Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Madhad
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2021, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca X 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Madhad »

Szyszka pisze:
22 maja 2022, 10:38
Mam taki przypadek.
W ASO zero błędów, porobili filmy i czekam na odpowiedz gwaranta.
U mnie zdarza się ze non stop się restartuje.
Można sobie tutaj obejrzeć:


Wersja oprogramowania najnowsza. Serwis twierdzi ze Seat zrobi nowsze ale ja uważam ze wina leży po stronie sprzętu.

Cierpliwie czekam na rozwiązanie sprawy.

Kolego polecam jechać do ASO to chociaż nie będę jedyny dla Seata a będzie nas już dwoje.
Mam dokładnie to samo. Samochód ma niecały miesiąc. Podczas powrotu z urlopu, nad samym morzem zresetował się chyba z 10 razy, ale tam kompletnie nie było zasięgu. Telefon też zgubił sieć. Potem jak załapał, to do samego domu było ok. Jak byłam naprawiać kierunkowskaz w lusterku, to powiedzieli, że może się tak robić, ale bez przesady, no chociaż radio powinno pozostać, a nie pół godziny takiej dyskoteki.
Natomiast wczoraj w ogóle wszystko siadło, znaczy wyświetlał wszystko, ale nie było w ogóle dźwięku. Czy ktoś by mi podpowiedział, czy można gdzieś ustawić, żeby połączenie z telefonem nie było automatyczne, tylko jeśli ja tego chcę. Wczoraj nie udało mi się w ogóle zakończyć powiązania, bo po wyłączeniu Bluetooth włączał się sam. W Seat Connect mam: "decyduje samochód". Zgłupieć idzie od tego, chciałabym po prostu posłuchać radia i ewentualnie bezpiecznie odebrać telefon podczas jazdy, ale to mnie przerasta. Jeśli będzie się to powtarzać, to pojadę do ASO, niech dumają.



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Endrju »

No i tu jest problem. Nie da się rozmawiać przez tel w aucie mając wyłączony bluetooth, ale da się o tym decydować wyłączyć go w smartfonie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: JACA »

Madhad pisze:
02 cze 2022, 8:37
Mam dokładnie to samo. Samochód ma niecały miesiąc. Podczas powrotu z urlopu, nad samym morzem zresetował się chyba z 10 razy .....
Kiedyś już komentowałem, iż cieszę się, że moja Ateca nie ma aż tylu "bajerów" ile teraz jest do wzięcia a w dodatku niektóre z nich, czy też zastosowane technologie, są obecnie standardem. Widać, że są one jeszcze niedopracowane :roll:
Jednocześnie współczuję Wam, bo nie dość, że nie ma przyjemności z jazdy i komfortu, za który się zapłaciło to jeszcze trzeba tracić czas na jazdy do serwisu i udowadnianie, że to faktycznie nie działa :roll:
--
Jaca

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Madhad pisze:
02 cze 2022, 8:37
(...)Jak byłam naprawiać kierunkowskaz w lusterku, to powiedzieli, że może się tak robić (...)
Uwielbiam asów, którzy wygłaszają takie dyrdymały. Może zapłać za pierwszy przegląd połówkami banknotów, a jak powiedzą "ale zaraz, tu jest tylko pół banknotu", to powiedz im, że może się tak robić :lol:
Madhad pisze:
02 cze 2022, 8:37
Natomiast wczoraj w ogóle wszystko siadło, znaczy wyświetlał wszystko, ale nie było w ogóle dźwięku.
Na ten moment obserwuję takie coś gdzieś w 10% uruchomień. Pomaga wciśnięcie na długo przycisku "włącz/wyłącz" - po restarcie już dźwięk jest. Pomaga także w trakcie jazdy. Tyle, że ja narazie nie miałem takich resetów.
Madhad pisze:
02 cze 2022, 8:37
Czy ktoś by mi podpowiedział, czy można gdzieś ustawić, żeby połączenie z telefonem nie było automatyczne, tylko jeśli ja tego chcę. Wczoraj nie udało mi się w ogóle zakończyć powiązania, bo po wyłączeniu Bluetooth włączał się sam. W Seat Connect mam: "decyduje samochód". Zgłupieć idzie od tego, chciałabym po prostu posłuchać radia i ewentualnie bezpiecznie odebrać telefon podczas jazdy, ale to mnie przerasta. Jeśli będzie się to powtarzać, to pojadę do ASO, niech dumają.
O ile mi wiadomo, raz sparowane urządzenia bluetooth pamiętają się i musisz samodzielnie zerwać takie zapamiętane połączenie (jest gdzieś taka opcja, teraz nie za bardzo mam możliwość sprawdzić gdzie to było).

No niestety, dla kogoś, kto używa na codzień komputera osobistego albo smartphone'a, poziom stabilności i użyteczności tych systemów jest nieciekawy.

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Dziś 4h s ASO. Podobno Seat przygotował jakieś ulepszenie w oprogramowaniu. Z tego co zauważyłem to zaktualizowali mapy nawigacji po za tym nic więcej.
Usterki nie udało się usunąć. Zczytali bloki danych po raz kolejny wysłali do Seata i trzeba czekać dalej na wskazówki dla ASO.
Moje podejrzenia na temat uszkodzonego sprzętu jak najbardziej się potwierdzają ale Seat za wszelka cenę chce znaleźć przyczynę tej usterki bez pochopnej wymiany na nowy sprzęt. Obstawiam tak jak kolega prędzej pisał, ze będzie uszkodzona pamięć.
O dalszych losach będę informował.

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Kamil89 »

Mnie też czeka wizyta w następnym tygodniu w serwisie, w dalszym ciągu radio się zawiesza co jakiś czas przycina muzykę podczas grania oraz są zauważalne lagi podczas szperania w systemie, do tego nie można się połączyć z seat connect od samego początku, nawet przydarzyło mi się ze samoczynnie zmienił kolor podwietlanie drzwi oraz wyłączył samoczynnie składanie lusterek po zaryglowaniu samochodu juz myslalem ze cos się stało z silnikami w lusterkach

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Wczoraj na trasie. Beats cały czas gra, Apple Car Play aktywne i gra. I nagle muszę wykonać połączenie telefoniczne. I cisza. Widzę, że nawiązuje połączenie (lecą sekundy rozmowy), potem też odbieram od dzwoniącego (też lecą sekundy rozmowy) - ale na głośnikach cisza.

Restart infotainment'u na to nie pomógł. Przy kolejnym uruchomieniu auta już mogłem dzwonić...

PS. O ilości uwagi jaką musiałem poświęcić na te wszystkie próby zadzwonienia - nie wspomnę. Telefonem w ręku zrobiłbym to 500% bezpieczniej...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Misiek »

Tak dla pewności - opisujecie przypadki, problemy WYŁĄCZNIE w sytuacji posiadania Beats Sound ? Przy standardowym audio z Xperience tak się nie dzieje ? Pytam, bo chciałbym wcześniej (przed zakupem, odbiorem) wiedzieć, czy spodziewać się AŻ takich problemów, czy nie ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Endrju »

Ja nie mam Beats i nie mam problemów.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: TomeL »

Ja mam i też nie mam problemów. .

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