Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Barton pisze:
28 sty 2019, 13:44
Nie jest czasami tak, że dźwięk przy AA jest zawsze przesyłany przez BT?
Chyba nie. U mnie po połączeniu z AA połączenie A2DP jest wyłączane. Swoją drogą jest to wkurzające, bo infotaiment zapamiętuje takie ustawienie i za każdym razem, gdy chcę skorzystać z BT audio, muszę się przegrzebać przez menu radia i włączyć ten profil dla mojego telefonu. Po ręcznym włączeniu wszystko działa do czasu kolejnego połączenia z AA.
Jeśli chodzi o jakość, to szczerze mówiąc nie widzę przewagi BT. Owszem, po BT jest GŁOŚNIEJ, ale nie lepiej. Ale może to też zależeć od telefonu (wspierane kodeki i jak się dogaduje z radiem). Ja mam Galaxy Note 8 i po kablu jest lepiej (choć ciszej ;) ).
Swoją drogą właśnie stwierdziłem, że oprócz dość silnej zależności jakości dźwięku od jakości źródła (co oczywiście jest logiczne, ale w Atece przynajmniej w Beats ta zależność jest troszkę zbyt duża), to jeszcze nasz infotaiment ma kiepski dekoder i o dziwo z wygląda na to, że z karty SD gra gorzej, niż z innych źródeł, np. AA.
Pisałem jakiś czas temu o porównaniu Ateci z Kodiaqiem. Zacząłem sobie testować Tidal i ten sam utwór w jakości HiFi brzmi lepiej niż ze Spotify w max jakości, oraz lepiej niż z karty SD (dobry flac). Kolega przy tym poprzednim teście grał właśnie z Tidala o ile mnie pamięć nie myli, a ja z karty (ten sam utwór) więc jednak różnica między samymi systemami nie jest taka duża. Sprowadza się właściwie tylko do trochę gorszej sceny, ze względu na brak DSP w Beats.
Co do samego DSP - z ciekawości zgłosiłem jego brak w serwisie, przy okazji wymiany oleju (w instrukcji opcja jest, więc miałem podstawę). Odpowiedź importera i dealera: "Pański samochód nie jest wyposażony w taką funkcję". Muszę zadzwonić do importera i zapytać jak to z tym jest. Samochody z SSS (a nawet i bez niego) miały tą funkcję. Wygląda na to, że Beats też ma tą funkcję (nawet nazywa się Beats Sound Focus), ale TYLKO Z NAVI+. Zapytam ich, skąd takie dziwne rozróżnienie i jak klient może poznać specyfikację PRZED zakupem samochodu. NIGDZIE nie ma informacji, jakoby DSP w przypadku Beats dostępne było tylko z Navi+. Kupując Beats klient kupuje topowy system audio i jego możliwości nie powinny zależeć od rodzaju navi. Tym bardziej, że "topowy" Beats jest w pewnym sensie wykastronwany nawet względem tańszych rozwiązań.



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Daj znać co Ci się udało ustalić. Ja w piątek jadę do serwisu min. ze zgłoszeniem skrzypienia tapicerki prawych przednich drzwi. Niskie tonymam na 0, a mimo wszystko przy głośniejszym słuchaniu tapicerka wariuje i hałasuje - nie po to dopłaciłem 2k za Beatsy, żeby teraz skręcać głośność. Jednakże, myślę też o wygłuszeniu auta w tym roku - bo raczej bez tego się nie obędzie, żeby to jakoś grało.

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MusiC ManiaC »

paprotek pisze:
13 lut 2019, 21:39
Daj znać co Ci się udało ustalić. Ja w piątek jadę do serwisu min. ze zgłoszeniem skrzypienia tapicerki prawych przednich drzwi. Niskie tonymam na 0, a mimo wszystko przy głośniejszym słuchaniu tapicerka wariuje i hałasuje - nie po to dopłaciłem 2k za Beatsy, żeby teraz skręcać głośność. Jednakże, myślę też o wygłuszeniu auta w tym roku - bo raczej bez tego się nie obędzie, żeby to jakoś grało.
Byłem u nich z tym samym , nie mam beats-ów ale tapicerka i tak skrzypi, w serwisie stwierdzili że nic nie słyszą i zalecają dalszą obserwację. Też myślę o wygłuszeniu oraz modyfikacji nagłośnienia ale póki co warsztat który był znany na śląsku od lat z dobrych fachowców od Car Audio zakończył działalność... dlatego szukam nowego ale sprawdzonego.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

No właśnie nie zależnie od wersji audio w naszych Atecah tapicerka drzwi to czysty plastyk i będzie skrzypieć trzeszczeć, a dźwięk nie będzie dobry dopóki nie zainwestujesz w wyciszenie i nie potrzeba nawet dodatkowego wzmacniacza by tylko po samym wyciszeniu drzwi dostrzec, że nagłośnienie gra zupełnie inaczej różnica jest kolosalna przed i po wyciszeniu to tak jakbyśmy zmienili zupełnie nagłośnienie. Oczywiście chodzi o samo brzmienie inna sprawa jeśli chcemy uzyskać dobrą scenę muzyczną wtedy to już musimy trochę zainwestować jeśli mamy tylko podstawowe nagłośnienie Ateci.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

