Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
01 lip 2018, 11:33
Witam
Tak woofery i tweetery są na osobnych kanałach bez zwrotnic
Z tyłu woofery i tweetery są na jednym kanale połączone poprzez zwrotnicę
Tak zrobiła fabryka czyli 6 kanałów W dokumentach technicznych stoi inaczej że 4 kanały ale w moim przypadku to nie prawda
dlatego gdy podłączyłem wzmacniacz 6 kanałowy 2 kanały przód 2 kanały tył i 2 kanały subwoofer grało to tak że tweetery dostawały sygnał z wzmacniacza a wofery dostawały sygnał z radia po zmianie wzmacniacza na 8 kanałów wszystko działa idealnie :)
Pozdrawiam
Patryk a w jaki sposób połączyłeś wzmacniacz z fabrycznym radiem? Nasze radio posiada wyjście pod wzmacniacz?


Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Za pomocą specjalnego kabla dedykowanego do Ateci
https://www.audiotec-fischer.de/en/matc ... apterIndex

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Dzięki za odpowiedź. Cały czas kombinuje jak tu zmienić audio bardziej budżetowo niż Ty do tego podszedłeś. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
----------------------------------------------------------------------------------
Po zrobieniu rozeznania na forum strefacaraudio.pl polecono mi w Trójmieście zakład caraudio z Rumii :) Powiedziano mi że bez 5 tysięcy nie ma co startować. Osoba polecała komponenty, z których skorzystał Patryk zatem jak ktoś chce brać się za to sam (bez ingerencji w jednostkę sterującą) i ma większy budżet to warto skorzystać z produktów firmy Match.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Poradnik

Post autor: patryk7133 »

Witam.
Jeśli komuś znudzi się słuchanie brzęczenia, skrzypienia i innych dźwięków dobiegających z naszych tapicerek drzwiowych Lub zechce zmienić głośniki, czy polepszyć akustykę i postanowi wziąć sprawy we własne ręce.
To może ten poradnik się przyda. :).

PRZYGOTOWANIE:
Zanim zaczniemy cokolwiek robić proponuję zgromadzić potrzebne materiały i narzędzia.
Materiałów wyciszających nie będę wymieniał to zostawiam do waszego indywidualnego podejścia w zależności, co chcecie uzyskać Jest tego sporo na rynku i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Potrzebne narzędzia: Rękawiczki z tkaniny, plastykowe szpatułki do tapicerek samochodowych Chodzi o coś takiego:
Obrazek

Śrubokręt typu Torx Najlepiej z wymiennymi końcówkami Nie znam dokładnego rozmiaru.

A jeśli zdecydujecie się na pełne wyciszenie, to będzie potrzebnych jeszcze parę rzeczy:

Rękawiczki gumowe, płyn odtłuszczający, wiertarka, wiertło do metalu o średnicy 4 lub 5 mm, wybijak, młotek, nitownica, nity 5 mm.
Obrazek
I magnes najlepiej coś takiego:
Obrazek

Będziemy potrzebować również Oryginalnych klipsów tapicerki (Te zamontowane mogą się połamać podczas demontażu) Tapicerka drzwi przednich zamontowana jest przy pomocy 7 małych klipsów i 1 duży na każde drzwi Tylne drzwi 8 małych i 1 duży na każde drzwi.

Tutaj schemat tapicerki przednich drzwi:
Obrazek
Klipsy małe to nr: 12 a duże nr:14 Nr: części 12 - 5J0867276 Nr:14 - 4H0867260

PRACE:
Zaczynamy od zdemontowania 2 plastykowych zaślepek, za którymi ukryte są śruby, W tym celu używamy plastykowych szpatułek.
Obrazek
Obrazek

Następnie odkręcamy 3 śruby typu Torx
Obrazek
Obrazek

Teraz przy pomocy plastykowej szpatułki podważamy tapicerkę, zaczynając u dołu od strony kabiny i po kolei odczepiamy wszystkie klipsy.
Obrazek

Kiedy już uwolnimy tapicerkę od wszystkich klipsów całość odchylamy lekko i unosimy ku górze.
Teraz wypinamy wszystkie wtyczki i linkę od klamki.

