Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
KuteK
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:13
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: KuteK »

Mam seat sound system więc dalsze kombinacje to kolejne inwestycje, a różnica w kwocie przy zakupie pomiędzy SSS a BSS jest bardzo mała i na pewno warta zachodu. Poza tym nie jestem zwolennikiem jakiegokolwiek niepotrzebnego rozbierania samochodu - w moim drugim aucie robiłem audio i wrzucałem nawigację. Niby wszystko jest dobrze zrobione ale plastiki się już nie trzymają tak dobrze jak fabrycznie zamontowane i potrafią skrzypieć kiedy przed modami była błoga cisza. Może w nowym fabrycznie samochodzie by nie było tak źle ale po jednym kiepskim doświadczeniu wolę tego nie powtarzać i pozostaje mi tylko wewnętrzny ból :) :) :)



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Luk4as »

Jestem podobnego zdania co Kutek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

Wasze porady w ustawieniu equalizera nie są do końca dobre ponieważ "gmerając" w tych ustawieniach zmuszacie głośniki do grania tonów, do których nie są stworzone...to tak w skrócie. Wg. mnie dopłata do SSS też jest wygórowana. Bo głośniki idą na montaż dokładnie takie same jak w serii w Xcellence. Koszt mat na drzwi przednie i tylne to 450zł, kosztów robocizny nie uwzględniam bo robiłem to sam. Różnica w graniu seryjnych głośników na equalizerze ustawionym na 0 w porównaniu do niewygłuszonych drzwi....bezcenna. Żadne gmeranie w ustawieniach nie dało w najmniejszym stopniu efektu po wygłuszeniu. Dodam, że ustawiony mam na granie sam przód. Tył kompletnie nie gra. Zapytacie co z gwarancją. Jestem w trakcie reklamowania źle działającej prawej, przedniej szyby pasażera. Dogadałem się, że sam wytnę już zaklejony otwór technologiczny a oni zrobią co w ich mocy. Pokazałem im całą fotorelację i wytłumaczyłem, że nie ingerowałem w siłownik szyby ani prowadnice.

Polecany tu subwoofer Kicx....proszę bądźmy poważni. Ile można oczekiwać od tak płaskiego głośnika.

Każdemu kto chce niskim nakładem coś uzyskać to proponuję wygłuszcie sam przód auta a zobaczycie jaka jest różnica. Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony. Teraz szukam czasu na wygłuszenie tylnych drzwi.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »


Janisz pisze:Polecany tu subwoofer Kicx....proszę bądźmy poważni. Ile można oczekiwać od tak płaskiego głośnika.
Ale widziałeś i słyszałeś, czy tylko piszesz dla samego pisania?

Tak się składa, że gdybym nie usłyszał to też bym nie uwierzył jak takie metalowe pudełko może wzbogacić dźwięk w aucie o niskie tony. Ale słyszałem i byłem w szoku! Dlatego polecam jeśli ktoś nie chce wsadzić subwoofera na pół bagażnika, albo nie ma innej opcji np. na sub w kole. Uważasz że 13cm albo 16cm "sub" z fabrycznych zestawów gra lepiej? Mam Beatsy i uważam że ten cudo które pokazałem gra lepiej i da się go lepiej wysterować. Tyle ode mnie.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

Janisz pisze:Wasze porady w ustawieniu equalizera nie są do końca dobre ponieważ "gmerając" w tych ustawieniach zmuszacie głośniki do grania tonów, do których nie są stworzone...to tak w skrócie.
Przecież to tylko zwykła korekta barwy w zakresie 125hz -10khz, głośniki zagraj taki zakres do jakiego zostały zaprojektowane i nic więcej, i przy takiej mocy wzmacniacza jak seryjnie, na pewno nic im nie grozi, co najwyżej niskotonowy może zacząć harczeć, jak wygłuszyłem drzwi to mogę słuchać w ustawieniach na maxa i nic nie harczy, przed wygłuszanie głośnik pracował jakby w powietrzu więc harczenie się pojawiało. Teraz zyskały coś na kształt pudła kolumny, więc pracują bez zarzutu.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

paprotek pisze:
03 lis 2018, 18:46
Janisz pisze:Polecany tu subwoofer Kicx....proszę bądźmy poważni. Ile można oczekiwać od tak płaskiego głośnika.
Ale widziałeś i słyszałeś, czy tylko piszesz dla samego pisania?

