Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

Widząc powyższe daruję sobie aktualizację. Zaniku dźwięku jeszcze nie miałem, od ponad tygodnia bez restartu, więc na razie przyzwyczaję się do gubienia 1 ustawienia... Teraz pomyśleć jak to wszystko może działać w zabawkach na baterie


Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

Warto się fatygować, żeby podbić wersję z 0837 na 0841?
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

Miałem cisze przed aktualizacją, ale jakoś naprawdę sporadycznie, teraz jakby częściej. I jakby była taka zależność, że nastaje ona jak wjadę na jakieś wyboje... Jakby coś się wtedy luzowało na jakichś złączach...

Po aktualizacji póki co nie wystąpiło ciągle restartowanie się systemu audio, więc o tyle na plus. :)

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 352
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Myślę, że jest bardzo duża szansa, że problemy są natury hardware'owej, a nie software'owej. W przypadku oprogramowania już dawno znalezionoby coś nawet w kiepsko napisanych logach. A ponadto, występowałaby raczej jakaś prawidłowość i powtarzalność.

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

Dzisiaj znowu podczas jazdy i jakby podczas wybojów nastała cisza i wielokrotne resety nie pomogły, dopiero jak zgasiłem samochód po podróży i trochę postał, to odzyskał głos. Jestem co raz bardziej zażenowany.

Jak tylko zapadła cisza, to z głośników dobiegł taki dziwny dźwięk, takie trochę "bum" lub "buk" i cisza. Nie działa radio, muzyka po bt czy aa. Dźwięku połączenia przychodzącego również nie było słychać, ale po odebraniu rozmówca mnie słyszał (ja jego nie), więc oznacza to, że wszystko działa, system, mikrofon, ale nie głośniki.

Zastanawiam się co z tym jeszcze zrobić, bo najchętniej to chciałem od razu z drogi zajechać do aso i zostawić z żądaniem naprawy i odbioru bez tak żenującej usterki, ale już serwis był zamknięty. Tylko pewnie jak zajadę, to powiedzą, że nie ma żadnej aktualizacji i nic nie mogą...

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

Walnięty wzmacniacz?
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

krowka1978 pisze:Walnięty wzmacniacz?
Coś może być.

Generalnie po ostatnich akcjach obstawiam właśnie problem fizyczny ze sprzętem czy połączeniami, a nie oprogramowanie.

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

Wizyta w aso. Aktualizacja oprogramowania miesiąc temu miała pomóc i niby innym pomaga, u mnie jednak nie. Aktualnie robią jakiś reset rejestru systemu, może pomoże. Jak nie, to za jakiś czas przyjechać znowu, będą szukać w sprzęcie...

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 352
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

W temacie głośności Beats. Nie zakładam, że ktoś poza mną jeszcze o tym nie wiedział, ale może jednak nie tylko ja się okażę amatorem... :)

Wracałem dziś z aktualizacji softu w ASO i miałem trochę czasu żeby pobawić się dźwiękiem. I odkryłem jedno ustawienie, przynajmniej częściowo odpowiedzialne za problem głośności u mnie. Otóż w systemie jest opcja ustawienia rozmieszczenia dźwięku w pojeździe. I okazało się, że praktycznie od początku mam to ustawione centralnie, tzn w środku pojazdu, pomiędzy przednimi i tylnymi siedzeniami. Pamiętam, że eksperymentowałem krótko po kupnie auta i wydawało mi się, że tak brzmi najlepiej, najpełniej, także dla kierowcy. Nigdy nie sprawdzałem wpływu tego ustawienia na głośność. Tak zostało.

No i dziś zacząłem eksperymentować, ale już pod kątem głośności. No i okazało się, że niegdyś przesunięcie punktu rozmieszczenia do centrum... obniżyło dostępną głośność przednich głośników! Czyli w zasadzie cały czas grały na pół gwizdka (przynajmniej przysłowiowo, bo w dB to nie wiem). Kiedy przesunąłem dziś punkt rozmieszczenia mocno do przodu, to nagle dostałem decybeli, których wcześniej nie było. Nie sądzę, aby nadal był to poziom, który wszystkich będzie satysfakcjonował, ale jest wyraźnie głośniej.

Jeżeli się nad tym zastanowić, to ma to oczywiście sens. System ma jakąś tam głośność 100%. Żeby przesunąć punkt centralny z tyłu, konieczne jest zejście z mocą z przodu. Rozczarowująca jest przy tym wszystkim ilość dB przy 100%.

Jednocześnie w ASO powiedzieli mi, że nie słyszeli aby temat głośności systemu był w jakikolwiek sposób adresowany przez dostępne aktualizacje.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: krowka1978 »

Mi głośność pasuje, gdy idzie jeszcze wytrzymać ;) Mam ustawione centralnie.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

ODPOWIEDZ