Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Eleonor »

Czy po wypięciu pojawią się jakieś błędy ? Ktoś wie ?
Szukam info na innych forach lecz nic nie znajduję o tym problemie.

W obdeleven

5F - Byte 11:

00 HEX = Sound_System_no_Allocation
01 HEX = Sound_System_internal
02 HEX = Sound_System_external_MOST
03 HEX = Sound_System_external_BAP ----- mam ten
04 HEX = Sound_System_internal_individual
05 HEX = Sound_System_external_BOOSTER
06 HEX = Sound_System_external_BAP_with_presets

Może warto zmienić na ten ostatni ? Gdzieś na forum karoq to widziałem


Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: hetman72 »

Mój sub działa w miarę tylko wtedy, gdy mam zapełniony bagażnik (znaczy z 2 torby).
Inaczej to wielkie NULL.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MarKon83 »

To jest to samo co zawsze, nic nie poprawili.
A jak sie zapytasz o specifikacje glosnikow/wzmaka/suba to ci dadza numer czesci...nawet nie ma jak sprawdzic specyfikacji czegokolwiek.
Na marginesie, po wyciszeniu drzwi jak wlacze spotify i wsiadzie jakikolwiek znajomy to mowi: WoW jak ten beats daje. Tylko on nie wie ze to przede wszystkim glosniki w drzwiach a suba prawie nie ma, a wysokotonowe to szrot chisnki, ja to wiem i mi to przeszkadza

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Kuchar »

Frodo pisze:
22 maja 2020, 13:41
Kuchar pisze:
22 paź 2019, 19:56
Mam MY2020 i Beatsa 340W, gra bardzo dobrze ;)
Czy masz może porównanie czy jest lepiej względem MY2019? Czy jest sound focus?
Zastanawiam się czy faktycznie coś poprawili, czy to tylko coś inaczej liczą bo mam niemiecki cennik z grudnia 2018 i tam jest napisane "BeatsAudio™ Soundsystem 9 Lautsprecher, digitaler 12-Kanal-Verstärker, Subwoofer, 340 Watt Gesamtleistung"...
Niestety nie mam, ale w porównaniu do mojego Leona Cupry, który ma standardowe głośniki różnica jest wręcz kolosalna!!

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: BShKF »

Niecały tydzień temu odebrałem auto z Beatsami na pokładzie. Grają fajnie, czuć potencjał, ale wydaje mi się, że tak trochę "radiowo" przy odtwarzaniu muzyki ze Spotify po BT (kawałki pobrane na telefon w max jakości). Nie zagłębiałem się jeszcze za mocno w ustawienia dźwięku, ale czy jest jakiś ogólny patent, np. presety do poszczególnych gatunków muzycznych, tak żeby zmodyfikować parametry EQ i wydobyć z głośników jak najwięcej przyjemnego brzmienia?

JAckson
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:18
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: JAckson »

Ja mam wrażenie, że jakość Spotify offline w najlepszej jakości jest naprawdę słabe. Słabsze od strumieniowania w najlepszej jakości. Nawet mp3 potrafi lepiej zabrzmieć.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

BShKF pisze:
05 sie 2020, 12:18
... Nie zagłębiałem się jeszcze za mocno w ustawienia dźwięku, ale czy jest jakiś ogólny patent, np. presety do poszczególnych gatunków muzycznych, tak żeby zmodyfikować parametry EQ i wydobyć z głośników jak najwięcej przyjemnego brzmienia?
Korektor wbudowany w info wydaje się być troszkę "upośledzony" w stosunku np. do EQ w dobrych apkach, mianowicie: jeżeli przesuniemy suwak częstotliwości A do wartości przewyższającej wartość częstotliwości B (w sensie każdej, która jest obok) to częstotliwość A na tyle zaczyna dominować częstotliwość B, że zmiana ustawienia wartości częstotliwości B nie daje takiej różnicy jak w przypadku gdy suwak częstotliwości A ustawiony jest na 0 (chyba, że przewyższymy wartość częstotliwości A - wtedy częstotliwość B zaczyna dominować). Ta zależność występuje przy każdym suwaku i ustawienie optymalnego dla własnego ucha profilu jest dość karkołomne...
Osobiście korzystam z EQ wbudowanych w Spotify i Power Audio Pro, które 1) mają większą rozdzielczość tonów, 2) ustawienie dla częstotliwości są znacznie bardziej niezależne i efekt jest bardzo zadowalający :)
Za ten post autor thecichy otrzymał podziękowanie:
Frodo (05 sie 2020, 19:21)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: tomal218 »

Hi
Przetestowalem wszystkie BSS seata i powiem wam ze to nie ma basu ,ja dolozylem subwoofer aktywny z bass reflex to gra ale znajomy ma jeszcze do tego zwykly subwoofer oczywiscie aktywny i oba robia robote ale jak kto lubi
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

