Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

patryk7133 pisze:
14 mar 2018, 0:54
Witam co do wzmacniacza to z pewnością jest tutaj:
Obrazek
A co do reszty to sam jestem ciekaw jak to wygląda z BSS

Ps: Z tego co piszą na zagranicznych forach. To BSS różni się tylko wzmacniaczem w stosunku do SSS podobno głośniki są takie same. Nie jest to potwierdzone jeszcze ale jeśli tak by było to była by to bezczelność ze strony seata.

Pozdrawiam!



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

Dzięks. A ja myślę, że patrząc na w miarę niską cenę, to nawet ma to sens. Placimy 1200 pln za dodatkowy sub (SSS) i kolejne 1000 pln za wzmacniacz (BSS). Jeśli głośniki są w miarę, to dobry wzmacniacz może je ładnie pobudzić.

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Manek »

Nonsens. Sam wzmacniacz ma za zadanie tylko i wyłącznie wzmocnić wygnał wejściowy kosztem energii elektrycznej i wystawić na wyjście już wzmocniony. I nie zmieni kolorystyki głośników tylko sprawi że radio je uciągnie nic więcej. A tą kolorystykę względem SSS czy podstawy słychać. Po za tym po co sygnować głośniki znaczkami Beatsy?

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

No w sumie tak, ale pod warunkiem, że wzmacniacz nie zawiera przedwzmacniacza. A pewnie zawiera.
Po co? Żeby dobrze opakować produkt. Większość ludzi nie kuma podziału systemu audio na poszczególne komponenty.
Cały czas zastanawiam się nad upgradem do BSS i oczywiście wolałbym, żeby tak nie było.

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Manek »

Ja robiłem porównania w Ibizie. Jestem fanem dobrego audio zarówno w domu jak i w aucie. I to nie mogą być te same głośniki. Za duża przepaść je dzieli, a sam wzmacniacz czy przedwzmacniacz nie stworzy z byle czego filharmonii. No ale może znajdzie się ktoś kto posiada BSS i ściągnie jedną osłonę któregokolwiek głośnika i nas oświeci.

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

Domówiłem właśnie, trochę w ciemno. Zakładam, że gorzej być nie może, jedynie tak samo bądź lepiej :)

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »

Ja posiadam i zamierzam popatrzeć co piszczy w trawie, ale niech wreszcie zrobi się cieplej...

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Manek »

No to czekamy na wiosnę :)

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MusiC ManiaC »

Panowie, może nie w temacie ale przed zakupem ateci studiowałem wszystkie posty dotyczące audio, i powiem szczerze że raczej nastawiałem się na marnej jakosci odczucia muzyczne nie mając beats sound system, a dzis miła niespodzianka :) , według mnie standardowe naglosnienie wcale nie gra tak źle, nie piszę tu o radiu lecz o spotify premium oraz CD palyer. Być może spowodowane jest to tym, że głównie słucham trance i electro, a jesli chodzi o ten rodzaj muzyki to słyszę zarówno dobry bas (bez brzęczenia drzwi) oraz tony wysokie i srednie. OK rozumiem ktos powie: przesiadłem się z Fusion-a a to epoka, ale wierzcie mi jestem trochę wymagający jesli chodzi o jakosć muzy,
no chyba że słuchając BSS spadłbym z "krzesła" czyli fotela ? :)

Piszę o tym dlatego że przeciętny użytkownik którego:
1. Nie stać na Beats
2.Bierze samochód już dostępny ze stocku dilera (tak jak w moim przypadku)

A lubiący posłuchać muzyki w samochodzie może trochę zrazić się do tego samochodu studiując nasze forum.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: dario37 »

MusiC ManiaC pisze:
21 mar 2018, 20:59
Panowie, może nie w temacie ale przed zakupem ateci studiowałem wszystkie posty dotyczące audio, i powiem szczerze że raczej nastawiałem się na marnej jakosci odczucia muzyczne nie mając beats sound system, a dzis miła niespodzianka :) , według mnie standardowe naglosnienie wcale nie gra tak źle, nie piszę tu o radiu lecz o spotify premium oraz CD palyer. Być może spowodowane jest to tym, że głównie słucham trance i electro, a jesli chodzi o ten rodzaj muzyki to słyszę zarówno dobry bas (bez brzęczenia drzwi) oraz tony wysokie i srednie. OK rozumiem ktos powie: przesiadłem się z Fusion-a a to epoka, ale wierzcie mi jestem trochę wymagający jesli chodzi o jakosć muzy,
no chyba że słuchając BSS spadłbym z "krzesła" czyli fotela ? :)

Piszę o tym dlatego że przeciętny użytkownik którego:
1. Nie stać na Beats
2.Bierze samochód już dostępny ze stocku dilera (tak jak w moim przypadku)

A lubiący posłuchać muzyki w samochodzie może trochę zrazić się do tego samochodu studiując nasze forum.
Może masz trochę racji,ale w tej klasie auta mogli w standardzie dać coś lepiej grającego.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