Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Zapomnialem napisać i wkleić foto ale klapę bagażnika też wygłuszyłem na tyle ile się dało.

Najwięcej odczujemy po wygłuszeniu drzwi. Jak się do tego dobrze przyłoży to i będzie ciszej w aucie i uzyskamy lepsze brzmienie przy seryjnym sprzęcie 8-)

Przyznam, że tył auta wygłuszałem od tak dla siebie, miałem więcej wolnego czasu niż obecnie. Nie odczułem po wygłuszeniu takiego efektu jak przy drzwiach ale ogółem zależało mi na tym aby zatrzymać dźwięk w aucie. Na bank coś tam musiało pomóc....albo efekt placebo :lol: Najlepiej byłoby teraz przejechać się seryjną Ateką dla porównania.


Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: geranium »

@janisz tak na twoje oko ile ważyło takie wytłumienie ?

naczytałem się że może dochodzić do 70-100kg ?

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

@janisz Dobra robota szacun! Trochę zazdroszczę, bo ja jeszcze szukam czasu na ten etap pracy.

Ps: Wyciszałeś klapę bagażnika masz klapę elektryczną siłowniki dają radę ?

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

geranium pisze:
22 sie 2021, 12:43
@janisz tak na twoje oko ile ważyło takie wytłumienie ?

naczytałem się że może dochodzić do 70-100kg ?
Na przednie drzwi poszło niecałe 7,5kg mat. Na tył strzelam, że minimalnie mniej. Załóżmy, że 7kg. Wagi pianek nie liczyłem.

Waga mat, które zakupiłem na tył to 16,4kg zaś pianek 1,9kg.
Biorą pod uwagę ścinki i to co mi zostało strzelam, że użyłem ok 15,8kg mat a piankę użyłem całą. To ile

Na ten moment + / - waga użytych materiałów u mnie to ponad 32kg :mrgreen:

patryk7133 pisze:
22 sie 2021, 17:14
@janisz Dobra robota szacun! Trochę zazdroszczę, bo ja jeszcze szukam czasu na ten etap pracy.

Ps: Wyciszałeś klapę bagażnika masz klapę elektryczną siłowniki dają radę ?
Tak, klapa wyciszona. Mam wersję standardową czyli ręczną. Liczyłem ile dokładnie dorzuciłem wagi do klapy ale teraz nie pamiętam :? Strzelę, że z ok 2kg. Oczywiście czuć tą wagę i wiem, że siłowniki zużyją się szybciej. Minął ponad rok od wygłuszenia i dalej działają 8-)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Ja miałem też tradycyjne siłowniki gazowe po wyciszeniu klapy nie do końca radziły sobie z dodatkowym ciężarem
Później zmodernizowałem klapę na elektryczną na oryginalnych i nowych częściach sytuacja podobna siłowniki często nie radziły sobie z masą klapy Zdemontowałem, więc połowę mat butylowych, a dodałem więcej pianek jednaj jeszcze zdarza się ze klapa po otwarciu potrafi trochę opadać :(

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: geranium »

@janisz

czyli coś jest w tej wadze 70kg jeżeli robili by to fachowcy, dołożyli dach, zdjęto dywaniki cała podłoga itd...

dzięki.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
23 sie 2021, 14:11
Ja miałem też tradycyjne siłowniki gazowe po wyciszeniu klapy nie do końca radziły sobie z dodatkowym ciężarem
Później zmodernizowałem klapę na elektryczną na oryginalnych i nowych częściach sytuacja podobna siłowniki często nie radziły sobie z masą klapy Zdemontowałem, więc połowę mat butylowych, a dodałem więcej pianek jednaj jeszcze zdarza się ze klapa po otwarciu potrafi trochę opadać :(
No ja do elektrycznej klapy nie dorzucał bym wagi. U mnie nie dzieje się nic złego. Poprostu czuć, że klapa przytyła. Dorzucenie wagi zlikwidowało efekt nie zawsze zamykającej sie klapy...teraz wystarczy ją puścić z 20cm i sie dobrze zamyka 8-)
geranium pisze:
23 sie 2021, 18:50
@janisz

czyli coś jest w tej wadze 70kg jeżeli robili by to fachowcy, dołożyli dach, zdjęto dywaniki cała podłoga itd...

dzięki.
Jak dorzucić do tego dach, podłogę, ścianę grodziową to realne jest 70kg i więcej. Wszystko zależy od mat jakie zostaną użyte. Akurat car audio nie jest sprzymierzeńcem sprintu do 100.
U siebie mam boxa dzięki czemu mam trochę koni i niuta więcej. Jazda o niebo przyjemniejsza niż na serii :mrgreen: W jakimś stopniu rekompensuje to dorzucone kilogramy.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: geranium »

moja gra rewelacyjnie oczywiście dla mnie :D :D

fajnie tak z jednej strony dorzucać wagi a z drugiej koni równowaga musi być ;)

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Nic się nie dzieje w tym wątku to pokaże efekt finalny słupków.

Obrazek
Za ten post autor Janisz otrzymał podziękowanie:
Orłoś (07 cze 2022, 10:42)
Ocena: 5.26%
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Grz_Bo »

Janisz pisze:Nic się nie dzieje w tym wątku to pokaże efekt finalny słupków.

Obrazek
Lepiej słychać?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


ODPOWIEDZ