Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MarKon83 »

Dlatego bardzo chciałem mieć auto z DAB, i akurat okazało się że jest na placu dokladnie to co chce...oprócz DAB.
Cóż było robić, nie jest to warte do dopłacania prawie 20k do auta z 2020 i czekania 4 miesiące.

I tak, wiem o tym że DAB w PL prawie nie istnieje w przesyle,
Ale swoją drogą mają mi sprawdzić w ASO czy aby nie mogę tego dokupić poprostu



Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: thecichy »

MarKon83 pisze:
05 lut 2020, 8:37
Hej, odebrałem 3 dni temu Atece z Beats. Jako że naprawdę lubię dobry dzwięk chciałem dać swoje 2 grosze.
...
Szkoda tylko, że najpierw trzeba (niekoniecznie dobrze) wydać 2 tysie :lol:
Też bardzo lubię bardzo dobrą jakość dźwięku i jestem trochę zawiedziony bo tyle za ten.. "beats" to trochę za dużo.
MarKon83 pisze:
05 lut 2020, 8:37
...
Patrząc na to co inni piszą tutaj na temat basu: "słyszę z bagażnika, słyszę z głośników przednich" - bas jest bezkierunkowy, ludzkie ucho nie jest w stanie nadać mu kierunku. Więc jak słyszysz mocny bas z "głośników przednich" to on dochodzi z bagażnika, ale Ty to inaczej interpretujesz :)
...
Zgadza się :) dodam tylko tyle, że wzmacniacz ma dość specyficznie (przy małym obciążeniu prawie że pasywnie) wysterowany "dół" i usłyszenie mocniejszego basu bardzo zależy od źródła a raczej nagrania, które ma tak niskie częstotliwości zarejestrowane.
MarKon83 pisze:
05 lut 2020, 8:37
...
Jeżeli chodzi o same Beatsy w Atece:
- ogólnie dzwięk jest czysty dla mnie,
- góra-środek-dół - jestem zdziwiony jak bardzo wyważone jest wszystko
- bas nie przygniata reszty, nawet jak jest na maksa ustawiony
...
Potwierdzam ale trzeba uważać na zbyt silny sygnał wejściowy, przykład: przy maksymalnie podgłoszonym telefonie i muzyce ze Spotify HQ przedział 5-7kHz staje się przesterowany przy niedużej głośności info, jak ściszymy telefon o połowę i podgłosimy info problem znika (ale co tu się dziwić jak "piszczki" to... zresztą sam zdejmij osłonę słupka A - jestem ciekaw Twojej reakcji ;)). Trzeba też uważać na suwak najniższej częstotliwości w EQ, przy przekroczeniu 6 jednostek niskotonowe nie wyrabiają i ... jest "siara" :D
MarKon83 pisze:
05 lut 2020, 8:37
...
- dla mnie trochę brakuje mocy, z chęcią miałbym te 200 W więcej, ale not a big deal,
- jestem bardzo za to zawiedziony efektem surround, można powiedzieć że go nie słyszę, przód przejmuje całą robotę (nawet jak bawiłem się balansem, to dopiero wtedy czułem lepszy surround jak już przód był mocno ścięty, a przez to ogólna jakość dużo słabsza)
- dużym problemem jest źródło dzwięku, analogowe radio nie daje szans na pokazanie głośnikom co potrafią, zalecam użycie CD lub Spotify HQ
...
I tak i nie, tzn. wzmacniacz chyba może być taki jaki jest (choć sprawdziłbym jeszcze jakie są jego moce RMS przy 4Ω, 6Ω i 8Ω) ale mocy na pewno brakuje w głośnikach - tym w przednich drzwiach to niedużo brakuje ale (w bardzo dużym cudzysłowie) "tweetery" i te w tylnych drzwiach to dramat. Nie wiem faktycznie jak z tym subwooferem (przez małe s) stosunkowo rzadko daje się odczuć jego pracę i (jak napisałeś wcześniej) nie da się "wysłyszeć" jego udziału w basie, który moim zdaniem głośniki w przednich drzwiach delikatnie kaleczą. Co do surround - nie oceniam, bo nie jestem zwolennikiem i nie używam. Radia nie słucham w samochodzie, więc też się nie wypowiem.
Tak naprawdę najbardziej chyba w tym opcjonalnym nagłośnieniu brakuje wytłumienia i wygłuszenia, które zawsze znacznie polepsza odbiór dźwięku i powoduje, że nie musimy "szaleć" z EQ. Po roku czasu użytkowania zdecydowanie zrezygnowałbym z "beats" i zainwestował 2K w dużo lepsze (i wcale nie z górnej półki cenowej) nagłośnienie oraz wytłumienie i wygłuszenie drzwi i klapy - koledzy, którzy to zrobili potwierdzą :)

MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MarKon83 »

Hej @thecichy
Podzielam Twoje zdanie najbardziej w sprawie tych tylnych glosnikow, są naprawdę słabe, w sumie mogłoby ich nie być.
Pod tym względem jestem bardzo negatywnie zdziwiony.
Zastanawiałem się żeby je wymienić, ale jak ze wszystkim: ingerencja to problem z gwarancją...a ta 5 lat..
Tak samo mi powiedzieli z wyciszeniem drzwi - niby spoko, ale ingerencja
Chociaż akurat te drzwi to może bym zaryzykował - tylko czy naprawdę będzie różnica?

