Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Systemy Audio.

Post autor: dario37 »

Janisz nieżle to zrobiłeś.Powiedz,czy fabryczne głosniki Seat-a sa oki?Kto je produkuje.? :D


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

dario37 pisze:
16 sie 2018, 23:25
Janisz nieżle to zrobiłeś.Powiedz,czy fabryczne głosniki Seat-a sa oki?Kto je produkuje.? :D
Głośniki są naprawdę ok. Te same głośniki montowane są do Skody Superb więc może to o czymś świadczy.

Samo wygłuszenie bardzo dużo daje. Oczywiście maty swoje ważą więc drzwi przytyły....jak dla mnie drzwi jeszcze lepiej się zamykają ;) Jak wezmę się za tył to może w końcu tył będzie się zamykać bez konieczności trzaskania nim.

Polecany zakład na forum audio (Manufaktura Ciszy z Rumii) za 5 tysięcy pln chciał wygłuszyć przednie drzwi, zamontować wzmak z prockiem firmy match...ten co ma nasz kolega z forum...i w tej cenie miały po prostu grać ori głośniki Seata. Właściciel stwierdził, że są to ok głośniki, że sam będę pod wrażeniem jak będą grały.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Janisz
Super praca podoba mi się :)
Bardzo odważne :) Sporo bitumu jak na jedne drzwi ?
Ile mat zużyłeś na jedne drzwi ?
U mnie poszło 2,5 maty na jedne drzwi a powinienem zużyć tylko dwie
Z tego co widzę to zużyłeś 3 może 3,5 maty na jedne drzwi To spory ciężar :( obym się mylił ale możesz mieć problemy z zawiasami

Ps: Moje wszystkie drzwi już wygłuszone :) Ateca przybrała 30 kg nadwagi a używałem bardzo lekkiego bitumu 1,7 mm 2,4 kg na m2 na drzwiach W bagażniku i klapie tylnej bitum 2,2 mm waga 4 kg na m2

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 sie 2018, 12:48 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
17 sie 2018, 0:40
Janisz
Super praca podoba mi się :)
Bardzo odważne :) Sporo bitumu jak na jedne drzwi ?
Ile mat zużyłeś na jedne drzwi ?
U mnie poszło 2,5 maty na jedne drzwi a powinienem zużyć tylko dwie
Z tego co widzę to zużyłeś 3 może 3,5 maty na jedne drzwi To spory ciężar :( obym się mylił ale możesz mieć problemy z zawiasami

Ps: Moje wszystkie drzwi już wygłuszone :) Ateca przybrała 30 kg nadwagi a używałem bardzo lekkiego bitumu 1,7 mm 2,4 kg na m2 na drzwiach W bagażniku i klapie tylnej bitum 2,2 mm waga 3kg na m2

Pozdrawiam
U mnie podane są takie wartości:

Grubość: 1,8mm | Waga: 3kg/m2

Wymiar 1 maty: 750mm x 500mm
Waga 1 maty: 0,38m2 x 3kg = 1,14kg

Na drzwi z przodu zużyłem 6,5 maty. Łączna masa zużytych mat: 7,4 kg

Weźmy pod uwagę, że pozostały jakieś ścinki. Odejmijmy te 0,2kg.

Wychodzi ponad 3,5kg na drzwi a u Ciebie jak przeliczyłem 2,3kg na drzwi. Nie wydaje mi się żeby taka waga miała duży wpływ na zawiasy....czas to zweryfikuje ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Witam
Faktycznie 3,5 kg na drzwi to nie powinno zaszkodzić
Ja trochę przedobrzyłem w bagażniku i tylnej klapie za grubej maty użyłem :) Siłowniki ledwo dają radę zimą mogę mieć problemy z mocą siłowników :)

Ps: W poprzednim moim poście podałem złe parametry mat jakie użyłem w bagażniku i klapie Już poprawiłem :)
Świetna robota Janisz :)

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
17 sie 2018, 12:47
Witam
Faktycznie 3,5 kg na drzwi to nie powinno zaszkodzić
Ja trochę przedobrzyłem w bagażniku i tylnej klapie za grubej maty użyłem :) Siłowniki ledwo dają radę zimą mogę mieć problemy z mocą siłowników :)

Ps: W poprzednim moim poście podałem złe parametry mat jakie użyłem w bagażniku i klapie Już poprawiłem :)
Świetna robota Janisz :)
W sumie nie zastanawiałem się nad wagą. Po tym jak napisałeś o tym, że to sporo, skontaktowałem się ze znajomym i mnie uspokoił :) On poza takim wygłuszeniem wrzuca głośniki w drzwi po 3kg/szt i wszystko dobrze pracuje ;)

patryk7133 to napisz mi ile w sumie poszło Ci maty na klapę bagażnika? I jak kleiłeś? Najpierw poszycie zew. przez otwory tam gdzie się dało a później wew. po całości czy jak?

