Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: mczelny2401 »

Ja polecam Replaio Radio i faktycznie dzwięk jest 100 razy lepszy jak z normalnego radia fm



Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: DarekWa »

Replaio jest tylko na Android

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: juby466 »

Samochód odebrany i potwierdzam że Kingstone Data Traveler na usb 3.1 c działa w Atece FL

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Tritium »

Frodo pisze:
22 sty 2021, 12:43
Poza podłączeniem, prędkością i jakością jeden pendrive nie różni się istotnie od innego. Są urządzenia, które obsługują max wielkość, są różne systemy plików, ale można sformatować w innym. Innymi słowy, dobrej jakości pendrive (a oryginalny Kingston taki jest) o ile tylko pasuje (USB "stare" lub C) powinien działać.

Niby tak, a jednak różnice są. Obstawiam, że to przez OTG (on the go), coś co pozwala podpiąć pena bezpośrednio do np. smartphona.

Kupiłem HP USB 3.1 Flash Drive x5000m i niby chodzi ale przestaje działać wtedy połączenie bluetooth z telefonami. Przestaje się w ogóle łączyć.

Jaki używacie system plikôw na waszych pendrivach?
Właśnie doczytałem na opakowaniu, że OTG działa tylko z systemem plików FAT/FAT32, więc może zmienię na NTFS i sprawdzę.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: geranium »

pierwsze słyszę aby wpięcie pendrive rozłączało bluetooth bo niby dlaczego ?

bluetooth rozłącza się po podpięciu androidauto ale to oczywiste ale nigdy mi się nie zdarzyło aby rozłączyło blutooth gdy podepnę telefon do ładowania a słucham muzyki

ciekawy problem

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Tritium »

Nie rozłączał, tylko całkowicie uniemożliwiał połączenie. Tak jakby zawieszał jednostkę multimedialną pod tym względem. Reszta działała. Wystarczyło wyciągnąć pendrive, uruchomić jeszcze raz auto i już wszystkie telefony się łączyły bezproblemowo przez bluetooth z autem. Sam nie wierzyłem. Nawet jak wchodziłem w ustawienia radia, bluetooth i ręcznie próbowałem połączyć telefon, to się nie dało. Mielił i mielił i wyrzucał błąd. Tak samo Carlinkit jak był ten pendrive podłączony, to nie działał w ogóle. Nie wykrywał go. Teraz podpięty jest zwykły pendrive przez przejściówkę USB C NA USB A i wszystko śmiga po staremu. Trwało to kilka dni, zanim się zorientowałem, że to pendrive. Postawcie się na moim miejscu. Auto za 150tys. i bluetooth nie działa. Chciałem do serwisu jechać dym robić...

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: geranium »

czyli winne nie jest auto tylko co wpinałeś w gniazdo (tak jak w 99% wina po stronie użytkownika, zaoszczędziłeś sobie wstydu w ASO :) )

moim skromnym zdaniem to co wpinałeś do portu powodowało blokowanie modułu USB a nie radia(skoro mogłeś zmieniać ustawienia) być może zwarcie ,zbyt duże obciążenie itd że był wymagany restart, normalnie po wyciągnięciu pena wszystko powinno działać bez problemów

od lat stosuję krótką przejściówkę i pen przyklejony na rzep w kieszeni, nic się nie pałęta, nic nie widać a działa aż miło

PS masz indukcyjną ładowarkę ?

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Tritium »

geranium pisze:
23 kwie 2021, 17:48
czyli winne nie jest auto tylko co wpinałeś w gniazdo (tak jak w 99% wina po stronie użytkownika, zaoszczędziłeś sobie wstydu w ASO :) )

moim skromnym zdaniem to co wpinałeś do portu powodowało blokowanie modułu USB a nie radia(skoro mogłeś zmieniać ustawienia) być może zwarcie ,zbyt duże obciążenie itd że był wymagany restart, normalnie po wyciągnięciu pena wszystko powinno działać bez problemów

od lat stosuję krótką przejściówkę i pen przyklejony na rzep w kieszeni, nic się nie pałęta, nic nie widać a działa aż miło

PS masz indukcyjną ładowarkę ?
Tak napisałem geranium. Winny był pendrive ostatecznie, nie auto. Kto by przypuszczał, że pendrive może psuć BT. Kilka razy próbowałem go po pewnym czasie i zawsze ten sam problem z BT.

Napisałem, że blokował jednostkę multimedialną - generalnie, wskazując na funkcję BT. Może coś źle nazywam. Dla mnie radio FM, DAB z nawigacją, BT, wyświetlaczem, odtwarzaczem CD i mp3 to jednostka multimedialna, potocznie nazywana przez większość ludzi „radiem”. Czy moduł USB to nie jej część?

Tak. Najwyraźniej blokował USB, skoro Carlinkit nie chciał wtedy działać. Po wyjęciu Pena, działał bez problemu. Jednocześnie cierpiał BT.

Nie powiem w 100% bo już nie pamiętam dokładnie ale chyba trzeba było wyłączyć i włączyć ponownie „radio”.

Mam indukcyjną ładowarkę. Inny pendrive z przejściówką działa dobrze.
Zrobię jeszcze test z systemem plików NTFS, wtedy nie działa OTG wg. producenta.
Może to jest przyczyną.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: geranium »

tritium pisze:Czy moduł USB to nie jej część?
moduł USB to osobny moduł bez którego radio będzie działać bez problemów tym bardziej bluetooth ale
wzmacniacz bluetooh jest w ładowarce bezprzewodowej dlatego zapewne tak się działo..


dla mnie i chyba większości zablokowane radio to nic nie działa(problemy opisane na forum) a nie wybrane funkcje ale nie ma to już znaczenia.. jak to że jednostka centralna jest w schowku a na desce jest tylko wyświetlacz

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

 Siema.

Kontynuacja mojego wyciszenia Ateca.

Ostatnio wyciszyłem przednie nadkola i efekt jest wow  :D 

Zabierałem się długo do tego wyciszenia chodź materiały potrzebne miałem zakupione już 2 lata wcześniej  :o 

Cóż samo życie nie było czasu i natchnienia  ;) 

Jednak w końcu to zrobiłem nie licząc na wielki efekt jednak w trakcie prac już po zdemontowaniu nadkoli wiedziałem że mój wysiłek nie będzie daremny  ;)  fabryczne wyciszenie jest włożone byle jak i na pewno warto to zweryfikować poza tym jeśli ktoś martwił się o brud zbierający się w tylnych nadkolach powinien bardziej martwić się o to co jest w przednich, bo sam byłem zaskoczony, że z przodu pod nadkolami, jest nie porównywalnie więcej zanieczyszczeń jak z tyłu, niestety nie mam zdjęć, ale byłem w szoku:?  
Po wyciszeniu nadkoli jestem miło zaskoczony efektem dźwięk z kuł jest prawie nie słyszalny 
Efekt uboczny:

Teraz słyszę dźwięki z tylnych kuł  :o 

Więc muszę to poprawić  :D 

Dam znać jak to zrobię  :lol: 

Ps: Kilka zdjęć przód:




Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Za ten post autor patryk7133 otrzymał podziękowanie:
TomeL (27 lip 2021, 10:47)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