Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: dario37 »

@Felix ja posiadam sound focus,Ateca marzec 2017..Powiem tak:jest jakas róznica,alę nie jestem aż takim audiofilem więc nie zwracałem wiekszej uwagi. :D


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Mam Beatsy ale nie kojarzę takiego ustawienia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

@dario37, dzięki za odpowiedź. Masz Beats (nie pamiętam w sumie kiedy wszedł do oferty) czy SSS? Z ciekawości zapytam - nie posiadasz przypadkiem OBD11 lub czegoś podobnego, żeby zrobić skan? :)

@paprotek, a właśnie według instrukcji powinno być takie ustawienie. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem w innych Seatach, ale w Skodzie, VW czy Audi robi to różnicę. Jak widać na przykładzie dario37, w Seatach też było/jest. Dziwi mnie, że w topowym systemie Seata, w topowym jak dotychczas ich samochodzie zrezygnowano z opcji, która poprawiała odbiór muzyki. Czasem te ich ruchy są niezrozumiałe.
Z ciekawości będąc w serwisie na wymianie oleju muszę sobie zerknąć w którymś z samochodów salonowych i spróbuję to wyreklamować. Skoro w instrukcji jest, to czemu brakuje u nas? Pewnie to tylko kwestia kodowania, bo sprzęt jest ten sam, więc na upartego producent/serwis powinien móc tą opcję uruchomić. Nie po to dopłacałem do Beats, żeby mieć kastrata ;)

Dziwne jest też to, że jak podpinam się pod OBD11, to widzę wszystkie sterowniki poza... Infotaiment. Sterownik 5F po prostu nie wystepuje na liście. Albo w MY2019 jest przeniesiony gdzieś jako subsystem, albo coś jest u mnie nie tak. Ew. po prostu OBD11 nie radzi sobie jeszcze dobrze z MY2019, bo pewnie jakieś zmiany w sterownikach są.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: dario37 »

Tu
Obrazek
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Bart »

Co prawd ja posiadam Seat Sound oraz nie wiem jak to działa na Androidzie, ale na iPhone dźwięk poprzez Bluetooth jest o wiele "pełniejszy", bas głębszy itd niż gdy słucham poprzez CarPlay (kabel USB). Może komuś to się przyda...

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

Bart pisze:
23 sty 2019, 21:39
Co prawd ja posiadam Seat Sound oraz nie wiem jak to działa na Androidzie, ale na iPhone dźwięk poprzez Bluetooth jest o wiele "pełniejszy", bas głębszy itd niż gdy słucham poprzez CarPlay (kabel USB). Może komuś to się przyda...
Dokładnie mam te same odczucia co do słuchania muzyki za pośrednictwem iPhone dźwięk z Bluetooth jest o niebo lepszy

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

@dario37, dzięki za zdjęcie, choć chodziło mi bardziej o skan samochodu z kodowaniem dla infotaiment (gdybyś przypadkiem miał jakiś interface diagnostyczny) :)
Natomiast nie widzę u Ciebie subwoofera, czyli zakładam, że nie masz ani Seat Sound ani Beats. To jeszcze ciekawsze, że opcję związaną z DSP "dawali" w zwykłym systemie, a w Beats nie ma...

@Bart, na Androidzie (przynajmniej u mnie) np. Spotify lepiej brzmi na kablu (Android Auto) niż po BT.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

U mnie bez problemu działa muzyka (Spotify) razem z GM przy połączeniu Android Auto. Przez BT nie testowałem (bo nie ma sensu odpalać GM bez podłączenia - nawet nie mam uchwytu do telefonu w Atece ;) ), ale też nie widzę powodu, dla którego miałby nie działać.
Telefon to Note 8 na Andku 8 (najnowszy oficjalny soft).

Wojtas
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:21
Samochód: Seat Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Wojtas »

Jakość dźwięku po USB w Android Auto np ze (Spotify) jest bardzo słaba. Wielu ludzi narzeka w internecie. Przez BT (pomimo kompresji) jest trochę lepiej, ale jak dla mnie robotę robi dopiero Chromcast audio, jak się włączy w opcjach "high dynamic range" różnica jest spora.

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Barton »

Wojtas pisze:
25 sty 2019, 7:44
Jakość dźwięku po USB w Android Auto np ze (Spotify) jest bardzo słaba. Wielu ludzi narzeka w internecie. Przez BT (pomimo kompresji) jest trochę lepiej, ale jak dla mnie robotę robi dopiero Chromcast audio, jak się włączy w opcjach "high dynamic range" różnica jest spora.
Nie jest czasami tak, że dźwięk przy AA jest zawsze przesyłany przez BT?

ODPOWIEDZ