Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Jedno "ale" - nie każdy chce grzebać w nowym samochodzie na gwarancji :)
Więc o ile jest to dobra rada, o tyle po prostu nie dla każdego.
I tu wkracza Beats, jako najlepsze co można mieć fabrycznie w Atece. Ja szczerze mówiąc zamówiłem w ciemno (A właściwie na głucho ;) ), bo nie miałem gdzie posłuchać. Ale słuchałem Cantona w Skodzie Karoq i zakładam, że beats zagra podobnie. Szału nie ma, ale jest lepiej niż w serii, a już seria gra naprawdę dobrze, jak na samochód tej klasy. Wiadomo, że nie jest to B&W z Volvo, ale też zarówno samochód jak i system audio są sporo tańsze.
A tak naprawdę to do porządnego słuchania i tak zawsze będzie porządny sprzęt w domu, ale tu już koszta mogą kilkukrotnie przekroczyć cenę Ateci :D



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

Pisząc głosniki miałem na myśli oczywiście zestaw, a każdy zestaw głosnikowy jest zaprojektowany do współpracy ze zwrotnicą. Wy chcecie usłyszeć na oryginalnym sprzecie w Atece to sam co realizator nagrania? No to powodzenia Tak to się można bawić słuchając sprzętu za min kilkanaście tysięcy, w domu. Jeśli chodzi podane dane techniczne to tam jest jakiś błąd. Ja nie mam tego głośnika średniotonowego i zastanawia mnie jaką rolę on odgrywa, jak jest połączony i jak odtwarza stereo? Bez sensu jest to zaprojektowane, powinni dać dwie średnice powyżej kratek nawiewu, wtedy by był git.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka




Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Wiadomo, że nie usłyszymy tego samego. Można tylko próbować się zbliżyć. Dlatego m.in. napisałem, że to teoria ;)
Za kilkanaście tysięcy w domu też tego nie usłyszysz. Kilkadziesiąt tysięcy + dobre pomieszczenie odsłuchowe (może być normalnie, ale odpowiednio urządzony pokój z półkami na ścianach, obrazkami itp. Które mogą pełnić rolę ustrojów akustycznych) to minimum. Oczywiście im drożej, tym różnice już mniejsze, ale nadal są.
No właśnie też mi się wydaje, że to błąd w tych pasmach. Głośnik centralny pełni rolę... głośnika centralnego i nie odtwarza stereo, tylko miks obu kanałów. Też nie do końca rozumiem co on ma robić w systemie stereo, bo to nie kino domowe...

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

Czy myślisz że realizator w studiu słucha na sprzęcie audiofilskim? To było by bez sensu, bo efekt jego pracy mogło by usłyszeć bardzo wąskie grono odbiorców, pracują na monitorach i słuchawkach bardzo dobrej jakości.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Oczywiście, że nie pracują na sprzęcie audiofilskim :)
Dobre monitory bliskiego pola, ale też odpowiednie pomieszczenie i praca w specyficznych warunkach.
Inna sprawa, że i tak efekty ich pracy usłyszy znikoma część słuchaczy, bo większość ludzi słucha na sprzęcie, który gra w miarę czysto, ale zwykle w ogóle nie buduje sceny i nie oddaje smaczków (jak np. dźwięk palców przesuwających się po strunie gitary).
To jest temat na osobną dyskusję.
Być może użyłem złego sformułowania z tym realizatorem dźwięku.
Co nie zmienia faktu, że muzyka powinna brzmieć najlepiej przy EQ na zero. Oczywiście nie każdemu to będzie pasować, bo wiele zależy od preferencji i rodzaju słuchanej muzyki.
Dla klasyki, jazzu, bluesa, rocka czy nawet metalu EQ na zero powinno dać najlepsze efekty.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

