Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Systemy Audio.

Post autor: dario37 »

Szanowni Forumowicze.Dziś,wracając z Wrocka zauwazyłem,że podczas hamowania,czy zmniejszania prędkości pogorszyła się jakośc dzwięku(nie mylic z głośnością dost.do prędkości auta)po prostu zanikły wysokie tony i radio "brzęczało"Sprawdziłem to kolejny raz i równiez z płytą CD i to samo.Możecie zobaczyć u siebie.Będę wdzięczny.


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: GrabarzLeon »

U mnie drzwi przednie trzeszczą na basie na maxa nawet jak jest cicha muzyka - chyba pojadę do serwisu.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Witam
Mam pytanie czy zdejmował już ktoś tapicerkę z drzwi ?
Przymierzam się do wygłuszenia drzwi STP matą i oczywiście pozbyć się tego brzęczenia nie chciał bym niczego uszkodzić a nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś poradnika czy filmu jeśli ktoś ma coś pomocnego w tej sprawie ? np: Dokumentację serwisową czy jakiś poradnik będę wdzięczny:)
Pozdrawiam

wzm
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2017, 20:53
Samochód: 1.4 TSI DSG Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: wzm »

U mnie też drzwi trzeszczą podczas basu + słysze nieprzyjemne drgania od samego sobwoofera gdzieś z tyłu. Co ciekawe na jeździe próbnej testowałem całą playlistę i nie zauważyłem takich problemów.

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Bart »

Mnie póki co najbardziej irytuje (Sead Sound) fakt, że centralny głośnik "dominuje" nad resztą. Po co mi 9 głośników skoro najbardziej słyszę centralny. Szkoda że nie nie ma opcji głośności per głośnik :cry:

PS. Na seat.de można konfigurować wersję z Beats Audio "BeatsAudioTM Soundsystem, 9 Lautsprecher, digitaler 12-Kanal-Verstärker, Subwoofer, 340 Watt Gesamtleistung" ale być może problem pozostanie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Bart pisze:
21 lis 2017, 16:16
Mnie póki co najbardziej irytuje (Sead Sound) fakt, że centralny głośnik "dominuje" nad resztą. Po co mi 9 głośników skoro najbardziej słyszę centralny. Szkoda że nie nie ma opcji głośności per głośnik :cry:

PS. Na seat.de można konfigurować wersję z Beats Audio "BeatsAudioTM Soundsystem, 9 Lautsprecher, digitaler 12-Kanal-Verstärker, Subwoofer, 340 Watt Gesamtleistung" ale być może problem pozostanie :lol:
Tak z tym głośnikiem to sporo czytałem na Niemieckim forum jest kilka sposobów ale raczej żaden nie przypadnie ci do gustu :D
Wymiana głośników w drzwiach albo całkowite odłączenie tego środkowego brzęczka :D

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Bart »

No to faktycznie mocne ingerencje ;) Ale kto wie może kiedyś.. ;)

Mmaniak2
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:37
Lokalizacja: Dolnośląskie
Samochód: Seat Ateca Fr 1.5 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: Mmaniak2 »

Witam. Dzisiaj jeździłem ateca z audio Seat sound system. I powiem szczerze po ustawieniu ręcznym gra wszystko naprawdę bardzo dobrze, nawet przy głośności prawie max gra wszystko czysto. Nie ma zniekształceń

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Witam
Jestem po upgrade nagłośnienia w mojej Atece ukończone w 80% :) Zostały jeszcze tylne drzwi :(.
Jestem na maxa zaskoczony efektem to nieprawdopodobne jak zmieniła się akustyka w aucie i co robi wzmacniacz DSP Odkrywam moją starą muzykę na nowo pojawiły się dźwięki, których wcześniej nie było słychać :).
Masa pracy 4 miesiące przygotowań i mam pierwsze efekty, które przerosły moje oczekiwania
A więc po kolei powiem, co zmieniłem:
Na pierwszy strzał dołożyłem wzmacniacz DSP typu Plug and Play dokładnie : MATCH PP-62 DSP według producenta miał pasować miałem go prawie miesiąc, ale coś mi nie pasowało pojechałem do serwisu Fishera i okazało się, że potrzebuję innego wzmacniacza z wyższej półki, mianowicie tego: http://sklep.audiomania.pl/pl/p/MATCH-P ... P/22725050
Poza tym jeszcze specjalny kabel Wszystko dlatego, że radio Ateci z systemem Navi jest radiem 6 kanałowym, a nie jak pokazują dokumenty techniczne, w których podają radio 4 kanałowe
Ok! Wszystko grało fajnie, gdyby nie to, że miałem podwójną muzykę w postaci grającej tapicerki :).
W poprzednią sobotę postanowiłem to zmienić :).

Obrazek
Tak wyglądają nasze drzwi po zdjęciu boczku
Obrazek
A tak wygląda sam boczek drzwi i nic dziwnego, że brzęczał po prostu musiał Przecież to sam plastyk z wieloma łączeniami nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem Liczyłem na jakiś skrawek jakiejkolwiek tkaniny, czy coś w tym stylu, a tam zupełnie nic :(.



Obrazek


Obrazek
Tu mata alu butylowa jakiej użyłem
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Tak wyglądały oryginalne głośniki
Obrazek


Obrazek

Takie zamontowałem Wielokrotnie wychwalane w przeróżnych testach 3 omowe dzięki temu wzmacniacz generuje 70 wat na kanał zamiast 55 wat
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Tak wyglądał boczek po wygłuszeniu nie mam zdjęć ale pod pianką jest jeszcze mata alu butylowa taka jak na drzwiach.
Obrazek

Tu tweetery oryginalny po lewej i nowy z prawej
Obrazek



Obrazek


Osłona słupka tu dali kawałek wysokiej jakości maty tłumiącej oczywiście trochę to poprawiłem i całość wykleiłem pod spodem specjalną pianką 5mm.
Obrazek

Tutaj tylna klapa też wyciszona :)

Obrazek

Mój subwoofer nie mam zdjęć nie mogę znaleźć, ale zrobię przy okazji to dokleję, ale cała powierzchnia pod koło zapasowe również wyklejona matą Alu butylową na nią przyjdzie jeszcze 5mm pianka Subwoofer oczywiście przymocowany śrubą, którą musiałem dokupić od Audi, bo nasza oryginalna była za krótka :(.
Obrazek
Obrazek
Całkowity koszt do tej pory 1200 euro i jakieś 20 godzin mojej pracy to jeszcze nie koniec, ale efekt przerósł moje oczekiwania naprawdę czegoś takiego się nie spodziewałem w domu mam dobry markowy sprzęt grający, ale z auta to nie chce mi się wychodzić :).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 sie 2021, 1:29 przez patryk7133, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: zinger »

WOW. Chcialbym sie przejechac Twoim autem po zrobieniu. Ale nie zeby posluchac audio (tzn to tez) ale zeby posluchac ciszy w srodku. Jesli z tymi golymi blachami jest u nas w miare cicho (bylo tu juz sporo dyskucji nt wyciszenia Ateci i generalnie ludzie sobie chcwala) to jak musi byc po takiej robocie?!
Daj znac jak bedziesz kiedys w Krk.

ODPOWIEDZ