Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: DarekWa »

Panowie podzielicie się jeszcze swoimi ustawieniami EQ w BSS?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 09 sie 2020, 14:46 przez DarekWa, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

DarekWa pisze:
09 sie 2020, 14:46
Panowie podzielicie się jeszcze swoimi ustawieniami EQ?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
W Spotify mam:
[60Hz] +2, [230Hz] 0, [910Hz] 0, [4kHz] 0, [14kHz] +3
Podbicie Basu +1 i włączona normalizacja głośności.

Power Audio Pro:
[60Hz] +3, [230Hz] 0, [910Hz] 0, [3.6kHz] 0, [14kHz] +4

Warto też zainteresować się ustawieniem dekodera Bluetooth (w opcjach programistycznych Androida), w zależności od modelu smartfona można wybrać (i skonfigurować) dekoder, który oferuje lepszą jakość transmisji audio (np. LDAC) ;)

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: BShKF »

3 miesiące + ponad 3000 km za mną i mam subiektywne, niczym nie poparte wrażenie, że Beatsy zaczęły trochę lepiej brzmieć. Bass wydaje się donośniejszy i bardziej mięsisty, a reszta mniej "radiowa", na co narzekałem od razu po zakupie. Oczywiście nie zmieniałem żadnych ustawień, oprócz lekkiego podbicia tonów niskich i wysokich, ale to zrobiłem praktycznie od razu po odebraniu auta. Nie zmieniło się również źródło dźwięku (Spotify po BT), ani muzyka którą słucham.

Możliwe, że system się już trochę wygrzał i faktycznie zaczął lepiej brzmieć? A może po prostu to ja się do niego przyzwyczaiłem i nieświadomie polubiłem?

Yerzo
Posty: 57
Rejestracja: 09 lis 2020, 9:33
Samochód: Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Yerzo »

Koledzy, nie znalazłem odpowiedzi na forum.

Posiadam Atecę FR z Beats Audio z subwooferem w kole dojazdowym. Niestety nie działa mi regulacja mocy subwoofera z poziomu radia. Ustawianie poziomu pomiędzy 1 a 9 nie daje żadnych efektów - jest tak gdy słucham radio. Zdaje mi się, że działa dopiero przy połączeniu z telefonem.

Jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: DarekWa »

Myślę że dla nas to normalne zachowanie, radio jest nadawane analogowo i jakość takiego strumienia pozostawia wiele do życzenia.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: xoy »

Czy ktoś z Was zgłaszał w serwisie wadliwe działanie Beatsów? Mój problem polega na tym, że w losowych przypadkach nagłośnienie działa z pełną mocą (tj. czuć subwoofer, a maksymalna głośność jest już może nawet przesadzona, jest efekt "wow"), a czasem działa na "pół gwizdka" (jest ok, ale bez efektu "wow").

Dotyczy to następujących konfiguracji:
- odtwarzanie pobranej muzyki ze spotify via bluetooth z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro
- odtwarzanie streamowanej muzyki ze spotify via bluetooth z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro
- odtwarzanie pobranej muzyki ze spotify via AA/Carplay z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro
- odtwarzanie streamowanej muzyki ze spotify via AA/Carplay z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro

(muzyka pobierana i streamowana w opcji "najwyższa jakość")

Efekt "wow" odtwarzanego audio da się przywrócić poprzez zresetowanie (czasem kilkukrotne) systemu infotaiment, a czasem wystarczy zgasić silnik, wyjść do sklepu, a po powrocie muzyka dudni na odpowiednim poziomie.

Podejrzewam, że losowo nie odpala wzmacniacz (?) albo któreś z ustawień (typu maksymalna głośność przy ruszaniu) psuje efekt. Zgłoszę to przy pierwszym przeglądzie, ale może ktoś już temat zbadał głębiej?

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Grzadq »

Nie wiem czy mówimy o tym samym problemie ale ... u mnie też zauważyłem problem z głośnością Beatsów, raz za głośno, raz za cicho, i wiesz gdzie był problem? Ustawienia głośności telefonu... Jak jest po kablu podłączony, daj na telefonie na maxa głośność i Beatsy walną tak, że całe osiedle w promieniu kilku km będzie wiedziało że wracasz do domu. Jak ściszysz telefon np w pracy, czy przypadkiem w trakcie rozmowy, to Beatsy też są ciche.