Tak się składa, że gdybym nie usłyszał to też bym nie uwierzył jak takie metalowe pudełko może wzbogacić dźwięk w aucie o niskie tony. Ale słyszałem i byłem w szoku! Dlatego polecam jeśli ktoś nie chce wsadzić subwoofera na pół bagażnika, albo nie ma innej opcji np. na sub w kole. Uważasz że 13cm albo 16cm "sub" z fabrycznych zestawów gra lepiej? Mam Beatsy i uważam że ten cudo które pokazałem gra lepiej i da się go lepiej wysterować. Tyle ode mnie.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Przyznaję, że nie słyszałem. Może zbyt płytko opisałem co miałem na myśli. Zapewne ten głośnik, który poleciłeś spowoduje, że będziemy go chwalić. Natomiast jeżeli przyrównamy go zaraz do np. suba Re Audio 10" zamontowanego w dobranej litrażem skrzyni stwierdzimy, że poprzedni Kicx nie grał za dobrze ;) Oczywiście będzie to kosztowało więcej ale doznania też będą inne. Audio to temat rzeka. Sam napalałem się na procek DSP ze wzmakiem i zrezygnowałem bo to co zrobiłem zaspokoiło moje potrzeby na tyle na ile jeżdżę JA Atecą.

Aha i dodam, że mam TIDAL'a najlepszą opcję i to też dużo daje w kwestii wykorzystania potencjału seryjnego audio w wygłuszonych drzwiach 8-)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

Pepeg pisze:
03 lis 2018, 20:14
Janisz pisze:Wasze porady w ustawieniu equalizera nie są do końca dobre ponieważ "gmerając" w tych ustawieniach zmuszacie głośniki do grania tonów, do których nie są stworzone...to tak w skrócie.
Przecież to tylko zwykła korekta barwy w zakresie 125hz -10khz, głośniki zagraj taki zakres do jakiego zostały zaprojektowane i nic więcej, i przy takiej mocy wzmacniacza jak seryjnie, na pewno nic im nie grozi, co najwyżej niskotonowy może zacząć harczeć, jak wygłuszyłem drzwi to mogę słuchać w ustawieniach na maxa i nic nie harczy, przed wygłuszanie głośnik pracował jakby w powietrzu więc harczenie się pojawiało. Teraz zyskały coś na kształt pudła kolumny, więc pracują bez zarzutu.
Nie jestem w tym ekspertem a wiedzę czerpię od osoby, która zajmuje się car audio i startuje nawet w zawodach. Głośnikom może i się nic nie stanie ale gmerając w equalizerze wymuszamy na nich granie pasma, do którego nie są stworzone.

Ja po wygłuszeniu też mogę odpalić na full a w połączeniu z jakością z TIDAL'a hifi piosenki brzmią zupełnie lepiej 8-)

Equalizer jest aby każdy sobie w nim gmerał. Róbcie co chcecie....dostrajajcie wszystko pod swoje "uszy".
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Pepeg »

To jaki zakres pasma ,,wymuszamy,, do którego nie zostały stworzone? Na głośnikach nic nie wymusisz, zagrają taki zakres do jakiego zostały zaprojektowane i nic poza tym. Co najwyżej możesz je spalić lub uszkodzić mechanicznie po podaniu za dużej mocy. Wklejam jeszcze pasmo przenoszenia w jakim pracują nasze głośniki i zakres korekcji naszego equalizera.Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

