Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Witajcie,
wiem, że dużo osób czeka na recenzję Beatsów i zastanawia się czy są warte ponad 2k zł.
Jako, że chyba będę pierwszą osobą na forum, która posiada ten gadżet, to zamierzam się podzielić swoimi obiektywnymi odczuciami.
Na chwilę obecną samochód stoi już na placu u dealera i czeka na przeglądy, ceramiki etc... jednakże udało mi się zajrzeć i chociaż zrobić fotkę jak oznaczone są głośniki z tą opcją. Zdjęcie poniżej, a więcej informacji i recenzja już niebawem :)
Pozdrawiam.

Obrazek



Sponsor

Beats Sound System w Ateca

Sponsor


nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: nkbor »

Czekam na opis doznań słuchowych. Wygląd to nie wszystko jak z pudełkiem od Pandory bez zawartości to tylko ładne opakowanie :)
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: szczekas »

Również czekam na wrażenia. Beatsy zamówiłem trochę w ciemno :)
Ale miałem cichą nadzieję, że znaczki będą bardziej w tym stylu:

Obrazek

obrazki jpg
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

Również nad tym myślałem, ale ponieważ pracuję w branży audio, wiem że Beats bywa bardzo nierówny i wybrałem bezpieczne Seat Audio, które słyszałem na własne uszy i brzmiało przyzwoicie. Z niecierpliwością czekam na doznania z Beatsa!

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

A seat audio to z jakiej firmy mają nagłośnienie ? bo chyba seat sam tego nie robi ?
A tak tylko moje zdanie to myślę że Beats na 100% będzie lepszy od pozostałych opcji ale to tylko moje zdanie

Pozdrawiam!

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

A zapomniałem dodać! Jeśli nie zrobią wyciszenia drzwi jak się należy to żaden system nie będzie grał dobrze :(
Bo np: u mnie jest tragedia z tymi brzęczącymi drzwiami czekam tylko jak się zrobi cieplej biorę się za wyciszenie i zmianę audio na HELIX od audiotec FISCHER

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Luk4as »

Ma ktos? Mozna prosic o recenzje ?

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Czuje się wywołany do tablicy :)
Na wstępie wspomnę, że mam porównanie do Opla Astry 4, Skody Octavii, Skody Rapid, VW Passata B6.
Najgorzej Opel, obie Skody porównywalnie lepiej od Opla, najlepiej z tego porównania Passat, który grał naprawdę bardzo dobrze!
No a Beatsy... Po pierwsze na dzień dobry zaskoczyło mnie jak czysto grają. Później, jak głośno bez żadnych zniekształceń. No i na koniec, ilość tonów niskich jest czasem aż zbyt duża. Naprawdę czuć niskie tony, głośniki schodzą bardzo nisko, symulator na 30Hz a głośniki dalej dawały ciśnienie akustyczne! Cały zestaw gra bardzo dobrze, zarówno wysokie tony jak i średnie są bardzo przyjemne, nie ma piszczenia, nie ma syczenia. Basy bardzo mocno dają znać na całym ciele, czuć siłę ciśnienia jaką wytwarzają głośniki. Jetem zachwycony, bo nie spodziewałem się aż tyle. W porównaniu do standardowego zestawu - w sumie nie ma co porównywać. Grają czyściej, słychać więcej szczegółów, niskie tony grają a nie buczą! Na razie nic nie trzeszczy i nie słuchać drzwi, ale nie potrafię stwierdzić jakości wygłuszenia.
Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem i nie żałuje tych 2k zł. Uważam że warto. Nie dostaje się tak jak w Seat Sound tylko głośnika niskotonowego, tylko dużo lepszej jakości cały zestaw audio. Tak uważam.
Nie jestem audiofilem, ale lubię i czuję wielką różnicę pomiędzy standardowym nagłośnieniem i jak dla mnie jest to nawet więcej niż oczekiwałem.

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

Dzięki za recenzję ;) Interesuje mnie jeszcze kilka rzeczy:

1. Czy dyspozycji w equalizerze są trzy pasma/suwaki czy może więcej?
2. Czy jakieś dodatkowe miejsce zabiera sub, czy również siedzi w kole zapasowym? Czy może nie ma w ogóle suba?
3. Czy jako "standardowy zestaw" określasz Seat Sound System, czy zupełnie podstawowy bez dopłaty?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 21:43 przez Macias, łącznie zmieniany 2 razy.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Luk4as »

Dziekuje paprotek

ODPOWIEDZ