Wiem, że najpierw wygłuszyłeś przód. Zatem tył robiłeś później...i jakie odczucia po wygłuszeniu tylnych drzwi?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Na klapę bagażnika poszło 1,5 m2 maty 2,2 mm Łącznie z bagażnikiem 4 m2 maty 2,2 mm i na to wszystko pianka samoprzylepna 5 mm
Tylne drzwi wyklejałem tak samo jak przednie W środku przez otwory tam starałem się jak najdokładniej aby pokryć jak największą powierzchnię blachy na zewnątrz tylko miejscami adaptery głośnikowe w koło i tam gdzie był większy odkryty kawałek blachy Na boczkach też tylko w kilku miejscach małe kawałki tam gdzie plastyk może rezonować i po całości pianka 5 mm CTK LineFix 5 Premium:Obrazek
Na nią pianka 2,5 cm CTK WaveFix 25 Premium:Obrazek
Poza tym użyłem jeszcze pod głośnikami specjalnej taśmy z miękkiego butylu

Ps: A co do efektów po wyciszeniu tylnych drzwi to będziesz zaskoczony jak zmieni się akustyka w całym aucie :D Polecam :D

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

I jak ta pianka zmieściła Ci się pomiędzy blachą a tapicerką? 5mm + 25mm??? Ja wiem, że miejscami jest sporo przestrzeni ale gdzieniegdzie aż w szoku jestem, że się to u Ciebie pomieściło. Ja stosowałem piankę 6mm.

A co do bagażnika. Jak poszedł Ci demontaż? Sporo roboty? Wyklejałeś do wysokości półki?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: zinger »

Panowie, kurde, szacun. Ja bym sie chyba nie porwal na taka robote.

Orientowaliscie sie, tak z ciekawosci, ile kosztuje takie wygluszenie w jakims zakladzie?

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

zinger pisze:
17 sie 2018, 15:23
Panowie, kurde, szacun. Ja bym sie chyba nie porwal na taka robote.

Orientowaliscie sie, tak z ciekawosci, ile kosztuje takie wygluszenie w jakims zakladzie?
Pisałem już w tym wątku, że jak pisałem na forum audio to polecono mi w Trójmieście i okolicy - dwa zakłady godne zaufania. Jeden w Olsztynie a drugi z Redy (wcześniej pisałem, że z Rumii - źle zapamiętałem). Ten z Redy powiedział, że start zaczyna się od 5tysi (procesor ze wzmacniaczem + wygłuszenie z przodu z ori głośnikami). Wiem, że ten procek z okablowaniem w detalu chodzi po 3400zł więc reszta to usługa (strojenie procka, montaż) plus wygłuszenie. Dla mnie cena zaporowa.

Pojechałem do punktu audio w Gdańsku na ul. Słowackiego może ktoś zna. Coś tam już mi świtało ale udawałem laika. Zszokowało mnie to co usłyszałem. Przód 900-1000zł i to jeszcze z wyliczeniem ile mat pójdzie bo: "wie, Pan maty są drogie..to musi mi się opłacać". Teraz wiem, że te maty były tymi tańszymi firmy bitmat.

Za 10szt. mat STP Silver 750mm x 500mm i 2m2 pianki GMS 02 + wałek zapłaciłem 450zł. Praktycznie starczy mi to na wyklejenie przodu i tyłu. Prawdopodobnie będę musiał dokupić z 1 matę STP i ciut pianki...to się okażę jak wezmę się za tył.

A teraz realia co do kosztów wygłuszania. Jak ktoś się za to weźmie sam to zobaczy ile jest z tym roboty. Mi zeszło na pierwsze drzwi bardzo dużo czasu na drugie już połowę tego co na pierwsze...kwestia wprawy. Satysfakcja ze zrobienia tego "samemu" bezcenna. Ja robiłem to z kolegą, inaczej bym chyba rok świetlny siedział przy drzwiach.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