Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

Misiek pisze:
31 sty 2024, 0:57
krowka1978 pisze:
30 sty 2024, 20:38
U mnie też w bagażniku sub-a słychać.
A czy Ty jeździsz w bagażniku, czy na miejscu kierowcy ? Ma być słychać na miejscu kierowcy i pasażerów, a jak nie, to znaczy, że coś zrobili nie tak, jeżeli dla niektórych dobrze słychać go tylko w bagażniku lub przy podniesionej klapie.
Z przodu basy też są, a czy takie jak powinny? W każdym razie są, i jak dla mnie jest ok. Przy sub-ie nie chodzi o to, żeby go nie wiadomo jak było słychać. Minimalna częstotliwość sub-a jest na granicy słyszalności słuchu człowieka, która to zmienia się wraz z wiekiem, uszkodzeniami słuchu itd. Nie wiem w jakich częstotliwościach gra ten w bagażniku, muszę sprawdzić, no i reszta musi być zgrana, żeby sub nie nakładał się na pasmo głośników, też resztę muszę sprawdzić - z ciekawości. W sub-ach z zestawów głośnikowych do kompa, czy zestawów audio 2.1/kina domowego, jakoś też spektakularnie nie słychać, ale czuć - dopełnia się z głównymi - gdy suba się odłączy jest różnica. On ma dopełniać niskie tony, a nie żeby szybę w bagażniku wywaliło, czy jakieś inne efekty. Swoją drogą wielki on nie jest, żeby nie wiadomo jakie ciśnienie akustyczne robił. Wyjmijcie sobie z wkładki i zobaczcie jak "wielka" jest membrana.

Dodając, poszedłem jeszcze do auta, przełączyłem dźwięk tylko na tylne głośniki, przy których bardziej słychać obecność suba. Jeżeli ktoś chce więcej, to może podbić w equalizer'ze. We wnętrzu auta na pewno czuć obecność, że w bagażniku sobie sub pierdzi.
Jeżeli ktoś lubi "łubudubu", to ten sub i audio nie dla niego. Wtedy zamiast bagażnika pudło z subem - ehh, widziałem takie coś w jakimś rozapadającym się starym leonie, brzmiało jak kupa sraczki, wszystko rzęziło, rdza odpadała, nie grało, ale właściciel bezguścia szczęśliwy, że było "ŁUBUDUBU", wątpliwej jakości, słyszalne z km :mrgreen:


Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Capa
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Capa »

"Jeżeli wsteczne lusterko nie drży, to dupa, a nie subwoofer" :)
Za ten post autor Capa otrzymał podziękowanie:
Misiek (31 sty 2024, 11:55)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Misiek »

Capa pisze:
31 sty 2024, 11:52
"Jeżeli wsteczne lusterko nie drży, to dupa, a nie subwoofer" :)
A widziałeś kiedyś poruszającą się karoserię, dach, okna, nawet drzwi, czy "drżące / falujące" włosy jakiejś długowłosej dziewczyny z głową w oknie ? To dopiero robi wrażenie ! Natomiast czy to fajnie gra na co dzień, czy jest użyteczne, praktyczne, wątpliwe. Wszędzie potrzebny jest umiar, bo możliwości techniczne są prawie nieograniczone.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
31 sty 2024, 0:57
krowka1978 pisze:
30 sty 2024, 20:38
U mnie też w bagażniku sub-a słychać.
A czy Ty jeździsz w bagażniku, czy na miejscu kierowcy ? Ma być słychać na miejscu kierowcy i pasażerów, a jak nie, to znaczy, że coś zrobili nie tak, jeżeli dla niektórych dobrze słychać go tylko w bagażniku lub przy podniesionej klapie.
Specjalnie poszedlem dzisiaj i odlaczylem wtyczke do suba w bagazniku. Zmiana jest drastyczna. Dzwiek traci na basach i dynamice, miesistosci itp zwal jak zwal. Widac ze ten glupawy sub robi jednak robote.
Jak podbije equalizerem najnizsze tony na max to troszeczke sie poprawia, ale do suba daleko. Po podpieciu suba trzeba zjechac z najnizszymi tak jak bylo, bo sub wystarcza.
Generalnie po tych testach stwierdzam, fajnie to Beats gra, ale czy warta tak duzej doplaty to kwestia dyskusyjna, ale to Seat kreuje cene by wygladalo ze woow ale gratisow daja w pakiecie itp.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (01 lut 2024, 0:31)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
31 sty 2024, 13:02
Misiek pisze:
31 sty 2024, 0:57
krowka1978 pisze:
30 sty 2024, 20:38
U mnie też w bagażniku sub-a słychać.
A czy Ty jeździsz w bagażniku, czy na miejscu kierowcy ? Ma być słychać na miejscu kierowcy i pasażerów, a jak nie, to znaczy, że coś zrobili nie tak, jeżeli dla niektórych dobrze słychać go tylko w bagażniku lub przy podniesionej klapie.
Specjalnie poszedlem dzisiaj i odlaczylem wtyczke do suba w bagazniku. Zmiana jest drastyczna. Dzwiek traci na basach i dynamice, miesistosci itp zwal jak zwal. Widac ze ten glupawy sub robi jednak robote.
Jak podbije equalizerem najnizsze tony na max to troszeczke sie poprawia, ale do suba daleko. Po podpieciu suba trzeba zjechac z najnizszymi tak jak bylo, bo sub wystarcza.
Generalnie po tych testach stwierdzam, fajnie to Beats gra, ale czy warta tak duzej doplaty to kwestia dyskusyjna, ale to Seat kreuje cene by wygladalo ze woow ale gratisow daja w pakiecie itp.
I o to chodzi - najważniejszy jest zadowolony klient.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: JACA »

