Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

Subwoofer faktycznie żadko jest słyszalny i bardzo zależy to od odsłuchiwanego materiału. Wynika to z tego, że tak został zestrojony, jego górne pasmo przenoszenia jest bardzo niskie i z tego co zauważyłem, bardzo podobnie jest w reszcie braci VAG. Aby go jednak dobrze usłyszeć, odsłuchaj sobie taką składankę "Maximum Boom fo your system" (w Spotify masz nawet kilka albumów) :D



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

U mnie też suba nie słychać. Dopiero jak wsadzę głowę do bagażnika i podniosę podłogę.
ALE... było go słychać na samym początku, tylko pojechałem do serwisu i odebrałem samochód z subem który nie gra i stałym błędem na wzmacniaczu. Serwis nie umiał sobie poradzić z błędem i teraz czekam do następnej wizyty (może update softu silnika?), żeby jeszcze raz spróbowali to naprawić. Jak im się nie uda, to będę się kontaktował bezpośrednio z Seatem. Zobaczymy.

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: forester »

Cichy, Felix dziękuję za odpowiedź tylko... jeden mówi, że nie słychać, a drugi, że słyszał i przestał po usterce. To w końcu powinienem suba słyszeć w aucie czy nie? Nadmienię, że nie ma żadnej różnicy w dźwięku przy regulacji max - min.

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Grze_chu »

Testowałem beats w terraco (w ateca niestety nie było) dla mnie to sub aż za bardzo było słychać, dźwięk mocno wkurzajacy, do muzyki która lubię (ogólnie rock and roll) to lepiej wypadł zwykły system. Muzyka klubowa pewnie lepiej beats. Nawet na minimum sub był mocno dominujący. Oczywiście system powinien pograć kilka h aby się ułożyć, a terraco było nowiutkie, niemniej przyjemniej gral zwykły system który już swoje naście h grania miał za sobą.
Ogólnie beats głośny i dudniacy bas, na dziewczyny z klubu w sam raz. :))
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

forester pisze:
22 maja 2019, 22:01
Cichy, Felix dziękuję za odpowiedź tylko... jeden mówi, że nie słychać, a drugi, że słyszał i przestał po usterce. To w końcu powinienem suba słyszeć w aucie czy nie? Nadmienię, że nie ma żadnej różnicy w dźwięku przy regulacji max - min.
A weź odtwórz sobie np. utwór "Ghost Town" Adama Lamberta, przez przypadek zauważyłem u siebie, że brzmienie kickdrum'a bardzo zmienia się podczas zmiany pozycji suwaczka mocy sub, myślę, że będziesz na pewno wiedział czy działa on prawidłowo i pomoże przy odpowiednim jego ustawieniu. Wg moich spostrzeżeń: sub działa bardzo dobrze, a że jest on niezasilony w dużą moc i zestrojony nisko to ok. 80% materiału muzycznego emitowanego w eterze nie pomoże w jego "usłyszeniu". Trzeba pamiętać, że zdecydowanie nie jest to odpowiednik 400W skrzyni/tuby z 200W wzmacniaczem, ma on na celu nienachalnie uzupełnić bardzo niskie tony, których głośniki w drzwiach niewyemitują tak wydajnie.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

forester pisze:
22 maja 2019, 22:01
Cichy, Felix dziękuję za odpowiedź tylko... jeden mówi, że nie słychać, a drugi, że słyszał i przestał po usterce. To w końcu powinienem suba słyszeć w aucie czy nie? Nadmienię, że nie ma żadnej różnicy w dźwięku przy regulacji max - min.
Piszę tylko swoje spostrzeżenia. Na początku suba było słychać, choć tak jak pisze thecichy, nie był nachalny, ale było go słychać i przede wszystkim słychać było różnicę, zmieniając poziom suba. Na szczęście nie jest to sub, który robi głośne "bum bum", bo tego bym nie zniósł, nie moje klimaty :)
Niestety po tym felernym pobycie w serwisie nie słyszę ŻADNEJ zmiany między minimalnym i maksymalnym poziomem suba, niezależnie od materiału. Tak na pewno nie powinno być, bo to znaczy że nie spełnia on po prostu swego zadania.
Grze_chu pisze:
22 maja 2019, 22:11
Testowałem beats w terraco (w ateca niestety nie było) dla mnie to sub aż za bardzo było słychać, dźwięk mocno wkurzajacy, do muzyki która lubię (ogólnie rock and roll) to lepiej wypadł zwykły system. Muzyka klubowa pewnie lepiej beats. Nawet na minimum sub był mocno dominujący. Oczywiście system powinien pograć kilka h aby się ułożyć, a terraco było nowiutkie, niemniej przyjemniej gral zwykły system który już swoje naście h grania miał za sobą.
Ogólnie beats głośny i dudniacy bas, na dziewczyny z klubu w sam raz. :))
To na szczęście Beats w Atece brzmi inaczej i dobrze, że nie kupiłem Tarraco :D
W każdym razie sub w Atece (jeśli gra :) ) gra na tyle nienachalnie, że cały system bardzo fajnie odnajduje się w Rocku, Metalu itp. Muzyki klubowej nie testowałem :)

