Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Pepeg »

Zastanawiam się nad Morel Maximo Ultra 602 i JBL Stage A6002, wzmacniacz 2 kanałowy bo nie planuję dalszej rozbudowy, wzmacniacz mały więc powinno się go upchać pod deską. Sprzęt mieści się w budżecie 1000 zł.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Pepeg pisze:
19 paź 2018, 8:47
Na szczęście nic nie rezonansuje, profesjonalista za taki zakres robót zażyczył sobie 1600 zł netto. Jakość basu jak dla mnie jest teraz na akceptowalnym poziomie. Zdecydowanie trzeba popracować nad średnicą bo tutaj to jest słabo, dlatego rozglądam się za wzmakiem i dobrymi tweeterami aby polepszyć scenę i czystość dźwięku, głośniki w drzwiach mają tutaj drugorzędne znaczenie. Oczekuje od audio żeby czysto i ładnie grało a nie robiło głośne bum-bum. Oczywiście wszystko w rozsądnych pieniądzach.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Masz rację chodzi o poprawę brzmienia.
Dlatego to właśnie zrobiliśmy i nie miałem na myśli auta do generowania dudnienia tylko o tak zwane ciśnienie akustyczne odpowiedzialne za poprawę dźwięku w aucie Nie miałem zamiaru i nawet mi to do głowy nie przyszłoby krytykować twoje wyciszenie Po prostu jak sam się za to brałem wszyscy, z którymi rozmawiałem mówili, że właśnie poza ogólnym wyciszeniem, które u ciebie wygląda wzorowo to za głośnikiem ma być dobrze wyklejone i nie ważne że jest to wzmocnienie i jest ono przyspawane jest to czysty kawałek metalu, od którego będzie odbicie dźwięku Oczywiście tak jak napisałem przy fabrycznych głośnika nie odczujesz tego i jest ok.

Ps: Ja montowałem głośniki wzmacniacz i subwoofer Nie do dudnienia wyrosłem już z tego. :) To, co zamontowałem to specyficzny sprzęt właśnie do czystego grania mój subwoofer nie dudni nawet jak otworzę Bagażnik to w ogóle nie wiadomo czy on gra, ale jak się siedzi w aucie to masuje plecy. :) Przy nie głośnym słuchaniu muzyki jest właśnie generowane duże ciśnienie akustyczne z subwoofer, jak i z głośników w drzwiach przednich, bo to też subwoofery.Basy są mocne, ale bardzo przyjemne odczuwalne całym ciałem i właśnie o taki super dźwięk bez dudnienia nam chodzi jeśli nie mamy zamiaru robić car audio tylko do przebijania dźwiękiem kolegów czy denerwować sąsiadów. :)


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 13:57 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Pepeg pisze:
19 paź 2018, 11:05
Zastanawiam się nad Morel Maximo Ultra 602 i JBL Stage A6002, wzmacniacz 2 kanałowy bo nie planuję dalszej rozbudowy, wzmacniacz mały więc powinno się go upchać pod deską. Sprzęt mieści się w budżecie 1000 zł.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Witam

Jeśli wzmacniacz ma być podłączony do przednich głośników to weź pod uwagę, że najprawdopodobniej twoje przednie głośniki są na 4 kanałach tak jak jest w moim aucie to fabryczne rozwiązanie oczywiście Owszem możesz zastosować 2 kanałowy wzmacniacz, ale w takim przypadku będziesz potrzebował również zwrotnic głośnikowych i małych przeróbek w połączeniach głośnikowych.

Pozdrawiam

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Pepeg »

Wszystko też zależy od tego jakiej kto słucha muzyki, ja zdecydowanie wolę słyszeć szczegółowy bas, niż masować nim plecy. Gusta muzyczne są różne, napewno inne preferencje będzie miał miłośnik muzyki elektronicznej, inne rocka a jeszcze inne jazzu o muzyce klasycznej nie wspominając.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Chyba nie do końca się rozumiemy :), ale to nie ważne, ważne jest to, że postanowiłeś wyciszyć auto i efekt jest zadowalający w co nie wątpię, bo fabryczne wykończenie to porażka.
Gratulację i miłego użytkowania. :)

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Barton »

Wygłuszenie mam i ja ;)
Kupiłem polecany na str.4 zestaw mat i piankę, a montażem zajął się mój kolega.
Wygłoszone zostały wszystkie drzwi oraz częściowo klapa. Efekt jest odczuwalny i to znacząco. Poprawie uległ również dźwięk z głośników. Ogólnie polecam wszystkim niezdecydowanym :)

greszczu
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2019, 22:54
Samochód: Ateca FR 2.0 tsi
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: greszczu »

Witam !
Macie może jakieś linki lub własne doświadczenia jak ściągnąć podsufitkę , a konkretnie osłony przeciw słoneczne ?
I jeszcze .... jak ściągnąć tylną kanapę ? Szarpałem z lekka ,ale bez efektów .Po lekkim podniesieniu widać dwa druty . Jakiś patent bądź
specjalne narzędzie potrzebne ?
Z drzwiami ,mam nadzieję ,że sobie poradzę :) .
Pozdrawiam.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Witam, co do tylnej kanapy to prosta sprawa trzyma się w 2 punktach z prawej i lewej strony trzeba użyć trochę siły złap za kanapę od dołu raz jednej, a później z drugiej strony i mocno, i zdecydowanie szarpnij do góry.

Sasz80
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2017, 17:57
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: Sasz80 »

Słuchajcie dwa pytania, wszyscy rozbudowują systemy i wygluszaja a ja mam pytanko
1. Mam mi II bez navi, na 8 głośników - czy można i jak podłączyć głośnik centralny by polepszyć scenę
2. Jak podłączaliście wzmaka to jak przejściówkę macie bo wyjścia z oryginalnego radia na rca raczej nie ma?

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Do polepszenia sceny środkowy głośnik nie wystarczy, a raczej popsuje istniejącą scenę tu musi być DSP, a jak DSP to głośnik środkowy może być, ale nie koniecznie przejściówka to Np: Match PP-Adapter PP-AC 92B znajdziesz tu :https://www.audiotec-fischer.de/matchda ... apterIndex

ODPOWIEDZ