Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Janisz pisze:
17 sie 2018, 14:35
I jak ta pianka zmieściła Ci się pomiędzy blachą a tapicerką? 5mm + 25mm??? Ja wiem, że miejscami jest sporo przestrzeni ale gdzieniegdzie aż w szoku jestem, że się to u Ciebie pomieściło. Ja stosowałem piankę 6mm.

A co do bagażnika. Jak poszedł Ci demontaż? Sporo roboty? Wyklejałeś do wysokości półki?
Co do miejsca pomiędzy tapicerką a blachą drzwi to w brew pozorom jest sporo miejsca Wszystko pasowało bez żadnych zgrzytów :) Nic na siłę :)
Jeśli chodzi o demontaż plastyków w bagażniku,kanapy i klapy wszystko dziecinnie proste Tam nie ma takich klipsów jak w drzwiach tylko standardowe blaszki To tyle z górki :) Boków w bagażniku nie zdejmowałem owszem próbowałem ale twardo siedzą i postanowiłem odłożyć to na później nie chciałem nic popsuć Muszę zgłębić temat jak to zdemontować ale na pewno to zrobię :)

Ps: kolejne maty alubutyl i pianki wygłuszające zamówione W planie mam jeszcze wyklejenie nadkoli :)



Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

A widzisz, nie sądziłem, że aż tyle jest tam miejsca.

Ja na razie za bagażnik się nie biorę. Suba nie mam ale jednak ta świadomość korci, że można jeszcze bardziej wyciszyć auto ;)

Zadowolony jestem ze swoich działań i tak myślę co dopiero musi być u Ciebie ze wzmakiem i prockiem :o
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Pepeg »

Jako że nie lubię takich prac, zleciłem wykonanie wygłuszenia firmie która się na tym zna.
Mata x-wave 2mm. wygłuszenie drzwi z dwóch stron.
Na boczek pianka. Całość za 4 drzwi zamknęła się w kwocie 840 zł brutto.
Bass zrobił się bardziej mięsisty i wyraźny i co najważniejsze przestała brzęczeć tapicerka :D :D
Jestem bardzo zadowolony.
W aucie zrobiło się trochę ciszej i stuki zawieszenia są trochę jakby mniej słyszalne.
Teraz rozglądam się za głośnikami i wzmacniaczem do 1000 zł.

Obrazek

Obrazek

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Bart »

Fajne! Ale w serwisie nie będą potem problemu robić że takie "modyfikacje" ?
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 13:41 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Pepeg »

Czas pokaże :lol:

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: majcher »

Bart pisze:
18 paź 2018, 17:14
Fajne! Ale w serwisie nie będą potem problemu że takie "modyfikacje" ?
A po co serwis ma zaglądać pod boczki drzwi?. Chyba że padnie elektryka szyb, albo zamek centralny.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

No i wtedy będzie problem
Ale to też zależy od serwisu i ludzi tam pracujących :)

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Pepeg pisze:
18 paź 2018, 16:54
Jako że nie lubię takich prac, zleciłem wykonanie wygłuszenia firmie która się na tym zna.
Mata x-wave 2mm. wygłuszenie drzwi z dwóch stron.
Na boczek pianka. Całość za 4 drzwi zamknęła się w kwocie 840 zł brutto.
Bass zrobił się bardziej mięsisty i wyraźny i co najważniejsze przestała brzęczeć tapicerka :D :D
Jestem bardzo zadowolony.
W aucie zrobiło się trochę ciszej i stuki zawieszenia są trochę jakby mniej słyszalne.
Teraz rozglądam się za głośnikami i wzmacniaczem do 1000 zł.

Prawie profesjonalna praca :(
Jeśli płaciłeś za tę usługę a zdjęcia które pokazujesz to efekt końcowy to nie do końca jest to profesjonalne
Obrazek
Na zdjęciu widać nie zabezpieczone elementy blaszane a są one w bardzo wrażliwym miejscu Wrażliwym na odbicia dźwięku i rezonowanie
Profesjonaliści tam właśnie dodają matę x 2 albo jeśli jest możliwość wkleja się tam specjalny kawałek maty o grubości 4mm
A u ciebie jest goła blacha ?