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

Witam, nie wiem jak jest w Atece z Beats, ale w przypadku standardowego nagłośnienia Navi System to głośniki w tylnych drzwiach są takie same jak z przodu tak że to nie jest wina głośników, że z tyłu grają inaczej.
A jeśli chodzi o wyciszenie drzwi to 100% będzie różnica po samym wyciszeniu drzwi nie wiedząc pomyślałbyś, że ktoś wymienił głośniki.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
06 lut 2020, 14:06
Witam, nie wiem jak jest w Atece z Beats, ale w przypadku standardowego nagłośnienia Navi System to głośniki w tylnych drzwiach są takie same jak z przodu tak że to nie jest wina głośników, że z tyłu grają inaczej.
A jeśli chodzi o wyciszenie drzwi to 100% będzie różnica po samym wyciszeniu drzwi nie wiedząc pomyślałbyś, że ktoś wymienił głośniki.
Dokładnie tak jak patryk7133 pisze. Z tyłu jest to samo co z przodu.

Co do wygłuszenia drzwi. O co się obawiacie? Że stracicie gwarancję niby na co? Ja mam problem z szybą w przednich drzwiach. Przy automatycznym zamykaniu odbija tak jakby trafiła na przeszkodę ale serwis nie umywa od tego rąk. Powiedzieli aby zdemontował tapicerkę i odkleił matę aby mieli rewizję. Nie chcą mi nic "popsuć". To ja dałem ciała i zwlekam z tym bo nie chce mi się zdejmować tapicerki i odklejać maty.

Wracając do tematu. Nie wiem jak tam Beats w Atece ale właśnie dziś skończyłem wstępnie audio u siebie. Dołożony procesor + wzmacniacz 6ch + sub 8".....czeka mnie strojenie ale już jest super. Polecam każdemu ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MarKon83 »

Hej,
Czy ma ktoś specyfikacje/model głośników z Ateca? W szczególności Beats.
Wlasnie miałem wyciszane auto, podobno glosniki dolne są w 100% te same co fabryczne w Skodzie Kodiaq (właścicielka salonu ma Skode i robiła upgread)
A wysokotonowe to porażka na całego.
Ale OK, nie jestem zdziwiony, tylko proponują mi nowe glosniki i zanim się zdecyduje to chciałbym poznać specyfikacje tych które są obecnie.
Bede wdzięczny za pomoc

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Eleonor »

Kuchar pisze:
22 paź 2019, 19:56
Mam MY2020 i Beatsa 340W, gra bardzo dobrze ;)
Kuchar - czy działa u Ciebie regulacja subwoofera ?
Chodzi mi o to czy słychać różnice poziomu między -9 a +9 w basie ?
Bo wydaje mi się że sub gra cały tak samo bez względu na regulacje + -
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: xoy »

Eleonor pisze:
24 mar 2020, 13:27
Kuchar - czy działa u Ciebie regulacja subwoofera ?
Chodzi mi o to czy słychać różnice poziomu między -9 a +9 w basie ?
Bo wydaje mi się że sub gra cały tak samo bez względu na regulacje + -
Hej, ja też mam MY2020 i Beats i regulacja subwoofera -9 do +9 daje zauważalną różnicę.

Ja ze swojej strony zauważyłem, że raz na jakiś czas granie ze Spotify poprzez połączenie via bluetooth z moim Samsung S9 (przez AA chyba też), jest "wadliwe", tzn. wtedy rzeczywiście nie widać prawie żadnej różnicy, nawet przy skrajnych ustawieniach w EQ czy suba, i w ogóle całość gra zauważalnie ciszej/gorzej.

Podczas jednego z takich przypadków, metodą prób i błędów (wyłączenie i włączenie systemu Seat, wyłączenie i wyłączenie telefonu, przełączenie się na inny telefon) doszedłem do wniosku, że wina leży po stronie telefonu/bluetooth, bo przy wystąpieniu tego zjawiska i przełączeniu na telefon żony (iphone Xs) problem znikł, a Beats zaczęło znów grać całą mocą...

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Eleonor »

Hmm
U mnie w MY20 rok produkcji 2020 mam regulację subwoofera od 0 do 9
Podczas regulacji + - słychać że ciut się siła bufera zmienia ale tylko gdy muza dość cicho gra. Jest to ledwo-ledwo słyszalne.
Natomiast gdy muza leci głośniej nie ma żadnej różnicy czy ustawię 0 czy 9
Testowane na plikach flac , muza z dużym basiorem.

I to jest nie normalne gdyż po to jest regulacja by działała.
Ktoś ma inaczej ?
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MarKon83 »

Mam niestety dokładnie tak samo.
Teraz chce jeszcze wypiąć go całkowicie i sprawdzić czy będzie różnica, nie wiem czy to taka regulacja czy po prostu on jest taki beznadziejny

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