To tyle, Jeśli nie robiliście podobnych rzeczy w innych autach proponuję obejrzeć jakiś filmik na youtube Do Ateci raczej nic nie znajdziecie przynajmniej, jak ja to robiłem, to nic nie było, Ale wystarczy zobaczyć jak to wygląda w przypadku podobnych aut np.: Golf, czy Leon to będziecie wiedzieli, co i jak.
Np:

Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2021, 16:50 przez patryk7133, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: TomeL »

Anulowane
Ostatnio zmieniony 26 lip 2018, 11:15 przez TomeL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Nie każdy musi być królem ortografii. Liczy się pomoc. Jak na razie tylko Patryk zrobił coś w tym kierunku i umieścił pomoc na forum. Pomógł mi w rozwianiu moich wątpliwości bo również biorę się za poprawę audio ale nie z takim rozmachem jak on.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy Audio.

Post autor: MusiC ManiaC »

TomeL pisze:
26 lip 2018, 11:15
Wszystko cacy, ale ..."zatrzepy" :(
Typowe polskie podejście , kolega wysila się aby wszystko dokładnie wytłumaczyć a czepiasz sie czegoś co nie ma absolutnie związku z tematem.Dla mnie dziecinada .

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: TomeL »

No cóż, w sumie można się było spodziewać takiej riposty. Panowie, nie umniejszam zasług kolegi Patryka, sam Go podziwiam, ale proszę, dbajmy o język, bo to nasz obowiązek. Sam jestem dyslektykiem (przypuszczalnie) ale zanim coś opublikuje to trzy razy sprawdzam co napisałem. Patryka przepraszam, że publicznie zwróciłem uwagę, ale zdania nie zmienię. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: root »

Post poprawiony, wszyscy się czegoś nauczyliśmy, temat ortografii uznaję za zamknięty.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

No to teraz ja pochwale się swoimi zmianami. Podpierałem się tym co opisał tutaj patryk7133 i to co podpowiedział mi poznany kolega na forum strefacaraudio.pl.

Nie będę się rozpisywał jak zdjąć boczek bo opisał to już powyższy kolega z forum. W razie co zadawajcie pytania.

Plan był taki aby wygłuszyć na ten moment przednie drzwi i podpiąć pod sam przód 4 kanałowy wzmacniacz cyfrowy z procesorem. Wszystko oczywiście na głośnikach OEM Seat ;)

Zakupiłem 10 mat STP Silver 1,8mm i 2m2 pianki GMS 02 + wałek do rozwałkowania maty STP.

Obrazek

Obrazek

Dla mnie must have jest właśnie o to ten wałek, który bardzo ułatwia pracę.

Obrazek

Na początek poszła prawa strona pasażera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później zająłem się stroną kierowcy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lewy boczek (tapicerkę) wzmocniłem mocniej niż prawy ze względu na to, że trzeszczał bardziej i chciałem zrobić wszystko aby to wyeliminować.

Obrazek

Obrazek

Jakie są moje wrażenia? Takie, że na ten moment wstrzymałem się z zakupem procesora dźwięku. To co uzyskałem po samym "porządnym" wygłuszeniu daje uśmiech na twarzy :D :D :D . Głośniki grają „lepiej”, pojawił się bas i to z ustawionym equalizerem na „0”…i co najważniejsze w tapicerce już nic nie gra, nie trzeszczy, nie brzęczy 8-) …jest po prostu cisza nawet jak odsłuchuję piosenki ze sporym basem.

Sam procesor dźwięku kusi bo wyciśnie pewnie jeszcze więcej z seryjnych głośników ale zastanawiam się czy tego potrzebuję…na ten moment będę cieszyć się tym co udało mi się zdziałać. W razie co wiem co robić dalej :)

Dodam, że w aucie zrobiło się minimalnie ciszej. Jak zbiorę siły to wezmę się za wygłuszenie tylnych drzwi i może bagażnika wraz z tylnym rzędem siedzeń.

No i bym zapomniał. Nie robiłem tego sam. Pomagał mi w tym bardzo dobry kolega. Pisze o tym bo może kiedyś to przeczyta i poczuje się pominięty :lol: :lol: :lol:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