Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
29 cze 2022, 5:51
Misiek pisze:
29 cze 2022, 1:50
A jak w Twoim regionie z temperaturą, tak jak aktualnie prawie wszędzie coś około 30 st ? Może coś się przegrzewa i stąd te ciągłe resety, bo generalnie elektronika nie lubi za wysokiej temperatury i może być także i tak, że przez to samoczynnie się resetuje. I nie chodzi tu o włączenie czy nie klimatyzacji, bo ona głównie działa w kabinie, a nie w schowkach, czy innych "zakamarkach", nie wiem gdzie jest umieszczony wzmacniacz, czy moduł główny.
Oczywiście, ostatnie 5 dni było grubych, ale akurat wczoraj był spadek temperatury i wyłączyli słońce. Wiadomo, swoje wcześniej przyjął, stoi pod gołym niebem. Sprawdzić tego nijak nie sprawdzę. To interesująca hipoteza, tylko jeżeli autu miałyby szkodzić upały rzędu 32*C, to jak te auta dają radę w Hiszpanii? :D

Niemniej, zrobiłem jeszcze wieczorem kilkadziesiąt kilometrów i resetów nie było. Natomiast przed ich zrobieniem, na iphonie ubiłem dwie aplikacje, z których korzystam w czasie drogi (Spotify i TokFM). Zwłaszcza TokFM jest nowym nabytkiem, używam jej dopiero od 2 dni w aucie - może ona ma jakieś bug'i i sieje zament? Co oczywiście nie zmienia faktu, iż system nie powinien tak na crashe aplikacji reagować, nie wspominając o niezdolności do przerwania resetów.
Odnośnie temperatur - jak widać nadal ta cała elektronika jest chyba mocno niedopracowana i nie do końca solidnie przetestowana w różnych ekstremalnych warunkach i to dopiero użytkownicy końcowi testują ją na sobie i dopiero po problemach zgłaszanych do serwisów próbują coś poprawiać. Jak kilka lat temu był czas pogoni za nowymi modelami (co roku, maks co dwa coś nowego), to jeszcze byłem w stanie to zrozumieć, ale od dwóch, trzech lat, jak się czeka miesiącami, a nawet latami na nowy samochód, to jest to już dla mnie niezrozumiałe. Widzisz, czyli jednak niższa temperatura może mieć krytyczne znaczenie, to tak a propos wieczornej przejażdżki.

Kiedyś, kilka lat temu, czytałem artykuł o tym jak jakiś fachowiec pisał właśnie o czasie produkcji nowego samochodu, że kiedyś, kilkanaście, a nawet i ze dwadzieścia lat temu czas wprowadzenia nowego samochodu na rynek, od deski kreślarskiej do zaistnienia w salonach, trwał nawet od ośmiu do nawet dziesięciu lat, właśnie przez długotrwałe i w rozmaitych warunkach testowanie WSZYSTKICH podzespołów, na pustyni, Saharze (ekstremalnie wysokie temperatury), w klimacie zwrotnikowym (bardzo wysoka wilgotność połączona z temperaturą), a na kole podbiegunowym (ekstremalnie niskie temperatury) kończąc i dopiero wtedy jakiś główny inżynier stawiał parafkę i ze spokojem dopuszczał nowy model do sprzedaży. Nie wiem jak to jest aktualnie, ale wtedy ten opisywany przez niego czas skrócił się do czterech, a nawet i trzech lat - czego więc wymagamy od nie do końca sprawdzonego, przetestowanego samochodu, jak trzeba się tak śpieszyć, bo konkurencja nie śpi i wprowadza podobne rozwiązania i ważniejsze jest "kto pierwszy ten lepszy".

Odnośnie aplikacji w telefonie - nie pamiętam już szczegółów, ale jakiś czas temu ktoś pisał o jakimś programie, po zainstalowaniu którego zaczęły się pojawiać różne dziwne problemy z infotainmentem. Dopiero po jakimś czasie i opublikowaniu aktualizacji do samochodu, czy do tego programu problemy zniknęły. Także być może faktycznie ten TokFM coś mocno bruździ. Zauważ, że podobnie jest z komputerami i szczególnie jakiś zainstalowany w systemie nieaktualny lub z jakimś bug'iem sterownik do któregoś podzespołu lub urządzenia potrafi mieć wpływ na "na logikę" całkowicie niezwiązane z nim procesy i zastanawiamy się co może być nie tak. Dopiero aktualizacja lub całkowita deinstalacja sterownika rozwiązuje problem.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Szyszka pisze:
14 cze 2022, 13:34
Dziś dostałem odpowiedz z serwisu.
Gwarant przyznał wymianę jednostki sterującej (sterownik 5F)
Czyli cały MIB3 do wymiany.
Dziś odebrałem samochód z Serwisu.
Wymienili zgodnie z tym co pisałem sterownik 5F.
Jak na razie wszystko ok.

U mnie procedura wyglądała następująca:
Po zgłoszonej usterce podłączyli pod kompa wysłali logi do dilera. Druga wizyta to aktualizacja oprogramowania i map bo padło podejrzenie ze mapy się nie mogą odnaleźć i przez to restartuje się system. To oczywiście nie pomogło i dostali odpowiedz żeby wymienić sterownik 5F.

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Kamil89 »

Jak długo czekało się na taki sterownik 5F? Bo też serwis u mnie będzie wymieniać.

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Kamil89 pisze:
06 lip 2022, 10:23
Jak długo czekało się na taki sterownik 5F? Bo też serwis u mnie będzie wymieniać.
3 tygodnie z czego 1 tydzień to oczekiwanie na elektryka w serwisie.

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Kamil89 »

No to Chyba duży fart,ja czekam już 3 tygodnie i cały czas informacja że nie wiedzą kiedy będzie, bo część jest na czerwono i producent niby nie jest wstanie określić kiedy dostarczy

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Ale spoko nie ma tego złego co by nie wyszło i było by za pięknie jak by działało.

Po wymianie dźwięk się nie zacina ale za to głośność max to taka ze swobodnie możesz z pasażerem rozmawiać. Nawet ustawienia głośności nie pomagają. Głośniej rozmawiam niż gra muzyka.

Jutro jadę ciekawe co powiedzą.

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Kamil89 »

Też jestem ciekawy jaką diagnozę tym razem powiedzą, no mi pod koniec tego tygodnia mija 4 tydzień jak czekam na ten sterownik 5f, już zaczyna mnie to męczyć bo straszny dyskomfort podczas jazdy jest.

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Dziś w końcu udało się naprawić wszystko i cały system jest ok.
Okazało się ze moduł 5F został wymieniony bez aktualizacji. Dziś została wgrana aktualizacja i wszystko ożyło.

Estaldo
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:49
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Estaldo »

Witam,

Jakie kodeki dźwięku Bluetooth macie dostępne w Seat BeatsAudio? U mnie w Ateca FR 2022 mam dostępne jedynie SBC i AAC (Samsung S10 Lite)
Jak dostarczyć źródło dźwięku lepszej jakości?

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Szyszka pisze:
22 lip 2022, 17:17
Dziś w końcu udało się naprawić wszystko i cały system jest ok.
Okazało się ze moduł 5F został wymieniony bez aktualizacji. Dziś została wgrana aktualizacja i wszystko ożyło.
Trochę czasu minęło od Twojej naprawy. Czy problemy udało się wyeliminować całkowicie?

ODPOWIEDZ