JAckson pisze:
05 sie 2020, 13:59
Ja mam wrażenie, że jakość Spotify offline w najlepszej jakości jest naprawdę słabe. Słabsze od strumieniowania w najlepszej jakości. Nawet mp3 potrafi lepiej zabrzmieć.
Pozwolę się z tym niezgodzić. Najwyższa jakość Spotify to strumień danych o natężeniu ok. 320 kilobitów na sekundę przy próbkowaniu 44,1 kHz zakodowany w formacie AAC i ten format technicznie (z założenia) oferuje lepszą jakość dźwięku przy tej samej ilości danych od formatu MP3. Dodatkowo, 320 kbit/s to maksymalne natężenie strumienia danych, które było stosowane w formacie MP3 a ze względu na uzyskanie mniejszego rozmiaru też nie zawsze stosowany. Tak więc z czysto technicznego punktu widzenia, dane w formacie MP3 nie mogą występować w lepszej jakości. Oczywiście nie kwestionuję Twojego subiektywnego odczucia, o którym napisałeś.. Ale! czy porównywałeś to dokładnie w tych samych warunkach odsłuchowych? (w dobrych zamkniętych słuchawkach? w dobrze wygłuszonym pomieszczeniu? na nagłośnieniu o równym paśmie przenoszenia w całym zakresie słyszalności?).. A samochód to niestety tak zmienne środowisko, że ten sam materiał może brzmieć lepiej/gorzej w zależności co najmniej kilku czynników wewnęrznych i zewnętrznych wpływających na przeniesienie strumienia (dlatego warto poszukać lepszego ustawienia EQ, najlepiej w Spotify właśnie).
Swojego czasu porównywałem bardzo dużo materiału muzycznego (na słuchawkach zamkniętych, otwartych i aktywnych monitorach) pomiędzy CD, SACD, FLAC, AAC, DOLBY 5.1 na DTS kończąć "zabawę") i dzisiejszy standard AAC (pod kątem stereo) już naprawdę nie odstaje. Słyszalna zmiana jakości następuje dopiero przy zwiększeniu próbkowania >= 96kHz (ale tu już wchodzimy w sferę i narzędzia studyjne).

JAckson
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:18
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: JAckson »

thecichy pisze:
05 sie 2020, 19:43
JAckson pisze:
05 sie 2020, 13:59
Ja mam wrażenie, że jakość Spotify offline w najlepszej jakości jest naprawdę słabe. Słabsze od strumieniowania w najlepszej jakości. Nawet mp3 potrafi lepiej zabrzmieć.
Pozwolę się z tym niezgodzić. Najwyższa jakość Spotify to strumień danych o natężeniu ok. 320 kilobitów na sekundę przy próbkowaniu 44,1 kHz zakodowany w formacie AAC i ten format technicznie (z założenia) oferuje lepszą jakość dźwięku przy tej samej ilości danych od formatu MP3. Dodatkowo, 320 kbit/s to maksymalne natężenie strumienia danych, które było stosowane w formacie MP3 a ze względu na uzyskanie mniejszego rozmiaru też nie zawsze stosowany. Tak więc z czysto technicznego punktu widzenia, dane w formacie MP3 nie mogą występować w lepszej jakości. Oczywiście nie kwestionuję Twojego subiektywnego odczucia, o którym napisałeś.. Ale! czy porównywałeś to dokładnie w tych samych warunkach odsłuchowych? (w dobrych zamkniętych słuchawkach? w dobrze wygłuszonym pomieszczeniu? na nagłośnieniu o równym paśmie przenoszenia w całym zakresie słyszalności?).. A samochód to niestety tak zmienne środowisko, że ten sam materiał może brzmieć lepiej/gorzej w zależności co najmniej kilku czynników wewnęrznych i zewnętrznych wpływających na przeniesienie strumienia (dlatego warto poszukać lepszego ustawienia EQ, najlepiej w Spotify właśnie).
Swojego czasu porównywałem bardzo dużo materiału muzycznego (na słuchawkach zamkniętych, otwartych i aktywnych monitorach) pomiędzy CD, SACD, FLAC, AAC, DOLBY 5.1 na DTS kończąć "zabawę") i dzisiejszy standard AAC (pod kątem stereo) już naprawdę nie odstaje. Słyszalna zmiana jakości następuje dopiero przy zwiększeniu próbkowania >= 96kHz (ale tu już wchodzimy w sferę i narzędzia studyjne).
Moja opinia jest jak najbardziej subiektywna oraz odniesiona tylko i wyłącznie do beatsów w atece, gdzie offlinowy spotify brzmi dość płasko.

ODPOWIEDZ