Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Niestety nie.
Czasem chodź nie tak często jak poprzednio system potrafi się zawiesić.
Teraz np zmniejszyła się max głośność radia.
Czekam na odpowiedz serwisu co dalej.
Zadali pytanie do Seat i czekamy na odpowiedz.



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: aigner »

Rok temu, z dnia na dzień maksymalna głośność radia u mnie też się zmniejszyła.
Przeinstalowanie systemu w ASO nie pomogło.
Co ciekawe, przy odtwarzaniu muzyki z pendriva, po wyjściu z samochodu, i powrocie radio startuje z odtwarzaniem wciąż od tego samego utworu. Bez względu na to, co było odtwarzane wcześniej, 9 razy na 10 wyjść, muzyka startuje znowu z tego samego miejsca. No szlag człowieka trafią, wrrrr

Szyszka pisze:
10 gru 2022, 7:10
Niestety nie.
Czasem chodź nie tak często jak poprzednio system potrafi się zawiesić.
Teraz np zmniejszyła się max głośność radia.
Czekam na odpowiedz serwisu co dalej.
Zadali pytanie do Seat i czekamy na odpowiedz.

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Kolejny termin ustalony. Będzie kolejna zmiana softu i kolejne poprawki.
Z racji ze długie terminy w ASO efektem będę mógł się pochwalić po nowym roku.

Użytkownikom Ateca będą indywidualnie usuwać usterki bo w każdym egzemplarzu jest inaczej a nie tak jak w przypadku VW czy Skoda gdzie wymieniają podzespoły itp itd.
Takie info dostałem z serwisu ASO.

Capa
Posty: 48
Rejestracja: 22 mar 2021, 21:54
Samochód: Seat Ateca 1.5 XP Dsg
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Capa »

A ja napiszę tylko informacyjnie dla zainteresowanych (jednak większą skala tych problemów), że za mną również wymiana "radia". Również mam Beats Audio.
Sami mnie wezwali z ASO po otrzymaniu z samochodu informacji o powtarzającej się usterce lane assist, w konsekwencji czego wymienili mi kierownicę.

Korzystając z okazji, że samochód i tak w serwisie, zgłosiłem problem (powtarzający się bardzo często, przynajmniej raz dziennie) z rozmowami przez bluetooth - ktoś tu też go już opisał. Rozmowa trwała, druga strona mnie słyszała, ale ja nic nie słyszałem. Najpierw zaktualizowali co się dało, ale koniec końców aktualizacja się wysypywała, więc wysłali logi do centrali. Tam przygotowali spersonalizowaną aktualizacje, która również nic nie dała (instalowała się starsza zamiast najnowszej).
Ostatecznie po 2 tygodniach bez samochodu w końcu zgoda na wymianę radia, czy jak tą całą jednostkę nazwać :)
Problemy z bluetooth rozwiązało to u mnie całkowicie, radio nigdy się nie restartowalo, więc tu też nadal wszystko ok, niestety jednak potwierdzam to, co przedmówcy opisali -Beats Audio zawsze grało w Atece cicho (przynajmniej jak dla mnie), a teraz to jest już w ogóle żart. Wszystko ustawione jak wcześniej, wszystkie opcje głośno itp.

Do tego przez te kilka miesięcy od wymiany w ostatnich kilku tygodniach zdarzyło mi się 2 razy, że radio działało, ale była całkowita cisza. Za pierwszym razem kilkukrotny restart po 10 sekundach trzymania przycisku (sposób znałem, bo tylko on rozwiązywał wcześniejsze problemy z bluetooth) nic nie dał, dojechałem do roboty w ciszy, natomiast po kilku dniach restart w czasie jazdy zadziałał.
Od 2 tygodni się już nie powtórzyło - zobaczymy co dalej ! ;)
Za ten post autor Capa otrzymał podziękowanie:
rybsko (02 lut 2023, 23:21)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Capa pisze:
30 sty 2023, 21:35
Do tego przez te kilka miesięcy od wymiany w ostatnich kilku tygodniach zdarzyło mi się 2 razy, że radio działało, ale była całkowita cisza. Za pierwszym razem kilkukrotny restart po 10 sekundach trzymania przycisku (sposób znałem, bo tylko on rozwiązywał wcześniejsze problemy z bluetooth) nic nie dał, dojechałem do roboty w ciszy, natomiast po kilku dniach restart w czasie jazdy zadziałał.
Od 2 tygodni się już nie powtórzyło - zobaczymy co dalej ! ;)
Czyli wygląda na to, że całkowitego rozwiązania wciąż nie mają :oops: :x

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Szyszka »

Dostałem info z serwisu ze wersja oprogramowania 0840 ma rozwiązać problem.
Nie wiadomo jednak kiedy będzie ona dostępna.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Rafiner »

Kiedyś ktoś pisał, że nie słyszy subwoofera, że jakby nie chodził. Ja kiedyś sprawdzałem, kilka miesięcy temu, podgłaszając suba i faktycznie zmiana mała. Ale robiłem to na radiu. Dzisiaj włączyłem na spotify muzę (może 2 raz w 3 letnim użytkowaniu haha) i chciało mi uszy basem rozsadzić, bo był max zostawiony. Stąd może sub lepiej gra na innych źródłach dzwięku niż radio. Ja jestem zadowolony.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Trochę nagłośnienia tematu:


flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: flash »

Oglądałem wczoraj. Z restartem systemu czy brakiem dźwięku to ok, widać powtarzalne w różnych egzemplarzach (też to miałem na początku, i jeszcze raz na jakiś czas się zdarzy). Ale ogólne narzekanie tego dziennikarza trochę przesadzone moim zdaniem.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: rybsko »

Cały materiał to taki niewiele wart prawdę mówiąc. Widać, że Seat uderzył jakoś mocniej do dziennikarzy, bo pojawił się szereg nowych materiałów, przynajmniej na YT.

Natomiast z jednym ma absolutną rację - żeby dojrzały model wyjeżdżał do klientów z tym badziewiem nierozpoznanym i nienaprawionym, minimum rok po pierwszych zgłoszeniach i szerokich komentarzach, to generalnie straszna cienizna.

ODPOWIEDZ