Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto

Post autor: zinger »

Dziwne. Ja nic nie wlaczam dodatkowo. Podpinam kabel, AA sie uruchamia i moge Spotify odpalic z poziomu ekranu auta. Telefon S7 jesli to ma znaczenie.



Sponsor

Re: Android Auto

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto

Post autor: l3niwi3c »

Też nie mam takiego problemu.
Telefon: LG G6, Huawei Mate 20 Pro,
AA ver: 4.6.593334
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Android Auto

Post autor: Felix »

U mnie Spotify działa automatycznie, ale Tidala trzeba uruchomić ręcznie na telefonie.

@l3niwi3c, widzę że masz M20Pro. Od jakiegoś czasu AA działa mi bardzo niestabilnie. Tzn. z działa sobie, naglę się rozłacza i łączy ponownie. Może być tak, że przez godzinę, dwie działa normalnie, a może być tak, że co 2-3 minuty rozłacza się.
Zauważyłeś może coś takiego u siebie?
W jednym czasie miałem upgrade do EMUI 9.1 i wymianę infotaiment w samochodzie i od tego czasu się zaczęło. Wymieniałem kabel, przeinstalowywałem AA, zmieniałem ustawienia oszczędzania energii w telefonie i nic. Dalej to samo.
Nie za bardzo mam jak sprawdzić z innym telefonem.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto

Post autor: l3niwi3c »

Felix
Mało jeżdżę na AA. 15 min z pracy czasami. Ale nie zauważyłem żeby mi się rozłączało.
To może być wina kabla. Gdy podłączałem LG G6 wcale mi nie działało. Na zmianę łączyło i rozłączało. Kupiłem inny kabelek i zaczęło działać stabilnie. Tutaj bym poszukał przyczyny. Na tym samym kablu Mate 20 Pro działa bez problemu. (więc mam 2 kable teraz) :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Android Auto

Post autor: Felix »

Sprawdzałem na 3 różnych kablach, wszystkie porządne, firmowe. 1 oryginalny Huawei do ładowania 40W i dwa kable Nokii, z którymi nigdy nie miałem problemów. Raczej nie jest to kwestia kabla.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Android Auto

Post autor: thecichy »

zinger pisze:
24 paź 2019, 11:22
Dziwne. Ja nic nie wlaczam dodatkowo. Podpinam kabel, AA sie uruchamia i moge Spotify odpalic z poziomu ekranu auta. Telefon S7 jesli to ma znaczenie.
To ma niestety duże znaczenie, producenci urządzeń wymiany danych z androidem dostosowują się do zgodności z.. androidem ;) a producenci telefonów mają swoje nakładki, sterowniki itp. i nie każda kombinacja będzie zawsze w 100% kompatybilna (pisałem o tym kiedyś). Najczęściej niezoptymalizowane są aplikacje, których z czasem kolejne aktualizacje zawierają wsparcie dla kolejnych (coraz bardziej niszowych) modeli telefonów. I tak oto najbardziej popularne (poczynając od flagowych) modele telefonów sprawiają najmniej problemów a w tych pozostałych (idąc w kierunku mniej popularnych) zaczynają pojawiać się różne historie. Na początku z mojego Xiaomi byłem bardzo zadwolony - niezły sprzęt za rozsądną cenę ale z czasem zauważam mniejszą kompatybilność (z winy producentów aplikacji). Na AA mi tak bardzo nie zależy (pisałem wcześniej dlaczego) ale długo walczyłem z popularnym niemieckim marketem (wiem, to brzmi troszkę grotezkowo) o to, że ich aplikacja mobilna nie działa na moim telefonie i nie mogę korzystać z kuponów :) Zarzekali się, że to nie możliwe, że nie mam najnowszej wersji itd. a ja wysyłałem komunikaty błędów na infolinię i w końcu pojawiła się któraś z rzędu aktualizacja, po której odpisali mi nawet na maila, że teraz powinno działać. I działa (można?). Tutaj trzeba by atakować albo AA albo Spotify ale ja sobie podaruję ;)

alfaone
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2018, 9:02
Samochód: Ateca 1.4 TSI 4Drive FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Android Auto

Post autor: alfaone »

Cześć.
Czy ktoś próbował połączyć AA bezprzewodowo?

https://www.tabletowo.pl/bezprzewodowy- ... ng-galaxy/


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Android Auto

Post autor: Orłoś »

Bezprzewodowy AA działa tylko z urządzeniami zewnętrznymi JVC i Kenwooda. Żaden samochód tego nie obsługuje na tę chwilę, także nie ma co próbować niestety.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Android Auto

Post autor: greg_the_lazy »

thecichy pisze:
zinger pisze:
24 paź 2019, 11:22
Dziwne. Ja nic nie wlaczam dodatkowo. Podpinam kabel, AA sie uruchamia i moge Spotify odpalic z poziomu ekranu auta. Telefon S7 jesli to ma znaczenie.
To ma niestety duże znaczenie, producenci urządzeń wymiany danych z androidem dostosowują się do zgodności z.. androidem ;) a producenci telefonów mają swoje nakładki, sterowniki itp. i nie każda kombinacja będzie zawsze w 100% kompatybilna (pisałem o tym kiedyś). Najczęściej niezoptymalizowane są aplikacje, których z czasem kolejne aktualizacje zawierają wsparcie dla kolejnych (coraz bardziej niszowych) modeli telefonów. I tak oto najbardziej popularne (poczynając od flagowych) modele telefonów sprawiają najmniej problemów a w tych pozostałych (idąc w kierunku mniej popularnych) zaczynają pojawiać się różne historie. Na początku z mojego Xiaomi byłem bardzo zadwolony - niezły sprzęt za rozsądną cenę ale z czasem zauważam mniejszą kompatybilność (z winy producentów aplikacji). Na AA mi tak bardzo nie zależy (pisałem wcześniej dlaczego) ale długo walczyłem z popularnym niemieckim marketem (wiem, to brzmi troszkę grotezkowo) o to, że ich aplikacja mobilna nie działa na moim telefonie i nie mogę korzystać z kuponów :) Zarzekali się, że to nie możliwe, że nie mam najnowszej wersji itd. a ja wysyłałem komunikaty błędów na infolinię i w końcu pojawiła się któraś z rzędu aktualizacja, po której odpisali mi nawet na maila, że teraz powinno działać. I działa (można?). Tutaj trzeba by atakować albo AA albo Spotify ale ja sobie podaruję ;)
Spróbuj zmienić OS'a z MIUI na OxygenOS. Ja mam chińczyka OnePlus na OxygenOS i żadnych problemów z korzystaniem z AA.

Osobiście nie używam Spotify tylko Soundclouda przez AnyAutoAudio na zrootowanym telefonie. Mogę też cały ekran telefonu przerzucić na Infotaitment. :-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Android Auto

Post autor: geranium »

dzisiaj nie z gruszki nie z pietruszki pokazała się możliwość korzystania z nowego wyglądu ..

ANDROID 5.0 nic nowego nie wgrywane/aktualizowane..

PS a tak przy okazji wyszło
Obrazek

ODPOWIEDZ