Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 370
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Ja w zasadzie też nie narzekam. Są drobne momenty, gdy chciałbym mocniejszego je%$#!cia, ale z tym co mam mogę żyć.
Ale sporo osób na tym forum, i nie tylko, zwraca uwagę na cichość systemu, zwłaszcza chyba Beats. I generalnie mają rację. W żadnym innym aucie nigdy nie byłem w stanie słuchać komfortowo na full, zawsze albo poddawały się uszy, albo głośniki.



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


jakubol
Posty: 43
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:13
Lokalizacja: Świebodzin
Samochód: Ateka FR 1.5 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: jakubol »

Pewnie już pisałem...Chcecie poczuć moc Beatsa , USTAWIENIA-DŹWIĘK-USTAWIENIA-GŁOŚNOŚĆ PRZY WŁĄCZENIU-i suwakiem na maksa w prawo.Niestety , nie mogę tego ustawić na stałe.Po wyłączeniu zapłonu sama głośność znów na pół gwizdka.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 370
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

rybsko pisze:
02 lip 2023, 4:29
Szacuję (na oko), że: cisza zdarza się u mnie w około 30% uruchomień pojazdu; z tych uruchomień, w 80% wystarczy jeden restart aby naprawić, w 15% kilka, a raz na jakiś czas nie pomaga nic i trzeba poczekać godzinę, dwie, trzy.
Minął już niemal miesiąc i tysiąc km od aktualizacji oprogramowania do wersji 0841 (Beats + XL + duży ekran + radio). Wcześniej już pisałem, że soft działa wydajniej, sprawniej. Teraz potwierdzam, że nie wystąpiły u mnie żadne wymieniane wcześniej problemy, a więc cisza na starcie, nieskończone pętle, cichy telefon itp. Dalej będę obserwował temat, poczekamy na zimę, ale póki co wygląda to dobrze.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

Czyli trzeba się umawiać.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

flash
Posty: 305
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

rybsko pisze:
09 sie 2023, 14:57
rybsko pisze:
02 lip 2023, 4:29
Szacuję (na oko), że: cisza zdarza się u mnie w około 30% uruchomień pojazdu; z tych uruchomień, w 80% wystarczy jeden restart aby naprawić, w 15% kilka, a raz na jakiś czas nie pomaga nic i trzeba poczekać godzinę, dwie, trzy.
Minął już niemal miesiąc i tysiąc km od aktualizacji oprogramowania do wersji 0841 (Beats + XL + duży ekran + radio). Wcześniej już pisałem, że soft działa wydajniej, sprawniej. Teraz potwierdzam, że nie wystąpiły u mnie żadne wymieniane wcześniej problemy, a więc cisza na starcie, nieskończone pętle, cichy telefon itp. Dalej będę obserwował temat, poczekamy na zimę, ale póki co wygląda to dobrze.
U mnie natomiast pomogła chyba po 1) aktualizacja do 0841 (nadal była cisza), po 2) jakiś reset rejestru systemu (przy kolejnej już wizycie w aso). Od tego czasu praktycznie ani razu nie nastała taka permanentna cisza, choć kilka razy się zdarzyła taka kilkusekundowa. Nie wiem czy to ten sam rodzaj i powód usterki co wcześniej, czy coś innego.

A poza tym: raz jak nastała cisza (jeszcze przed aktualizacją), to dźwięk wrócił jak otworzyłem drzwi kierowcy. :) Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy "sposób naprawy" – jakby ktoś ewentualnie spróbował i napisał... :P

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 370
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Może u mnie zrobili ten reset sami? Kto wie...

Jeżeli chodzi o nagłe cisze, to dwukrotnie w ostatnim miesiącu znikała mi muzyka, ale każdorazowo okazywało się, że były to miejsca bez zasięgu (muzyka ciągnięta online ze Spotify przez full link). Jak tylko wracałem w obszar z zasięgiem, samo wracało do normy. Niestety, system zachowuje się w takich sytuacjach w sposób nie pomagający zorientować się w istocie problemu. Ale konkretów już sobie teraz nie przypomnę, zapamiętałem jedynie ogólne wrażenie. Musiałbym wrócić w dzicz, żeby to potestować i udokumentować :D

Rafiner
Posty: 827
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Rafiner »

A jak ktos ma ok i nic sie nie dzieje, to zagadywac w ASO podczas przegladu o upgrade softu czy lepiej nie ruszac ? Nowy soft poprawia tylko bledy czy zwieksza wydajnosc systemu, cos daje ?
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: YoursTruly »

“Don’t touch a working system” - to jest zasada nr 1 w oprogramowaniu
Za ten post autor YoursTruly otrzymał podziękowanie:
Misiek (11 sie 2023, 10:31)
Ocena: 5.26%

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

YoursTruly pisze:
11 sie 2023, 6:21
“Don’t touch a working system” - to jest zasada nr 1 w oprogramowaniu
To zależy. Systemy komputerowe trzeba mieć aktualne - dziury trzeba łatać, chociaż w przypadku NAS np. Qnap różnie to jest, kto ma, wie o co chodzi.

Co do Beats - będę aktualizował, bo gubi ustawienia ostrzegania o przekroczeniu prędkości, na forach zagranicznych też to opisują, 2 razy restarty były, zostały po tym błędy w kilku centralach, z sufitu raz pokazywały pozycję na mapie.
Od miesiąca restartu nie miałem, ale to nie oznacza, że nie będzie.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 370
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Rafiner pisze:
10 sie 2023, 23:49
A jak ktos ma ok i nic sie nie dzieje, to zagadywac w ASO podczas przegladu o upgrade softu czy lepiej nie ruszac ? Nowy soft poprawia tylko bledy czy zwieksza wydajnosc systemu, cos daje ?
Toć pisałem, że aktualizacje poprawiają płynność działania systemu. Zauważyłem też mikro poprawki tu i ówdzie, raczej kosmetyczne i UX.

W moim ASO by Ci nie zrobili (chyba, że może za pieniądze), bo mówią tak jak kolega, że:
YoursTruly pisze:
11 sie 2023, 6:21
“Don’t touch a working system” - to jest zasada nr 1 w oprogramowaniu
Może kiedy masz 23-letnią maszynę do produkcji profili okiennych, która non stop trzepie hajs, wyposażoną w terminal na Windows NT z powyrywanymi portami, i zero backupów i zamienników :lol:

ODPOWIEDZ