Ps: Robiłem to sam ale wież mi starannie się przygotowałem do tematu rozmawiałem z wieloma specami od car audio i właśnie tam dałem podwójną matę 1,7 i 2,2 mm ale ja dawałem wzmacniacz i nowe głośniki w twoim przypadku na fabrycznym sprzęcie pewnie nie odczujesz różnicy ale jeśli masz zamiar zmienić głośniki i dodać wzmacniacz to proponuję to poprawić

Pozdrawiam

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Pepeg »

Na szczęście nic nie rezonansuje, profesjonalista za taki zakres robót zażyczył sobie 1600 zł netto. Jakość basu jak dla mnie jest teraz na akceptowalnym poziomie. Zdecydowanie trzeba popracować nad średnicą bo tutaj to jest słabo, dlatego rozglądam się za wzmakiem i dobrymi tweeterami aby polepszyć scenę i czystość dźwięku, głośniki w drzwiach mają tutaj drugorzędne znaczenie. Oczekuje od audio żeby czysto i ładnie grało a nie robiło głośne bum-bum. Oczywiście wszystko w rozsądnych pieniądzach.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
19 paź 2018, 0:15
Pepeg pisze:
18 paź 2018, 16:54
Jako że nie lubię takich prac, zleciłem wykonanie wygłuszenia firmie która się na tym zna.
Mata x-wave 2mm. wygłuszenie drzwi z dwóch stron.
Na boczek pianka. Całość za 4 drzwi zamknęła się w kwocie 840 zł brutto.
Bass zrobił się bardziej mięsisty i wyraźny i co najważniejsze przestała brzęczeć tapicerka :D :D
Jestem bardzo zadowolony.
W aucie zrobiło się trochę ciszej i stuki zawieszenia są trochę jakby mniej słyszalne.
Teraz rozglądam się za głośnikami i wzmacniaczem do 1000 zł.

Prawie profesjonalna praca :(
Jeśli płaciłeś za tę usługę a zdjęcia które pokazujesz to efekt końcowy to nie do końca jest to profesjonalne
Obrazek
Na zdjęciu widać nie zabezpieczone elementy blaszane a są one w bardzo wrażliwym miejscu Wrażliwym na odbicia dźwięku i rezonowanie
Profesjonaliści tam właśnie dodają matę x 2 albo jeśli jest możliwość wkleja się tam specjalny kawałek maty o grubości 4mm
A u ciebie jest goła blacha ?

Ps: Robiłem to sam ale wież mi starannie się przygotowałem do tematu rozmawiałem z wieloma specami od car audio i właśnie tam dałem podwójną matę 1,7 i 2,2 mm ale ja dawałem wzmacniacz i nowe głośniki w twoim przypadku na fabrycznym sprzęcie pewnie nie odczujesz różnicy ale jeśli masz zamiar zmienić głośniki i dodać wzmacniacz to proponuję to poprawić

Pozdrawiam
Nie ma tragedii. Wręcz bym powiedział, że jest OK ;) Sam wygłuszałem więc wiem co mówię. Miejsce, które wskazałeś mogło być oklejone ale nie wiem czy wpłynęłoby to na cokolwiek przy takim amatorskim graniu. Raczej kolega Pepeg nie będzie jeździć na zawody CA. Najważniejsze aby zostało wyklejona jak największa część poszycia - patrząc na środek. Po bokach blacha się trzyma na spawach. Dodatkowo w miejscu, które wskazałeś jest wzmocnienie poszycia i to zostało oklejone (a nie musiało). Ja dziś byłem na serwisie i zgłaszałem źle działający mechanizm szyby. Wiedzą o wygłuszeniu i na ten moment nie powiedzieli, że mam "się wypchać z gwarancją". Jak co dam znać jak podeszli do tematu.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