Felix pisze:
04 lis 2018, 9:55
Oczywiście, że nie pracują na sprzęcie audiofilskim :)
Dobre monitory bliskiego pola, ale też odpowiednie pomieszczenie i praca w specyficznych warunkach.
Inna sprawa, że i tak efekty ich pracy usłyszy znikoma część słuchaczy, bo większość ludzi słucha na sprzęcie, który gra w miarę czysto, ale zwykle w ogóle nie buduje sceny i nie oddaje smaczków (jak np. dźwięk palców przesuwających się po strunie gitary).
To jest temat na osobną dyskusję.
Być może użyłem złego sformułowania z tym realizatorem dźwięku.
Co nie zmienia faktu, że muzyka powinna brzmieć najlepiej przy EQ na zero. Oczywiście nie każdemu to będzie pasować, bo wiele zależy od preferencji i rodzaju słuchanej muzyki.
Dla klasyki, jazzu, bluesa, rocka czy nawet metalu EQ na zero powinno dać najlepsze efekty.
Jako laik uważam, że piszesz bardzo mądrze a dyskusja w tym poście powoli zaczyna nie mieć sensu. Co niektórzy zbyt dosadnie interpretują to co się tu pisze i przekładają to dosłownie 1:1. Jak piszesz...każdy ma inne wymagania. Ja wiedziałem, że nie będę budować zestawu 3 way bo nie będę nic przebudowywać. Miałem plan na wygłuszenie drzwi, zmienić głośniki, dorzucić wzmacniacz gms dsp (porobić opóźnienia czasowe). Ewentualnie z czasem dorzucić kolejny wzmacniacz i suba. Skończyło się na samym wygłuszeniu ;) z reszty nie zrezygnowałem ze względu na finanse. Stwierdziłem, że mi wystarczy jak na tyle ile korzystam z auta. Oczywiście bardzo brakuje mi basu ale i tak jest o niebo lepiej ;)
Użytkownik DeDe może szczerze opisać jak brzmi to co mam bo miał okazję posłuchać. Jest lepiej ale nie tak żeby d**ę urywało 8-)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

To prawda, ale dyskusja jest na temat equalizera i głośników w Atece, a tutaj, moim zdaniem, ingerencja jest niezbędna. To tylko moje zdanie, być może innej osobie słuchanie na płasko będzie bardziej odpowiadało. O gustach się nie dyskutuje.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

Janisz, jak Ci basu brakuje to przesuń ten suwaczek, pierwszy z lewej do góryObrazek, to nie gryzie. Obrazek Tak wyglądają moje ustawienia, słucham muzyki z płyt i mp3.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

Pepeg pisze:
04 lis 2018, 10:25
Janisz, jak Ci basu brakuje to przesuń ten suwaczek, pierwszy z lewej do góryObrazek, to nie gryzie. Obrazek Tak wyglądają moje ustawienia, słucham muzyki z płyt i mp3.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Obrazek
Tak tak znam ten suwak ;) ale to nie to samo.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Ostatnio zainteresowałem się tematem DSP w Beats Audio. Posłuchałem sobie Cantona w Kodiaqu kolegi i tam DSP (ustawienie sound focus) robi sporą różnicę jeśli chodzi o prezentację sceny. Niestety u mnie tego ustawienia brakuje w menu i tym samym scena jest... taka sobie. Generalnie Beats gra całkiem dobrze, a teraz jak już się wygrzał zaczyna być nawet bardzo dobrze (jak na system za 2000 PLN), ale właśnie brakuje tej sceny.
Czy u Was w samochodach występuje ustawienie Sound Focus? Z tego co widzę, to jest taka opcja w instrukcji obsługi samochodu i Infotaiment, na zagranicznych forach również znalazłem informację, że występowała w Beats oraz Seat Sound System, przynajmniej w Leonie i Ateca. A u mnie brak... Pytanie, czy producent coś pozmieniał w MY2019, wykastrował system, czy np. u mnie jest fabrycznie błąd w kodowaniu?
Ew. jeżeli ktoś tą opcję posiada i posiada również OBD11 lub coś podobnego, czy mógłbym prosić i przesłanie kopii kodowania dla systeu audio?

ODPOWIEDZ