Przy czym zaznaczam, że nie wiem czy o taką pierdołę chodzi czy o coś poważniejszego ;-)
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

xoy pisze:
12 lis 2020, 14:39
Czy ktoś z Was zgłaszał w serwisie wadliwe działanie Beatsów? Mój problem polega na tym, że w losowych przypadkach nagłośnienie działa z pełną mocą (tj. czuć subwoofer, a maksymalna głośność jest już może nawet przesadzona, jest efekt "wow"), a czasem działa na "pół gwizdka" (jest ok, ale bez efektu "wow").

Dotyczy to następujących konfiguracji:
- odtwarzanie pobranej muzyki ze spotify via bluetooth z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro
- odtwarzanie streamowanej muzyki ze spotify via bluetooth z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro
- odtwarzanie pobranej muzyki ze spotify via AA/Carplay z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro
- odtwarzanie streamowanej muzyki ze spotify via AA/Carplay z Samsung S9 / iPhone XS / iPhone 12 pro

(muzyka pobierana i streamowana w opcji "najwyższa jakość")

Efekt "wow" odtwarzanego audio da się przywrócić poprzez zresetowanie (czasem kilkukrotne) systemu infotaiment, a czasem wystarczy zgasić silnik, wyjść do sklepu, a po powrocie muzyka dudni na odpowiednim poziomie.

Podejrzewam, że losowo nie odpala wzmacniacz (?) albo któreś z ustawień (typu maksymalna głośność przy ruszaniu) psuje efekt. Zgłoszę to przy pierwszym przeglądzie, ale może ktoś już temat zbadał głębiej?
Grzadq pisze:
12 lis 2020, 15:32
Nie wiem czy mówimy o tym samym problemie ale ... u mnie też zauważyłem problem z głośnością Beatsów, raz za głośno, raz za cicho, i wiesz gdzie był problem? Ustawienia głośności telefonu... Jak jest po kablu podłączony, daj na telefonie na maxa głośność i Beatsy walną tak, że całe osiedle w promieniu kilku km będzie wiedziało że wracasz do domu. Jak ściszysz telefon np w pracy, czy przypadkiem w trakcie rozmowy, to Beatsy też są ciche.

Przy czym zaznaczam, że nie wiem czy o taką pierdołę chodzi czy o coś poważniejszego ;-)
Panowie, zanim podejmiecie (obstawiam, że zbędną) walkę z nagłośnieniem samochodu, sprawdźcie czy wasze smartfony po połączeniu BT mają ten sam poziom głośności mediów co przy poprzednim połączeniu :)
Smartfony przy każdym połączeniu/rozłączeniu BT czy też przy podłączeniu/odłączeniu słuchawek (o przypadkowym/nieświadomym naciśnięciu przycisku głośności nie wspominając) zmieniają profil głośności (a jest ich kilka!) powracając do ustawień poszczególnych głośności wg "ostatnio zapamiętanych" dla danego profilu. Niestety nie zawsze zapamiętane wartości są ustawiane z powrotem tak samo! -> szczególnie przy parowaniu różnych urządzeń (czyli jeden infotainment i wiele smartfonów) a każde połączenie/rozłączenie BT zmienia/przywraca profil głośności. Aby sobie z tym lepiej radzić, polecam apkę zarządzającą profilami i poziomami głośności (ja w soim Mi 9 używam Volume Control+), w której możemy ustawić/przywrócić poziom głośności mediów, w przypadku info Ateki najbardziej optymalna/użytkowa wartość to 11/15.

juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: juby466 »

Kurcze szukam obecnie Ateci po FL z najwyzszym wyposazeniem navi+, pakiet xl i kilkoma innymi opcjami i kurcze jak jest w miarę wersja pasująca to nie FR z Beats. Jak w Xperience z navi+ gra audio?Pytam bo tym razem nie chcę zaczynać od wygłuszania drzwi i przerobkach z Focalem tak jak zrobilem w focusie bo potem plastiki skrzypily.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Endrju »

Jeździłem FR-ą na testach i szczerze mówiąc gra na pewno lepiej ale nie na tyle żeby dopłacać do tego systemu. Ja u siebie mam zwykle audio i gra dobrze tak uważam.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