Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto

Post autor: Grze_chu »

U mnie niestety niedostępna :( :evil:
Obrazek


¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Sponsor

Re: Android Auto

Sponsor


Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Android Auto

Post autor: Orłoś »

Grze_chu ściągnij sobie normalnie za stronki:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

thecichy AA to nie jest bolączka Ateci, tylko w każdym samochodzie tak działa.
Waze faktycznie nie hula, ale pracują nad tym podobno intensywnie.
Spotify trzeba uruchomić na telefonie, wtedy nie ma problemów z połączeniem.
Mapy Google są okrojone, tak jak Spotify ze względów bezpieczeństwa.
Ludzie pytają kiedy będzie YouTube i inne video apki, a prawda jest taka, że Google nigdy tego nie zaimplementuje. Chodzi o to, aby korzystać z asystenta i nie gmerać w ekranie podczas jazdy.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Android Auto

Post autor: Endrju »

Google jednak zaprzecza o oficjalnej apce.
https://www.dobreprogramy.pl/amp/androi ... 02218.html
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto

Post autor: Grze_chu »

Używam AA od samego początku posiadania Ateca, ściągam zawsze z apkmirror :).
Wrzuciłem screen z Google play, bo niby miało być dostępne... I pewnie kieeeeeeedyś będzie.
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Android Auto

Post autor: thecichy »

Orłoś pisze:
04 cze 2019, 23:15
...thecichy AA to nie jest bolączka Ateci, tylko w każdym samochodzie tak działa....
Nie zgodzę się :)
Ostatnio sąsiad pokazał mi jak to jest rozwiązane w Mercedesie - niebo a ziemia! (sprawdź kiedyś jak będziesz miał możliwość)
Orłoś pisze:
04 cze 2019, 23:15
...Spotify trzeba uruchomić na telefonie, wtedy nie ma problemów z połączeniem....
Sprawdziłem, w moim przypadku dopiero po drugim lub trzecim uruchomieniu Spotify na telefonie działa...
Biorąc pod uwagę, że natywne Media zawsze automatycznie starują Spotify, przyznasz, że to mocna niedoróbka.
Orłoś pisze:
04 cze 2019, 23:15
...Mapy Google są okrojone, tak jak Spotify ze względów bezpieczeństwa....
Planujesz trasę przed ruszeniem i nawet nie możesz dodać dwóch celów, i tu znowu - w natywnym Navi się da ;)
(mały związek z bezpieczeństwem?)
Orłoś pisze:
04 cze 2019, 23:15
...Ludzie pytają kiedy będzie YouTube i inne video apki, a prawda jest taka, że Google nigdy tego nie zaimplementuje. Chodzi o to, aby korzystać z asystenta i nie gmerać w ekranie podczas jazdy....
Tutaj zgodzę się z Tobą w 100%, wszystkie apki jakie są i powstaną powinny wszystkie swoje funkcje realizować za pomocą asystenta Google, warunkiem koniecznym jest jednak aby działały prawidłowo nie były tak okrojone.

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Android Auto

Post autor: Barton »

Ja jestem zadowolony z AA, dla mnie jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza, że korzystam tylko z nawigacji Google Mapa (tak przy okazji, też u Was zniknęła funkcja powiększania mapay prawym pokrętłem?).
Oczywiście są sytuacje kiedy coś się wysypie i pewne rzeczy mogłoby być lepsze np. wspomniane wcześniej wyszukiwanie Spotify, ale ogólnie ja widzę więcej plusów niż minusów.
Czekam też z niecierpliwością na odświeżoną wersję AA, która to ma pojawić się w lecie. Liczę na to, że będzie to już produkt dobrze dopracowany.

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto

Post autor: Masmix »

thecichy pisze:
05 cze 2019, 6:41
Planujesz trasę przed ruszeniem i nawet nie możesz dodać dwóch celów, i tu znowu - w natywnym Navi się da ;)
(mały związek z bezpieczeństwem?)
Jesteś pewny? Ja głosowo za pomocą asystenta google, podczas jazdy mogę dodać kolejne cele na trasie czy cel pośredni. Korzystam z najnowszej wersji AA i jestem bardzo zadowolony.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Android Auto

Post autor: thecichy »

Jeśli chodzi o dodanie nowego celu, w sensie jego zmiany/zastąpienia - potwierdzam nie ma problemu. Nie udaje mi się natomiast dodać nowego celu pośredniego, który nie jest po drodze do tego pierwotnego ani dodać drugiego celu, do którego pierwotny jest nie po drodze, trasa zawsze "przelicza" mi się do nowo dodanego. Oczywiście chciałbym odkryć co robię nie tak, więc jak okiełznałeś te przypadki to z chęcią poproszę o instruktaż step by step :)

Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto

Post autor: Grze_chu »

Prawe pokrętło od pewnego czasu nie zmienia skali mapy, działa jak tabulacja po menu... z dvpy zmiana
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Android Auto

Post autor: Endrju »

thecichy pisze:
05 cze 2019, 11:38
Jeśli chodzi o dodanie nowego celu, w sensie jego zmiany/zastąpienia - potwierdzam nie ma problemu. Nie udaje mi się natomiast dodać nowego celu pośredniego, który nie jest po drodze do tego pierwotnego ani dodać drugiego celu, do którego pierwotny jest nie po drodze, trasa zawsze "przelicza" mi się do nowo dodanego. Oczywiście chciałbym odkryć co robię nie tak, więc jak okiełznałeś te przypadki to z chęcią poproszę o instruktaż step by step :)
Ja kiedyś sprawdziłem i tak to właśnie działa. Ustawiasz cel i jedziesz, w międzyczasie chcesz gdzieś jeszcze zajechać więc dodajesz punkt pośredni i navi prowadzi Cię do tego punktu, po dojechaniu automatycznie przelicza do tego pierwotnego. Może masz trochę racji bo tak naprawdę to każdy by pomyślał że wybrała nowy cel ja to w sumie odkryłem przez przypadek.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