępności usług firm trzecich.”

Przypomnę, że samochód wyprodukowany jest po 48tygodniu, odebrany w grudniu zaraz przed świętami.

Jestem mega zawiedziony i czuję się oszukany. Mam wrażenie, że wszędzie trąbili o tym bezprzewodowym Full Linku, na stronie Seata też o tym było. Teraz nie ma ani jednego słowa na ten temat. Posiadam Atece 2017, więc bardzo cieszyłem się, że nowa ma już bezprzewodowo Carplay i dobrałem do niej bezprzewodowe ładowanie. Po co mi ono, jak nie mogę korzystać z Carplaya bezprzewodowo?

Proszę poszperajcie w teczkach swoich nowych samochodów, czy nie macie dokumentów, wzmianek, ulotek gdzie była informacja o bezprzewodowym Full Linku. Może jakieś katalogi wczesne w pdf?

Myślę, że trzeba uderzyć na forum hiszpańskie i tam zapytać co wiedzą o bezprzewodowym FLinku. Na jakim etapie jest to blokowane? Patrząc, że parkowanie automatyczne przyczepy (asystent parkowania przyczepy), który kosztuje dodatkowo 800zł w cenniku Seata można odblokować interfejsem za free, to może jest szansa na BezpFL w przyszłości...

Siedzi ktoś tam? Jest temat osobny bezprzewodowy Carplay.
Cześć,

pokusiłem się o skontaktowanie bezpośrednio z Apple i uzyskałem oficjalną informację od Apple, wysłaną z oficjalnego adresu e-mail Apple potwierdzającą, iż Apple nie blokuje na rynku funkcji bezprzewodowego Carplay. Zatem to co opowiada importer to są dyrdymały i Apple temu zaprzecza. W związku z tym, czy mógłbyś proszę przekazać kontakt do importera, żebyśmy mogli wszyscy zalać ich reklamacjami nt. funkcji, która miała działać, a nie działa?


Cytat z maila:
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami.
Cześć Mateusz Skitek

Doradca wsparcia ma do przekazania wiadomość nawiązującą do wcześniejszego kontaktu.
Dzień dobry !
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej i zapytania w sprawie funkcji Car play w Polsce odpowiadam, ze firma apple nie blokuje usługi car play na rynek Polski.
Pozdrawiam Karolina Support Apple
Aby ponownie otworzyć to zgłoszenie, należy kliknąć poniższe łącze.

Zgłoszenie: 101381640449

Zawsze służymy pomocą. W witrynie Wsparcia Apple mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat swojego produktu, pobrać najnowsze uaktualnienia oprogramowania oraz podzielić się wskazówkami i rozwiązaniami z innymi użytkownikami. Mogą też Państwo dowiedzieć się, jaka będzie najlepsza metoda kontaktu z nami.

Pozdrawiamy
Wsparcie Apple

Rador83
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 13:04
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive Xperience 2020
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Rador83 »

Z informacji Support'u Apple'a wynika, że nie blokują funkcji Apple Car Play w PL i to się zgadza bo po kablu działa.....więc z taką informacją nie ma chyba co iść do importera.

Misieq
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:19
Samochód: Volvo V40 T3R
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Misieq »

Rador83 pisze:Z informacji Support'u Apple'a wynika, że nie blokują funkcji Apple Car Play w PL i to się zgadza bo po kablu działa.....więc z taką informacją nie ma chyba co iść do importera.
Jak dla mnie to VAG przekombinował. W TIGu 2021 działa bezprzewodowo zarówno na iOs 14.5.1(testowane na 7/X/11)jak i Android Auto Androdzie 11 (xiaomi nie działa, a samsung s21, s10e, a51 już tak). Wszystkie telefony i auta z polskiej dystrybucji i z ustawionym językiem na PL. Ja bym szukał problemu w sterowniku lub MIB Ateki FL. Na szczęście mam 2020 przed FL i lubię kabelki;)

ODPOWIEDZ