Rafiner pisze:
28 sty 2024, 22:45
Ja tylko informacyjnie. Bylo nie raz na forum, ze ktos nie slyszy jakosci Beats, ze nie dziala subwofer.
Otorz ja wczoraj otworzylem bagaznik przy dzialajacym aucie i walilo bum bum w bagazniku, tak wiec subwofer dziala przy beats.
...
Specjalnie poszedlem dzisiaj i odlaczylem wtyczke do suba w bagazniku. Zmiana jest drastyczna. Dzwiek traci na basach i dynamice, miesistosci itp zwal jak zwal. Widac ze ten glupawy sub robi jednak robote.
No to wygląda na to, że mój Beats nie działa :?
Coś mnie wczoraj tknęło, akurat stałem przy otwartym bagażniku i myślę sobie.... a zaglądnę tam do suba czy coś słychać więcej. No i nic, kompletnie nic :( Po odłączeniu wtyczki żadnej różnicy :(

edit:
Przy testowaniu OBD11 sub wydaje z siebie dźwięki, natomiast przy odtwarzaniu jakiejkolwiek muzyki jest jakby martwy. Nie słychać też żadnej różnicy w dźwięku przy zmianie ustawień dźwięku dla suba na panelu radia.
Cóż... chyba czeka mnie wizyta w ASO póki jeszcze jest gwarancja :roll: Chyba, że ktoś z Was ma jakiś pomysł :roll:
--
Jaca

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Rafiner »

JACA pisze:
19 lut 2024, 12:11
Specjalnie poszedlem dzisiaj i odlaczylem wtyczke do suba w bagazniku. Zmiana jest drastyczna. Dzwiek traci na basach i dynamice, miesistosci itp zwal jak zwal. Widac ze ten glupawy sub robi jednak robote.
No to wygląda na to, że mój Beats nie działa :?
Coś mnie wczoraj tknęło, akurat stałem przy otwartym bagażniku i myślę sobie.... a zaglądnę tam do suba czy coś słychać więcej. No i nic, kompletnie nic :( Po odłączeniu wtyczki żadnej różnicy :(

edit:
Przy testowaniu OBD11 sub wydaje z siebie dźwięki, natomiast przy odtwarzaniu jakiejkolwiek muzyki jest jakby martwy. Nie słychać też żadnej różnicy w dźwięku przy zmianie ustawień dźwięku dla suba na panelu radia.
Cóż... chyba czeka mnie wizyta w ASO póki jeszcze jest gwarancja :roll: Chyba, że ktoś z Was ma jakiś pomysł :roll:
[/quote]

Musisz jechac, bo u mnie dudni ile wlezie. Ja wiem ze to nie subwoofer domowy, co odtworzy wybuch bomby atomowej, ale nawet to dudnienie w polaczeniu z reszta glosnikow daje przyjemnosc z odsluchu muzyki podczas jazdy.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

vonstanleyos
Posty: 19
Rejestracja: 22 lut 2024, 15:28
Samochód: CUPRA ATECA
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: vonstanleyos »

Witam,

na dniach odbieram nową Atecę, nie mam w pakiecie Beats Sound, ale zastanawiam się czy fabrycznie są poprowadzone kable do bagażnika by w przyszłości bez problemu zamontować tam subwoofer?

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: DarekWa »

nie sądzę. Jak zamawia się z Beats to jest inna podłoga a zamiast koła zapasowego sub. Kabli gratis raczej nie kładą tak jak i pod hak.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor DarekWa otrzymał podziękowanie:
vonstanleyos (22 lut 2024, 16:39)
Ocena: 5.26%

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

DarekWa pisze:
22 lut 2024, 16:06
nie sądzę. Jak zamawia się z Beats to jest inna podłoga a zamiast koła zapasowego sub. Kabli gratis raczej nie kładą tak jak i pod hak.
Subwoofer jest w kole zapasowym wsadzony. :P

ODPOWIEDZ