Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
chrapek
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2019, 20:27
Samochód: Ateca 2.0TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Android Auto

Post autor: chrapek »

Rowitt777 pisze:
20 mar 2020, 8:03
Witajcie ,
Chce zmienić smartfona , zastawaniem się nad OnePlus 7T Pro. Czytałem w poprzednich wpisach ,ze coś tam nie było całkiem OK z AA . Jak wygląda obecnie AA z tym smartfonem. Obecnie mam LG V30 i zero problemów. Dzięki za Info. Pozdrawiam
Mam OnePlus 7 Pro, wątpię aby miedzy tymi telefonami była różnica która wpłynie na działanie AA. Zero problemów. Jedynie co to jakość obrazu nie jest idealna, ale to jest problem ogólny AA.



Sponsor

Re: Android Auto

Sponsor


Rowitt777
Posty: 30
Rejestracja: 05 wrz 2019, 20:40
Lokalizacja: Paczkowo k/Poznania
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto

Post autor: Rowitt777 »

Na pewno Software jest takie same. Dzięki za Info. Myślę że z tym obrazem to jest chyba zależne o Radio.
Żona ma Ibizie to biedne bez Navi ale z AA i po podłączeniu mojego LG obraz był o dużo gorszy niż w mojej Atece z Navi.

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Android Auto

Post autor: Kanisz »

geranium pisze:
05 mar 2020, 18:59
nie ma najmniejszego znaczenia czy kabel jest cały czas w gnieździe czy wpinany - przecież tam nie ma żadnych czujników
Ale ma znaczenie czy telefon jest cały czas podpięty do auta☝️👉 ogólnie nie zaleca się podłączenia telefonu przed uruchomieniem silnika 👉❗

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Android Auto

Post autor: Kanisz »

Rowitt777 pisze:
20 mar 2020, 11:19
Na pewno Software jest takie same. Dzięki za Info. Myślę że z tym obrazem to jest chyba zależne o Radio.
Żona ma Ibizie to biedne bez Navi ale z AA i po podłączeniu mojego LG obraz był o dużo gorszy niż w mojej Atece z Navi.
Na pewno wielkość i rozdzielczość ekranu infotainment ma duże znaczenie ale ważne też jest jak mamy ustawione wyświetlanie w AA 👉😷👍

A jak masz ustawione w AA w opcjach programisty funkcję wyświetlania obrazu ❓
... Możesz mieć włączone negocjuj obraz telefonu z wyświetlaczem samochodu i stąd te różnice 🤔

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Android Auto

Post autor: geranium »

Kanisz pisze:
28 kwie 2020, 2:14
geranium pisze:
05 mar 2020, 18:59
nie ma najmniejszego znaczenia czy kabel jest cały czas w gnieździe czy wpinany - przecież tam nie ma żadnych czujników
Ale ma znaczenie czy telefon jest cały czas podpięty do auta☝️👉 ogólnie nie zaleca się podłączenia telefonu przed uruchomieniem silnika 👉❗
a niby jakie ma znaczenie skoro po wyłączeniu auta traci się zasilanie na gnieździe USB ??
i co ma wspólnego uruchomienie radia bez pracy silnika poza rozładowaniem akumulatora ???

Ciekawe że producent wprowadził "właczenie zapłonu - właczenie radia" a nie dopiero po uruchomienu silnika jak np. światła

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Android Auto

Post autor: Kanisz »

geranium radio jest inaczej podłączone i zabezpieczone i nic nie pisałem o radiu tylko o telefonie 👉❗
... Ale nawet radio podczas opalania przygasa..., i chyba wiesz dlaczego 👉❓

Przy rozruchu przez chwilę może dojść do skoku napięcia, które może uszkodzić telefon lub wbudowaną ładowarkę w telefonie 👉😷👍

Ale to nie to miałem na myśli tylko fakt, że kiedy najpierw podłączysz telefon z zainstalowanym Android Auto, które uruchamia się z chwilą wykrycia zapłonu to przy próbie odpalenia na Infotainment zamiast AA otrzymasz pomarańczowo czarny ekran z pikselami, gdzie w takiej sytuacji będzie trzeba wypiąć telefon i na nowo podłączyć, a czasami nawet zresetować infotainment oraz ponownie uruchomić na tel Android auto - tak się dzieje kiedy podłączamy telefon i szybko odpalamy,☝️👉 bo kiedy włączę zapłon i uruchomię Android auto podłączając telefon oraz poczekam aż się uruchomi i dopiero uruchomię silnik to rzadko się zdarza że coś pójdzie nie tak ☝️👉 ale mało kiedy ktoś czeka po przekręceniu klucza aż uruchomi się Android auto i dopiero odpala 👉😉👍

Czasami 👉❗ kiedy jeżdżę na StartStop i po zatrzymaniu gaśnie silnik to kiedy silnik na nowo jest uruchamiany Android Auto resetuje się, tj pojawia się czarny ekran i na nowo ładuje aplikację ale to tylko czasami.

👉 Natomiast gdyby Android Auto resetował się sam zbyt często ☝️👉 oznacza to, że jakaś aplikacja w Android Auto wymaga aktualizacji👉😉👍

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Android Auto

Post autor: Kanisz »

Czy w Android Auto już komuś wyświetla się w Mapach Google wskazanie prędkości 👉❓

Albo w Waze komuś zaczął działać kompas👉❓

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Android Auto

Post autor: geranium »

@kanisz
odkąd kupiłem Ateca mam na stałe wpięty Samsung Galaxy Note 3 i nie zdarzyło mi się jeszcze nic takiego jak opisujesz powyżej..

PS. nowa wersja AA do pobrania

Version: 5.3.501634-release (53501634) arm64-v8a
https://www8.zippyshare.com/v/ZJeTSBg9/file.html
Ostatnio zmieniony 03 maja 2020, 12:09 przez geranium, łącznie zmieniany 1 raz.

chrapek
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2019, 20:27
Samochód: Ateca 2.0TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Android Auto

Post autor: chrapek »

Kanisz pisze:
28 kwie 2020, 2:22
A jak masz ustawione w AA w opcjach programisty funkcję wyświetlania obrazu ❓
... Możesz mieć włączone negocjuj obraz telefonu z wyświetlaczem samochodu i stąd te różnice 🤔
U mnie zmiana tych opcji nic nie daje. Jakość ekranu niestety średnia przy telefonie OnePlus 7 Pro

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Android Auto

Post autor: Kanisz »

geranium pisze:
02 maja 2020, 13:59
@kanisz
odkąd kupiłem Ateca mam na stałe wpięty Samsung Galaxy Note 3 i nie zdarzyło mi się jeszcze nic takiego jak opisujesz powyżej..

PS. nowa wersja AA do pobrania

Version: 5.3.501634-release (53501634) arm64-v8a
Może... i... , może kiedyś będzie ten pierwszy raz, to kwestia tego jak często używasz Waze na zmianę z Google Maps ile apek masz w AA i czy aktualizujesz na bieżąco. I pewnie telefon też ma znaczenie 👉😷👍

Ja mam Huawei P20LITE...

Ps: nowa wersja Android Auto narazie tylko dla tych co mają architekturę procesora:

arm64-v8a 👉😷👍 reszta musi jeszcze poczekać 😉

Nową wersję można pobrać z linku niżej

https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... /download/

ODPOWIEDZ