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Mały update z mojej strony.
Byłem w serwisie i próbowali jeszcze raz usunąć ten stały błąd na wzmacniaczu. Dostali procedurę od Seata i mieli przeflashować firmware wzmacniacza, co też zrobili (ta sama wersja softu, która była). Błąd nadal jest, ale system dużo lepiej brzmi i znowu słychać subwoofer.
Z błędem jeszcze będą walczyć, ale na razie jestem zadowolony - zaczęło to naprawdę przyjemnie grać. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze niestety DSP, żeby uzyskać lepszą scenę.
Patrząc na część problemów które tu zgłaszamy, chyba już nigdy nie kupię nic wyprodukowanego w Kvasinach. To wygląda tak, jakby pracownicy fabryki mieli w tyłku np. prawidłowe kodowanie i opcje dostępne w samochodach, jak i sposób działania systemów jest BARDZO losowy. U jednych wszystko działa, u innych coś nie działa, u jeszcze innych te same rzeczy działają inaczej. Jakaś farsa.
U mnie np. od nowości skopane jest kodowanie bramki CAN i na liście sterowników nie ma systemu infotaiment (5F). Pojawił mi się po przekodowaniu listy przez OBD11, ale później serwis przywracał fabryczne kodowanie i system znowu zniknął z listy. Nie wydaje mi się, żeby tak miało być, tzn. żeby sterownik nie występował na liście. Po prostu jakiś patałach z Kvasin coś skopał i tyle.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Wiesz co, wcześniej miałem Leona i szczerze mówiąc nie pamiętam, żeby ludzie na forum Leona mieli takie jaja, jak występują w Atece.
Dlatego mimo wszystko zwalam to na Kvasiny bo wygląda na to, że w Katalonii dało się zrobić bardziej powtarzalny produkt...

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Felix »

Kolejny update. Po kilku miesiącach walki, wymianie wzmacniacza i "radia" (modułu 5F), które to oczywiście problemu błędu nie rozwiązały, w końcu importer/producent wysłał do serwisu instrukcję "specjalnego kodowania" i błąd zniknął. Nie ma to jak profesjonalizm. Żeby producent szukał rozwiązania problemu w ciemno (cała naprawa była konsultowana z nimi od początku i niepotrzebnie wymieniano drogie elementy)...
W każdym razie jedna obserwacja - nowy moduł 5F dostałem z nowym softem i... gra teraz dużo lepiej, niż poprzednio. Ktoś z resztą już na forum również pisał o tym, że zrobili mu upgrade softu "radia" i zaczęło grać lepiej. Więc to się potwierdza.
Jeżeli tylko macie taką możliwość, to ciśnijcie serwis o upgrade (choć pewnie nie będą go chcieli zrobić, nie mają usterki na podkładkę)...
I jedna przestroga - podczas prób rozwiązania problemu z błędem wzmacniacza, importer zaczął wypytywać poprzez serwis o zmiany w kodowaniu samochodu i ew. dokładanie opcji poza serwisem. Czyli zaczęło się szukanie ew. powodu do odrzucenia naprawy. Ciekawe w tym jest to, że pytali np. czy nie dokładałem sobie sam Full Linka, a przecież doskonale wiedzą na podstawie VIN, że mój samochód już go miał, tak samo jak i praktycznie wszystkie inne dostępne opcje.
Teraz było tylko pytanie. Podejrzewam, że gdyby nie udało im się usunąć błędu tym "spcecjalnym kodowaniem", to zaczęło by się grzebanie po sterownikach, w celu znalezienia odstępstw od fabryki...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Teo »

A powiedzcie prosze, czy Beats Sound System zabiera miejsce w bagazniku? Np. na kolo zapasowe?
Tzn w przypadku 2.0 TSI + BSS mam miejsce na kolo/dojazdowke, czy nie ?

ODPOWIEDZ