@Pepeg, masz rację i nie masz jej zarazem :)
"Gmeranie" w equalizerze nie uszkodzi głośników oczywiście, ani nie powinno spowodować żadnych skutków ubocznych, gdyż w ten sposób zwiększamy po prostu głośność pewnego zakresu pasma. Co najwyżej uzyskamy gorsze brzmienie.
Nie masz racji o tyle, że o ile prawdą jest, że głośnik zagra tylko tą część pasma która fizycznie może zgrać, o tyle jeżeli puścimy na niego pasmo szersze, nie pozostanie to bez wpływu na jakość dźwięku. Po prostu głośnik będzie próbował zagrać to, czego nie umie i w ten sposób jakość tego, co umie zagrać zostanie zdegradowana. Po to właśnie stosuje się zwrotnice, żeby głośnik grał tylko to pasmo, które mu najbardziej pasuje. Bardzo często nawet zwrotnicą ogranicza się pasmo które głośnik teoretycznie umie zagrać, bo wtedy po prostu lepiej brzmi.
Co do używania EQ, to tak naprawdę nie powinno się tego robić w miarę możliwości. W teorii przy ustawieniu wszystkiego na 0, powinniśmy usłyszeć to, co założył sobie realizator dźwięku. Jeżeli tak nie jest, to sprzęt lub nagranie/kompresja/kodek są kiepskie. Oczywiście nie każdemu musi się podobać to, co założył sobie realizator, ale to już inna bajka.
Ale to tylko taka audiofilska teoria (której ja się trzymam :) )

Edit: teraz zerknąłem na ta charakterystykę głośników. Ciekawe. Woofery niby grają do 3kHz, a twittery od 5kHz. Czyli między 3 a 5kHz jest dziura? Bez sensu...

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

Felix pisze:
03 lis 2018, 23:29
@Pepeg, masz rację i nie masz jej zarazem :)
"Gmeranie" w equalizerze nie uszkodzi głośników oczywiście, ani nie powinno spowodować żadnych skutków ubocznych, gdyż w ten sposób zwiększamy po prostu głośność pewnego zakresu pasma. Co najwyżej uzyskamy gorsze brzmienie.
Nie masz racji o tyle, że o ile prawdą jest, że głośnik zagra tylko tą część pasma która fizycznie może zgrać, o tyle jeżeli puścimy na niego pasmo szersze, nie pozostanie to bez wpływu na jakość dźwięku. Po prostu głośnik będzie próbował zagrać to, czego nie umie i w ten sposób jakość tego, co umie zagrać zostanie zdegradowana. Po to właśnie stosuje się zwrotnice, żeby głośnik grał tylko to pasmo, które mu najbardziej pasuje. Bardzo często nawet zwrotnicą ogranicza się pasmo które głośnik teoretycznie umie zagrać, bo wtedy po prostu lepiej brzmi.
Co do używania EQ, to tak naprawdę nie powinno się tego robić w miarę możliwości. W teorii przy ustawieniu wszystkiego na 0, powinniśmy usłyszeć to, co założył sobie realizator dźwięku. Jeżeli tak nie jest, to sprzęt lub nagranie/kompresja/kodek są kiepskie. Oczywiście nie każdemu musi się podobać to, co założył sobie realizator, ale to już inna bajka.
Ale to tylko taka audiofilska teoria (której ja się trzymam :) )
Lepiej tego nie można ująć. Ja też byłem zwolennikiem gmerania w equalizerze...słuchania na głośnikach podłączonych również z tyłu. Poznałem osobę, która działa w CA i oduczyłem się podstawowych błędów....grzebania w equalizerze i słuchania muzyki na głośnikach grających na tylnej kanapie ;)

Tak jak Felix napisał odnośnie słuchania piosenek z equalizerem na 0. Powinniśmy usłyszeć to co "twórca" chciał abyśmy usłyszeli.

Oczekujecie od Ateci aby grało w niej lepiej....nie żałujcie decyzji, że nie wydaliście kasy na Seat Sound System czy Beats Audio. Zainwestujcie w wygłuszenie przednich drzwi. Później możecie dorzucić np. wzmacniacz z procesorem dźwięku....następnie dorzucenie suba albo zmiana przedniego zestawu. Wszystko zależy od tego jakie są Wasze potrzeby/oczekiwania.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