Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Teo
Samochód: Ateca, 1,5 TSI FR, manual

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Teo » 09 wrz 2019, 13:10

Endrju, to to na pewno nie, bo jak sie klika na BBS w konfiguratorze, to automatycznie jest koniecznosc dodania kola dojazdowego...

Sponsor

Sponsor

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 09 wrz 2019, 16:28

Tak tak, sorry pomyłka bbs jest w dojazdowce, w Passacie było albo koło albo dynaudio.
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 09 wrz 2019, 17:05

Dokładnie tak, BSS jest równoznaczny z kołem dojazdowym.

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 14 paź 2019, 20:25

Czy ktoś miał/rozwiązał problem braku basu w Beats?
Jest tak nawet przy ustawieniach basu na max. Tylko rzadko po uruchomieniu jest silny bas - różnica jest olbrzymia, od razu zmniejszam. System brzmi zupełnie inaczej. Różnicę słychać i czuć we wszystkich głośnikach - nie jest to tylko kwestia subwoofera.
Reset "dźwięku" i "radia" nic nie daje...
PS. Ktoś na niemieckim forum pisze o tym samym problemie (https://www.ateca-forum.de/index.php?th ... eatsaudio/), ale nie widać rozwiązania... Ponoć dealerzy chowają głowę w piasek.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
thecichy
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: thecichy » 15 paź 2019, 7:07

Frodo, wykonałbym na Twoim miejscu dwa kroki:
1) zmierzyłbym napięcie akumulatora po dłuższym postoju i po półgodzinnej jeździe,
2) udałbym się do dobrego elektryka/elektronika (najlepiej od car-audio) na dokładne pomiary "wzmacniacza", który masz pod fotelem i wyjść z info.
Jeżeli to nie da efektu to pokusiłbym się o dłuższe odtworzenie sinusoidy o częstotliwości w przedziale 50-80Hz i pomiary decybelomierzem aby w jakiś prosty sposób potwierdzić Twoje spostrzeżenia / uderzyć do ASO.

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 15 paź 2019, 17:47

thecichy pisze:
15 paź 2019, 7:07
Frodo, wykonałbym na Twoim miejscu dwa kroki:
1) zmierzyłbym napięcie akumulatora po dłuższym postoju i po półgodzinnej jeździe,
2) udałbym się do dobrego elektryka/elektronika (najlepiej od car-audio) na dokładne pomiary "wzmacniacza", który masz pod fotelem i wyjść z info.
Jeżeli to nie da efektu to pokusiłbym się o dłuższe odtworzenie sinusoidy o częstotliwości w przedziale 50-80Hz i pomiary decybelomierzem aby w jakiś prosty sposób potwierdzić Twoje spostrzeżenia / uderzyć do ASO.
Dziękuję! Czy z napięciem chodzi o znalezienie warunków, w których występuje wada? (Wątpię w taką zależność, bo ostatnio był bas po jeździe po mieście i dłuższym postoju, a potem nie było po dłuższej jeździe i krótkim postoju. Może jednak warto sprawdzić – nic nie kosztuje. Multimetrów mam pod dostatkiem i OBD11 też chyba mierzy o ile dobrze pamiętam.)
Dobry pomysł z sinusoidą – muszę poszukać. Pewnie ogólnie są jakieś ścieżki do sprawdzania pasma przenoszenia bo wygląda na to, że mój Beats jest... wykastrowany.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
Eleonor
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey

Post autor: Eleonor » 22 paź 2019, 19:40

Mam pytanie - miałem na test Atece MY19 z beats 300W .. nie byłem zadowolony z dźwięku -- w Leonie SS brzmiał wg mnie o wiele lepiej
Powiedziałem o tym prowadzącemu moje zamówienie i tak mi odpowiedział :

,, Beats Audio – to kwestia ustawień w zakładce dźwięki gdzie zaznacza Pan głośność wyjścia i to może mieć znaczenie .Moje Beats w Leonie daje niesamowicie . Beats będzie mocniejsze w MY 2020 - 340W ,,

co o tym sądzicie ?
Ateca FR 1.5 TSI 7DSG - Rodium Grey 2020

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 22 paź 2019, 19:56

Mam MY2020 i Beatsa 340W, gra bardzo dobrze ;)

Awatar użytkownika
Eleonor
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey

Post autor: Eleonor » 22 paź 2019, 22:34

Chodziło mi o to czy w ustawieniach rzeczywiście jest coś takiego jak sugeruje sprzedawca :
,, kwestia ustawień w zakładce dźwięki gdzie zaznacza Pan głośność wyjścia,,
Ateca FR 1.5 TSI 7DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
hetman72
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Post autor: hetman72 » 08 lis 2019, 16:58

Żadne kombinacje nic tu nie pomogą, gra to słabo i tyle.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Odpowiedz