Tak jak napisał Patryk. Wyciszenie drzwi to podstawa. Ja po wyciszeniu zaniechałem dalszych działań w kwestii wymiany głośników i wzmacniacza. Jakość dźwięku jest teraz dla mnie akceptowana, poprawiła się też akustyka wnętrza. Bass i głośność na full a tapicerka nawet nie jęknie.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Miałem przyjemność ostatnio rozmawiać z doradcami serwisu z SEAT w kwestii gwarancji/wyciszenia/grzebania w audio.
Dopóki to co zamierzamy zrobić faktycznie nie wpłynie na zgłaszaną usterkę, to gwarant buzi nie otworzy, że nie podoba mu się, że coś grzebaliśmy. Pytałem w kontekście rozbierania drzwi i wygłuszania i usłyszałem, że nikt nie ma prawa mi zabierać gwarancji na cokolwiek, za rozbieranie drzwi i wyklejanie ich matami czy cokolwiek z tym związane. To upewniło mnie, że w tym roku inwestuje w wyciszenie drzwi - na pewno przednich, z resztą zobaczymy. To chyba faktycznie najlepsza opcja jeśli mogę spać spokojnie w temacie gwarancji.

A wszystko zaczęło się od tego o czym wspominałem wcześniej, że zgłosiłem przy okazji innej usterki, że trzeszczy mi klamka od strony pasażera - udało się szybko to usunąć - wystarczyło naciągnąć linkę klamka<->zamek. Teraz jest już zdecydowanie lepiej i nic tak mocno nie trzeszczy. Choć do ideału jeszcze brakuje i przy niektórych piosenkach oraz wysokiej głośności jeszcze słyszę tapicerkę.

Teraz przede mną wybór, czy zainwestować w maty i piwo i samemu wziąć się za wyciszenie (robiłem takie rzeczy 15 lat temu) czy zlecić to komuś wykwalifikowanemu? Muszę pomyśleć co z tym zrobić, bo tak jak koledzy wyżej piszą to podstawa. Fajnie, że jest Beats, gra dużo lepiej, ale można wycisnąć z tego jeszcze więcej i przede wszystkim bez dodatkowych atrakcji z tapicerką.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

Teraz przede mną wybór, czy zainwestować w maty i piwo i samemu wziąć się za wyciszenie (robiłem takie rzeczy 15 lat temu) czy zlecić to komuś wykwalifikowanemu? Muszę pomyśleć co z tym zrobić, bo tak jak koledzy wyżej piszą to podstawa. Fajnie, że jest Beats, gra dużo lepiej, ale można wycisnąć z tego jeszcze więcej i przede wszystkim bez dodatkowych atrakcji z tapicerką.
Jeśli masz czas odpowiednie miejsce do takich zabiegów i lubisz pomajsterkować to zrób to sam. :)

Efekt końcowy da ci dużą frajdę.
Usuniesz trzeszczenie, ale nie to jest najważniejsze uzyskasz lepsze brzmienie i w tym jest sedno jeśli zamierzasz wyciszyć tylko przednie drzwi to oczywiście będziesz musiał ściszyć tylne głośniki, ponieważ będą psuły efekt twej pracy, ale jeśli w większości czasu sam słuchasz muzyki to tylne głośniki ci nie potrzebne.

Ja wyciszyłem przód tył mi przeszkadzał wyciszyłem tył bass w bagażniku hałasował wyciszyłem bagażnik teraz po rozgrzaniu głośników zauważyłem, że trzeszczą słupki „C” i „D”, więc jak zrobi się cieplej to będę miał zajęcie. :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

paprotek pisze:
20 lut 2019, 22:06
...
Teraz przede mną wybór, czy zainwestować w maty i piwo i samemu wziąć się za wyciszenie (robiłem takie rzeczy 15 lat temu) ...
Tutaj trochę poniosła mnie wyobraźnia w aspekcie współczynnika pomiędzy inwestycją w maty a inwestycją w piwo :D a konkretnie jego zależności w stosunku do ilości pozostałych części po złożeniu :lol:
A tak na poważnie, jeżeli się dobrze przygotujesz i zorganizujesz czas to w "nowym" VAG-u będzie to faktycznie jak kocki LEGO a satysfakcja i efekt co najmniej pewne. Ja kiedyś "rzuciłem się" na wygłuszenie 20-letniego Opla Vectry B i ilość sparciałego, skruszonego materiału spowodowała, że większość elementów łączeniowych była już jednorazowa (przydałoby mi się wtedy to piwo i jeszcze z 0,5kg trytek) :)

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Miejsce mam, więc może faktycznie kwestia wyliczenia ile potrzeba materiału i można się w to pobawić.

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: forester »

Witajcie
Odświeżę temat moim problemem.
Mam bss. Subwoofer nie jest słyszalny, a dźwięk nie zmienia się przy zmianie potencjometru. Z bliska po wyjęciu z koła coś tam słychać ale słabo. Nie jestem specjalistą. Powiedziano mi, że tak nie powinno być. Jak jest z tym u Was?

ODPOWIEDZ