Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: juby466 »

Cena powiedzmy taka sama, ale jeżeli nie ma przepaści wolę w tej samej cenie mieć podgrzewaną szybę i składany hak...



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Endrju »

Jeśli ja miałbym wybierać to zdecydowanie wybrałbym hak i szybę. Bo naprawdę standardowe audio gra przyzwoicie a Beats jeśli chodzi o jakość/cena to nie warto wydawać tych pieniędzy. Nawet na forum są forumowicze którzy i tak wygluszali wnętrze i narzekali na subwoofer.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: DarekWa »

ja ustawiłem jakoś w miarę ok ten system i słucham radia z netu po Android Auto i głośnik z bagażnika wprawia autko w drżenie.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Rafiner »

A w FR jest to w cenie 999 zł. Za to w Excellence mamy navi+, co jest jeszcze gorsze. Navi to kupa, z tego bym chętnie zrezygnował.
Już sam VC warta tych 999 zł w pakiecie.
Poza tym Ateca z FR zyskuje na wyglądzie względem Exc, zwłaszcza teraz, bo nie ma srebrzanki w zderzaku z tyłu, tylko ciemne plastiki.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: juby466 »

Akurat może załapię się u teścia jako współwłaściciel na zniżkę pracowniczą, ale tam są same Xperience 2021. Zamiast płacić 145k wyjdzie mi poniżej 120k a podobnie wyposażoną FR 2020 najtaniej kupię za 130k więc chyba nie będę miał za dużego wyboru. Jakby nie wypaliło to wezmę FR.

Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: aigner »

Witam wszystkich wiosennie,
i mam kilka pytań:
1. Czy to możliwe, żeby beats audio miało ustawiony maksymalny poziom głośności, i nie dało się fizycznie posłuchać po prostu bardzo głośno muzyki? Mam problem, bo muzyka z pendrive nie gra jakoś wcale głośno, a na skali głośności infotainment audio mam już max. I bynajmniej nie jest to wina zbyt cichych plików mp3. Grałem te same pliki zarówno w audi czy mercecesie i nie jest to ich wina. Nijak nie jestem w stanie "wziąć" głośniej tak, żeby np. nie dało się rozmawiać z pasażerem. Gdzieś się to ustawia / zmienia? I zaznaczam, że nie chodzi o muzykę z android auto i opcji glośności samego telefonu.

2. Czy to na prawdę możliwe, żeby nie było słychać różnicy w natężeniu basów z subwoofera przy suwaniem lewego suwaka w equalizerze? Czy jest na samej gorze, czy jest na dole, ilość basów jest taka sama - znikoma. To możliwe, żeby Beats był tak do d..py? Zgłaszać to w serwisie?

3. Czy u Was również przy odtwarzaniu mp3 z pendrive jakość dźwięku bywa różna? Te same pliki / utwory czasem brzmią jak żyleta, a czasem są jakby przytłumione i soprany jakieś dziwnie przesterowane. Za chwilę jest ok. Wracam do auta, odpalam i znów jakby spadek jakości... za 2 minuty się poprawia.... O co chodzi? Pendrive markowy (wyprobowałem kilka), pliki audio dobre (grane w różnych autach i na różnych odtwarzaczach).

4. Radio internetowe - istnieje coś takiego? Bo teoretycznie w systemie widzę taką opcję, ale jak klikam, to mam komunikat, że ta opcja jest niedostępna. Od czego zatem zależy jej uruchomienie? Wszystkie Seat Connect i inne rejestracje, aktualizacje itp są zrobione. Samochód jest podłączony, bo odpowiednie ikonki się wyświetlają... Co więc z tym radiem internetowym? Jak to uruchomić?

Dodam, że pytania moje dotyczą infotainment w Atece FR po faceliftingu 2020 z Beats Audio.

Dzięki za jakieś podpowiedzi.

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: mczelny2401 »

Zmniejsz poziom głośności subwoofera np na 0 bo inaczej obcinana jest maksymalna głośność

Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: aigner »

mczelny2401 pisze:
09 kwie 2021, 14:23
Zmniejsz poziom głośności subwoofera np na 0 bo inaczej obcinana jest maksymalna głośność
Dzięki za radę, ale to nie to :-(
Zmniejszyłem i nic się nie zmienia. Nadal głośność radia czy muzyki jest ustawiona aż na 3/4 skali, a spokojnie przy tym poziomie komfortowo sobie można rozmawiać.
Panowie, macie jakiś pomysł o co chodzi?

Piotr_z
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2021, 19:00
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Piotr_z »

Witam,
Miałem ten sam problem.
1. Podłączyłem tel przez BT.
2. Włączyłem muzykę z Deezer.
3. Zmieniłem w ustawieniach dźwięku BT w aucie na opcje "głośno".
4. W trakcie grania muzyki podpiąłem tel kablem i przełączyłem na android auto.
5. Po podłączeniu tel kablem Muzyka nieco przycichła, ale jest zdecydowanie głośniej.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Dziś taka przygoda. Ruszyłem w drogę, radio/muzykę zacząłem odpalać dopiero jadąc. I kompletna cisza. Nie było dźwięków systemu, nie grało ani radio ani spotify. Oczywiście odtwarzanie biegło, ale cisza w głośnikach. Za nic nie byłem w stanie tego naprawić na trasie.

Po kolejnym uruchomieniu auta wróciło do normy.

Zdarza się Wam? Jeżeli tak - jak często?

ODPOWIEDZ